Nuh Gönültaş Tehdit Etti

Vtnsvr

New member

Türkiye'ye karışma hakları olduğunu söyleyen AB Komisyonu "Başbakanı" Bay Barosso'ya; Komiser Olly Rehn'e; Türkiye Valisi Kretschmer'e sesleniyorum.

Türkiye; düşünce özgürlüğünün hızla yok edildiği bir coğrafya haline geliyor. Farklı sesler; özgür düşünce, laik fikirler susturuluyor. Yazarlar tehdit ediliyor.

Bunlara neden karışmıyorsunuz?

Son tehdit edilen yazar da benim…

Geçen pazar günü Akşam Gazetesi'nin ilavesinde tarih sayfasında; 'Küçük yaşta kızlarla evlenmek Arap geleneğidir.' konulu bir yazı yazdım. Buna örnek olarak da Hz. Muhammet ile Ayşe'nin evliliklerini örnek gösterdim. Daha sonra bu geleneğin sanki dinin bir parçası imiş gibi egemen kesim tarafından İslam'ın içine sokuşturulduğunu vurguladım. Ve yanlışlığını söyledim. Ve yazımda Hz. Peygamber'e de eşine de asla saygısızlık etmedim.

Bu yazımdan sonra gerek telefonla, gerek elektronik mektuplarla tehdit edildim; hakarete uğradım.

GAZETECİYE BAK

Tehdit bununla da kalmadı…

15 Mayıs 2008 tarihli Bugün Gazetesi'ndeki Nuh Gönültaş'ın köşe yazısını okuyun.

Bakınız özetle neler diyor:

'Rıza Zelyut (…) Hz. Peygamber'e iftira atıp hakaret edenler kervanına katılıyor. (…) Ona hakaret eden er ya da geç bir şekilde belasını bulur. Onun için Zelyut'un en kısa sürede yazdığı hakaretlerden dolayı tevbe edip özür dilemesi gerekiyor. (…)Göstermezse kendi bilir.'

Elbette beni İlhan Arsel ve suikaste kurban giden yazar Turan Dursun kervanına katarak söylüyor bunları.

Nuh Gönültaş, Bugün Gazetesi'nde yazıyor.

Bugün Gazetesi'nin sahibi Akın İpek…

Akın İpek; İpek davetiyeleri ile ünlenmiş ve altıncılığa el atmış yeni işadamlarımızdan birisi.

Şu, Kanal Türk'ü alan patron. Kendisinin Fethullah Gülen'e çok yakın olduğu söyleniyor.

İnsanların inancına hiç karışmam ama Akın İpek'in eline geçen medyada işte Nuh Gönültaş çizgisindekiler egemen…

Nuh Gönültaş, Fethullahçı Zaman Gazetesi'nde yetiştirilmiş bir isim. Fethullahçıların polisin içine sızdığı haberleri basına da yansıdı. Hatta Cumhuriyet Gazetesi'nin deneyimli yazarı Hikmet Çetinkaya, daha yenilerde Fethullahçı Gladyo diye bir kitap bile yazdı.

Çetinkaya, bunları 40 yıla yakındır izliyor; yuvalanmalarını biliyor.

Sermaye destekli gericilik, özgür düşünceye karşı saldırıya geçmiştir. Bunların hala 'hoşgörü, diyalog, medeniyetler ittifakı' gibi sloganlar kullanmaları açık bir aldatmacadır..

O yüzden; Avrupa Birliği yöneticilerini uyarmakla işe başladım.

Bir uyarım da Hasan Cemal, Ahmet-Mehmet Altan gibi yazarlara… Hele bir benim gibi yazın da bakın bakalım başınıza neler gelecek. Siz ancak o zaman anlarsınız, 'Ak Parti, Ak Parti!' diye överek göklere çıkarttığınız siyasi çizginin nasıl bir canavar yarattığını…

İSLAMI SAVUNANA BAK

Nuh Gönültaş gibilerin tehdidi vız gelir tırıs gider. Lakin; biz asla; İslam dinine, onun sevgili Peygamber'ine söz söylemeyiz. Yazılanı anlamayan; gününü bile şaşıran bu adamın provakatör olduğu anlaşılıyor.

Batı dünyasında Hz. Muhammet'e hakaretler başlayınca; bu köşede onlara karşı en sert cevapları veren bir yazardım.

Kendi takımı ise bu saldırıları ya görmezden geldi ya da yasak savma kabilinden şöyle bir dokundular…Hz Peygamber'i savunur gözüküp de onun ümmetini kırıp geçirenlere; camileri yıkanlara söz söyleyeyemeyenler; ne hakla bana tehdit yağdırırlar? Ben ne papaz eli öptüm; ne sömürgecilerle işbirliği yaptım; ne kipa taktım. Kendimi de çok iyi bir Müslüman olarak görüyorum.

İŞTE SANA BELGE

Yazdığımın iftira olduğunu söyleyen bu cahil takımına sesleniyorum.

Diyanet İşleri Başkanlığı'na bağlı Diyanet Vakfı'nın yayımladığı İslam Ansiklopedisi'nin 3. cildinin 201. sayfasına bakın.

Bir bölüm aktarıyorum:

'Aişe: Babası Ebu Bekir b. Ebu Kuhafe. (…) Bisetin 4. yılında (614) Mekke'de doğdu. Onun daha önce doğduğunu ve dolayısıyla Hz. Peygamber ile evlendiğinde 14 ile 18 yaşlarında olduğunu ileri süren bazı çağdaş araştırmacıların (Bak. Süleyman Nedevi, V, 12-15; Akkad, s.39, 59-60) dayandıkları rivayetler sağlam değildir. (…)

Hz Peygamber ile nikahı Hicret'ten önce Mekke'de kıyılmıştır. (…) Hicret'in 2. yılı Şevval ayında (Nisan 624) Hz. Peygamber ile evlendi. Düğün tarihini Hicret'in birinci yılı Şevval ayı (Nisan 623) kabul edenler de vardır. 18 yaşında dul kalan Hz Aişe, Peygamber hanımlarının başkalarıyla evlenmelerini yasaklayan Kuran hükmüne uyarak bir daha evlenmedi.'

Gericilik adına Nuh tufanı koparan yobazcığa soruyorum:

Diyanet İşleri Başkanlığı da mı Hz. Peygamber'e iftira atıyor?

Hz. Muhammet; özel hayatı ile değil dünyada yarattığı büyük toplumsal değişimle tarihin en seçkin isimleri arasına girmiştir. Konuya böyle bakabilirseniz hem aklınız yerine gelir hem de yobazlık gider; müminlik gelir.

Rıza Zelyut - Güneş

_KeMaLiST_

New member
Bu yobazların akp den once sesi solugu cıkmıyordu...

Simdi hem ortalıkta gezmeye basladılar hemde bu yetmez gibi tehtide basladılar...

Turkiyenin varacagı noktayı merakla bekliyorum...

Ŧ ℓ ε ŧ ¢ ħ

ےσℓđ
'Rıza Zelyut (…) Hz. Peygamber'e iftira atıp hakaret edenler kervanına katılıyor. (…) Ona hakaret eden er ya da geç bir şekilde belasını bulur. Onun için Zelyut'un en kısa sürede yazdığı hakaretlerden dolayı tevbe edip özür dilemesi gerekiyor. (…)Göstermezse kendi bilir.'

bunları söylemek gibi insanlık dışı bir davranışta bulunan yazar bile demeye diyemeyeceğim provakatör nüsvettelere Basın Savcılığı tarafından dur denilmesi gerekmez mi?

Provakasyondan, kul Hakkı yemeye ve hatta şirk koşmaya kadar hertürlü mide bulandırıcı kokunun çıktığı Gönültaş'ın yazısından şikayet etmesi gereken ilk kişi Rıza Zelyut'tur.

turboo

New member
yobazların gücü olsa bir kaşık suda Allah adına boğar Allahıda katilliklerine ortak eder..

devletin zayıf kaldığı sivasta bir cuma 7 camiden çıkan yobaz sürüsü Allah adına insanları tekbirlerle yaktığını cinayet işlediğini unutmadık...

bu yazar müsvettesi kendi bilir diyerek tehdit ediyor bu kadar cesaret lii
(yobazlık hayli kalınlaştı N.Tefik)

yobazlar islamın gerçeklerini çarpıtıp değiştiriyor amaçlarına uygun hale getiriyor devlet buna seyirci kalıyor çünkü laiklik uygulanamıyor ...

HTML