Nihat Genç Yazılı Metinleri

osmanboran

New member
Nihat Genç adlı yazarımızın SKYTURK kanalında yer verdiği açıklamalarının bir kısmını yazılı metne dönüştürdüm
yazarımız sakin olarak başladığı konuşmasını şu sözlerle açıyor.

(imla kurallarına riayet ettiğim söylenemez bunu da göz ardı edin )

Bakmayı öğreneceksin aşkla , bölüşerek ,kardeşleşerek başka türlü bakacaksın dünyaya.
Bilanço olarak görmeyeceksin dünya sadece borsadan ibaret değildir sadece silah hesabıyla olsaydı çanakkalede başka bir netice çıkardı bugün hizbullahın hesabı başka türlü çıktı işte israile karşı
daha da çıkacaktır yani biz önümüzde bir savaş meydana gelirken bu savaşda önümüze konulan onların bizim önümüze koyduğu şii, sünni, gerginlik, türkler faşist ,onlar şöyle ,iran molla gibi terimlerin dışında bu savaştaki insanların dünya bakışlarına bakacağız kendi hayatlarına nasıl baktıklarına bakacağız dünyayı nasıl ifade ediyorlar.
Çünkü onların verileriyle ben bu savaşı konuşursam hizbullah ,mollacı ,irancı işte şii sünni birbirini yiyor yani onların verileriyle dünyayı konuşursam onların oyunu olurum ,küçük zekalarıyla dünyayı çözmeye çalışırım
bunun dışına çıkacağım onların insan kalitesi nedir hangi sinemayı yapıyor,dünyaya nasıl bakıyor ,kendine nasıl bakıyor ,bütün bu evrene nasıl bakıyor onlar Allah derken neyi kastediyor bu çok önemli bir şeydir ya ben bunların hristiyan olduğunuda düşünmüyorum.
ha tamam Allah var isa var ama birde ruhül kudüs var yani Allahın herkesin bütün insanlığın içine gönderdiği bir ışıktan bahsediyoruz bütün insanlığın içine bizimde böyle bir aşk felsefemiz Kuran.hepimiz bir iman sahibiyizdir Allah içimize bir ışık göndermiştir bu ışık senide insanlaştırmıştır ,benide insan yapmıştır herkesi kardeşleştiren bir ışık dünyaya mutlu umutlu bakan bir ışık.
bütün bunlardan uzaklaştı bunlar.
bunlar dinide aştı herşeyi aştı bir akıl hastalığı ve bu akıl hastalığını üreten bir eğitim sistemi bizim önümüze şöyle bir şey yapıyor(düşük bi cümle fakat burada yazarımız öfkesini yenemiyor ben bu sırada eli öpülecek adamsın nihat genç diyorum) artık kötü konuşan yok siz hürriyet gazetesinde düzen karşıtı laf bulamazsınız kimse kötü konuşamaz kimse eleştirel konuşamaz çünkü o zaman o sistem büyüyemez yani sistem kötü konuşanları eler ,muhalifleri eler, marjinalleri eler ,başka üstün türlü zekası olanları eler bu adamlar hep umutlu konuştular matematik üstünlükten hemen maçı alacaklarından bu filmin kendilerine döneceğinden konuşarak o makamlara geldiler.
ama gelmiyor beyefendiler gelmiyor maç sizin anlattığınız gibi sona ermiyor başka tür bi yere gidiyor o halde israilin topları zayıftı demeyelim şöyle diyelim dünyada başka bir hayat felsefesi var başka türlü bir insan var başka türlü bir duygu var başka türlü bir hayat var
bunu konuşalım artık topları ve bombaları bu masada bize konuşturmayın ilk günden beri buraya geliyorum ve onların bana konuşturmak istediği yerden kaçmaya çalışıyorum hepimiz kaçalım insan malzemesine bakalım çünkü bu başarı bilime böyle bakan dünyaya böyle bakan basamakları böyle atlamak isteyen bu yüzden her sınavda metolibazmasını hızlandıran o yüzden karşıdakileri görmeyen her insanı artık bertaraf edilmesi yok edilmesi gereken insanlar olarak gören insanları çünkü onlar rakip gören bir eğitim den geliyorsa benimle o amerikalı avrupalı arasında hiç bi fark yok biz buraya bakalım ( son cümle biraz karıştı mazur görün burada yazarımız öfkesini dile getirirken kendinden geçiyor adeta bunu tam anlamıyla anlamak için izlemeli okumalısınız nihat genci) neden ?
Şu soruyu hepimiz ortaya koyalım bu kadar insanın ölümüne kimse dayanamaz hiç bir insan oğlu tarih boyu dayanamadı biz tüm dünya içinde en çok ölüm görmüş nesiliz sadece lübnan ve ırakta yüzbinlerCe insanın ölüsünü gördük ekranlardan.
fatih görmedi kanuni görmedi eskimolar görmedi iskender görmedi haçlılar görmedi tarihte en çok ölü görmüş bir nesiliz ve biz bunu kanıksıyoruz bunu bir sayıya döküyoruz bu çok büyük bir faciadır biz artık o tarihteki insan değiliz biz başka tür hevesleri olan başka tür manyaklıkları olan psikopatlarız akıl hastalarıyız bu kadar insan ölecek çoçuk ölecek bu kadar şehirlerin üstüne bombalar düşecek ve sen hala strateji risk satranç menfaat diye hesaplar yapacaksın türkiye büyük millet meclisinde bu insanlık dışıdır sen bu Allahın evladı kul değilsin başka bir insansın sen.
Gelin şu dünyaya tarihte olduğu gibi aşk diyelim kardeşlik diyelim kültür diyelim bütün bu geleneğin bize getirdiği sosyal hayatı verelim. bu mu risk, menfaat ,gittik ,satranç masası ,bizde kazandık ,onlarda kazandı
milyonlarca çoçuk ölürken yaptığın hesap bumu (burada tayyip ve çetesine sesleniyor)

şimdilik bu kadar bu sadece 4 dk. lık konuşma tamamını izlemek isteyen burdan izlesin
eleştirel anlamda bakan ve eleştiri getirenler üslubuna dikkat etsin!

elinde nihat gencin e-kitapları olan varsa buradan link versin herkese iyi günler

Amerikan Köpekleri

HTML