no input video hatası olıyorum.acill yardım..

ahmet89

New member
kasayı açıyorum.monitörüde acdıgımda no input video yazısı geliyor sadece baska bısı gelmıyor.monıtoru laptopa bagladm monitorde kabloda sorun yk. kasayı sokdum basdan takdım gene acılmıyo acıl yardım beyler lutfen..

SEYDİALİ

seyri alem
Moderatör
kasada onboard ekran kartımı var haricimi eger harici ise on bordan dan dene ama yok on bordsa ekran kartı gitmiş demektir

CıngıL Beng

target Love
işlemcidende kaynaklanabilir o yüzden emin olmak gerekir seydialininde dediği gibi ekran kartı hariciyse monitördeki vga kablosunu ona takacaksın yok dahili ise ona takacasın...

ahmet89

New member
ekran kartı harici ona takıyorumda hala aynı hata.monitörün ışıgı sabit yanıyor sadece no input video yazısı gıdıp gıdıp gelıyor.ekrana bios ayarı bıle gelmıyor hic bisi gelmıyor.kasanın ışıgıda sabit yanıyo onceden yanıp yanıp sönerdi bide ekran kartı fanından acayip ses gelıyo motor çalısmıs gibi.öncedende alıyordum bu hatayı basdan acınca yada kabloyu takınca duzelıyordu şimdi hiç biri işe yaramıyor.ekran kartının driverini eski surum yuklemısdm ekranda kasma falan oluyordu oyun oynarken donuyordu bide lütfen acil yardım....

SEYDİALİ

seyri alem
Moderatör
leptota calısan monitör nıye kasada calısmasın kasada onboard ekran kartı avrsa birde ordan dene bakalım ama hariciyi çıkar ole dene bende de ole bir sorun vardı ekran kartı gitmişti işte kesin sonuc almak için onbord ile denem lazım eger onborad yoksa ekrankartını bir başka pc de denenmesı lazım

ahmet89

New member
seydiali saolun ılgılendıgınız için deminler calışdırdım.acılıyor bu seferde acayıp yavasladı ekran kartı fanından gene felaket derecede ses gelıyor.pcde acayıp yavaslamıs durumda bununla ılgılını ne yapalırm cok soru soruyorm bılıyorm baska carem yk cvplarınz ıcın sımdıden saoln.

SEYDİALİ

seyri alem
Moderatör
anlasılan o ki ekran kartının fanı ile ilgili bir proplem var fan çalısmadıgından goruntude gelmeye bilir senın ekranakrtın fanının temizlenmesi veya değişmesi gerekecek

ahmet89

New member
birsey daha sorcam seydiali işlemciye termal macun surmedım ordakı macunda kurumusdu sıldm onu ole takdım ondan donuyor olabılır mi illa sürmek mi gerekir termal macunu.işlemcinin ısındıgını falan nerden gorcem bide:S

SEYDİALİ

seyri alem
Moderatör
kardeş termal macun işlmeci ile sugurucu bakır levha rasındakı kaynaşmayı atrırkı yanı sogutucu lehva işlemcinin ısısını daha iyi alır sürmek gereklidir hiç yoksa pcde donma ve kasılma olur sonuçta ısınan cpu yavaşlar kendını korumak için işlemcinin sıcaklıgını gösteren programalr var black box diye bişi var netten bul indir orada yazar sıcaklıgı

HTML