Oğlu istedi diye okulun adı değişti

osiris_cemo

New member
Nuray BABACAN / ANKARA

Oğlu istedi diye okulun adı değişti Çevre Bakanı Osman Pepe, oğlu Malik Pepe’nin okuduğu Ankara Mamak Anadolu Lisesi’nin adının, Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi olarak değiştirilmesini sağladı.

Kısaca "MAL" olarak anılan okulun adından uzun süredir rahatsız olan öğrencilerin, daha önce değişiklik için Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne başvurduğu, ancak sonuç alınamayınca devreye okulun 9. sınıf öğrencisi Malik’in girdiği öğrenildi. Okuldan bir grup öğrenci, Malik Pepe ile Bakan Pepe’yi ziyaret ederek, okulun kısaltılmış adı "MAL" olduğu için, diğer okulların öğrencilerinin özellikle spor müsabakalarında kendileriyle alay ettiğinden şikayet ettiler. Pepe de, oğlunun ve arkadaşlarının talebini kırmayarak, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’i aradı ve çocukların rahatsızlığını dile getirerek, okulun adının değiştirilmesini önerdi. Çelik’in de onayıyla okulun adı değiştirildi. Olayı doğrulayan Pepe, "Öğrenciler, ’Bakan amca okulumuzun kısaltılmış adı MAL, bizimle dalga geçiyorlar’ dediler. Ben de Milli Eğitim Bakanı’ndan rica ettim" dedi.

Alıntıdır Kaynak

ikRa

Banned
DuyarLı bir çocukmuş..
Daha güzeL bir isim veriLmiş..
Ve benim haberden anLadığım
OkuLdaki çocukLar hep beraber söyLemişLer..
Daha öncesinde gerekLi başvuru okuL yönetimi tarafından da yapıLmış..
Bunda üzüLecek ne var anLamadım..
OğLu istedi diye okuLun adı değişti :(
BaşLığıyLa da haber sanki çeLişmiş bir hayLi.

Mephisto

R€B€L
uazuhazhuauhzuhaz

eskı kız arkadasımın okuluda boyleydı onada el atsın sayın bakan :D

1.Malcılar Anadolu Lısesı ılk olarak ısımde mal gecıo zaten
2. Kısaltma olaraktan M A L olunca tam mal oluyolar

burdan herkese esıt yaklasan yetkılılere duyurulur hahauauh

SickDreTh

Altın Üye
konyadada var bunun gbı bı lıse...Meram Anadolu Lısesı:D:D

ama burdakı ogrencıler bu ogrencı gıbı duyarlı deıl bunlar kendılerın e MAL'ız bız dıyolar..

Ŧ ℓ ε ŧ ¢ ħ

ےσℓđ
bence çokta kötü değil isminin değişmesi
ama
Milli Eğitim Bakanlığı nın uğraşacak daha iyi işleri olmalı!

HTML