nie eğreti gelin warda eğreti damat yok hı?

latin

New member
iyilik mi? hangi iyilik kim iyilik kime iyilik? :eek:ut:
bence fazlasıyla mide bulandırıcı

alish

вυяαq αℓι&#1
kelimeler' Alıntı:
hep merak ettim nie erkelelre tüm iilikler alla alla biz hatunlar insan deilmiiz hiç cık cık:sigara:
Çok İstiyosan BuLabiLirsin Sende.. ParayLa Bu İşi YapanLar Var :eek:ut:

osiris_cemo

New member
paraya bile gerek yok sokakta begendiği herhangi birine sorması yeter :)

kelimeler

New member
arkadaşlar çok komiksiniz ama ben bunu ciddi bi myette sordum bu tepkileri alcaamıda biliodum aklıma geldi sordum altında gizli bi amaç da yok neyse ..:mad:

ifrit

RuHaNi WaRliK
hadi aklimizi uckurumuza kaciralim we olmadik cewaplar yarismasi yapalim...

egreti gelin neden wardir diye sorsak nasil olur? egreti gelinin warligini sorguladiginda neden egreti damat olmadigini anlarsin

aSLihaN

New member
kelimeler' Alıntı:
hep merak ettim nie erkelelre tüm iilikler alla alla biz hatunlar insan deilmiiz hiç cık cık:sigara:

bu konuyu açanın 1bayan oldugna inanmıorum.
yazık!!

By CaPTaiN

New member
aslıhana katılıyorum ;)

akharis

New member
Eğreti gelin olayı zamanında damat adaylarının evleneseye kadar olan zamanda yeterince cinsel deneyimleri olmamasından kaynaklanan, ve bu damat adaylarının deneyim kazanmasında yardımcı olucak belli bir kesim kadın(ki bu kadınlar eğreti gelinler olmakta) tarafından eğitim görmesidir. Aslında bu zamanımızdada çok farklı bir duruma gelmemiştir. Aradan yıllar geçmesine rağmen hala kızlık zarı mevzusu çok önemli bir namus sorunudur. Aslında bu zarın olayı 4 yaşında gereklilikten çıkar. Dışardan gelebilcek mikroplara karşı koruma niteliği taşır. Erkeklerde cinsel deneyim yaşamak 'hey be! yavrum benim!' diye karşılanırken, bayanlarda ar damarı çatlaması olarak nitelendirilir. Cinsellik, bayan yada erkek herkesin içinde ergenliğin ortalarında baş göstermeye başlar. Eğer siz bunlara engel olur, bu duyguları bastırır iseniz, daha ilerde çok büyük problemlerle karşılaşmanıza yol açar. Yani bekaret olayı bana kalırsa kadınların çifte standart olarak görmesi gereken bi mevzudur. Ama kadınlar, yine kültürümüzün gereği olarak benimsedikleri için bu mevzuyu, sonuna kadar bu konunun arkasında durmakta, gerdek gecesine hiçbir tecrübesi olmadan, çok büyük korkularla ilk deneyimlerini yaşamaktadırlar. Tabi burda bana hiç bişiyi eleştirmek düşmez. 21 yaşında bi adamım ben. herkes kendi kafasına göre takılsın. Ama şu an ki durum bence böyledir.

cℓuввєя

Pяσtєct Ψσuя &#11
akharis' Alıntı:
Eğreti gelin olayı zamanında damat adaylarının evleneseye kadar olan zamanda yeterince cinsel deneyimleri olmamasından kaynaklanan, ve bu damat adaylarının deneyim kazanmasında yardımcı olucak belli bir kesim kadın(ki bu kadınlar eğreti gelinler olmakta) tarafından eğitim görmesidir. Aslında bu zamanımızdada çok farklı bir duruma gelmemiştir. Aradan yıllar geçmesine rağmen hala kızlık zarı mevzusu çok önemli bir namus sorunudur. Aslında bu zarın olayı 4 yaşında gereklilikten çıkar. Dışardan gelebilcek mikroplara karşı koruma niteliği taşır. Erkeklerde cinsel deneyim yaşamak 'hey be! yavrum benim!' diye karşılanırken, bayanlarda ar damarı çatlaması olarak nitelendirilir. Cinsellik, bayan yada erkek herkesin içinde ergenliğin ortalarında baş göstermeye başlar. Eğer siz bunlara engel olur, bu duyguları bastırır iseniz, daha ilerde çok büyük problemlerle karşılaşmanıza yol açar. Yani bekaret olayı bana kalırsa kadınların çifte standart olarak görmesi gereken bi mevzudur. Ama kadınlar, yine kültürümüzün gereği olarak benimsedikleri için bu mevzuyu, sonuna kadar bu konunun arkasında durmakta, gerdek gecesine hiçbir tecrübesi olmadan, çok büyük korkularla ilk deneyimlerini yaşamaktadırlar. Tabi burda bana hiç bişiyi eleştirmek düşmez. 21 yaşında bi adamım ben. herkes kendi kafasına göre takılsın. Ama şu an ki durum bence böyledir.
arkadas bence herseyi anlatmıs eline saglık

GREAT İDEA

Banned
pm den ulaş bana her türlü bilgiyi interaktif olarak veririm walla parada almam insanlık öldümü be maksat eğitim olsun :):):):)

The Squealer

Special Effects expert
yorumsuz .......

ulugbey

New member
kelimeler' Alıntı:
dısarı cıkıp egreti damat arıyorum dersen milyonlarca egreti damat bulabilirsin :D

ha birde egreti gelin artık yok . onun yerine cocuklar 14-15 yasında iken hackhellin adult bolumunden ogreniyolar işi:D
belki seninde arzularını hafifletir bi bak o bölüme :D:D:D:D

kelimeler

New member
teşekkürler akharis benim de anlatmaya çalıştıım olay buydu we ben galiba biraz lakayt bi dille sorduum için insanlar hemen namus olayına çewirdi geyiğimi neese tekrar saolasın:)

kelimeler

New member
şimdi arkadaşlar sizi şöle bi aydınlatmak isterim aslında önceden yazcaktım ama zaman bulamadım ki konuyu da açarken acelem olduu için konu askıda kaldı we yannış anlamalara mahal werdiimin farkındaım ama aptal bi genelleme ancak bu kadar zıt bişi anlayabilir.şimdi ben bu konuyu neden açtım aklınıza bu soru gelebilir şöleki geçen gün gazetede bi haber okudum we bunun üzerine bu konuyu açmaya karar werdim herneyse olay şöle.doğu illerinden birinde bi kadın we erkek ewleniolar we erkeğe bi eğreti gelin ayarlandığı için onun için hiçbişi sorun deil ama kadın düşünün kadını doğuda zaten erkek yüzü görmek haram gibi bişi we bu kadın cinsellik hakkında bi halt bilmio we gerdek gecesinde e tabi adam bilio ya artık olayı gayet rahat olaya başlıo ama kadın çok korkuo çünkü ne olcaanı bilmio kulaktan dolma bilgisiyle nereye kadar!işte böle olunca adam bide bilmişlik taslıo falan ama kadın hala korkuo we ne yapılcaanı bilmio düşünün ya ne kadar korkunç korku filmi gibi,adam gayet rahat işini halletmeye çalışıo ama kadın ağlıo,we adam sinirlenip ki şunun için tatmin oalmamış yeterince de kadın hiçbişi bilmiomuş demiş,neyse sinirlenio we kadını jiletle cinsel organını parçalamaya başlıo şimdi arkadaşlar soruorum size burda kadının günahı suçu ne ?sadece bilmio..işte bu yüzden çok sinirlendim kadına yapılan bu işkenceleri okudukça kafam bozuluo we bölelikle kadınlar cinsellik we erkeklerden soğuyolar psikolojik bunalım sonuç olarak bş gösterio...
bir de buraya yazan aptal genelleme arkadaşlara şunları sölemek isterim onların yazdıı şeyler doğrultusunda,öncelikle uluğbey ben eğreti damat arıorum demedim iice bakıpta okursan konuyu anlardın ben buraya konu açtım siz şahsa özel eleştiri yapmışsınız ,bir de aslıhan soruorum sana ewet ben bi kızım ama kendini o kadınların yerine bi koysana ne kadar acı asıl ben inanamıorum bi kızın bukonuya gereksizce yaklaşımına,hayır ben zaten bi gönderme olarak bişiler anlatsın die bu konuyu açtım,bi de aslıhana katıln bi arkadaş wardı kardeş öle katılmakla olmaz senin fikrin yokmu kendine ait sen böle gidersen birilerine katılarak bu hayat geçmez ,bi de bi eleman wardı ha latin die galiba o da yazdıım iilik konusuna takılmış onu da açıklıım arkadaşım şöleki üstteki anlattım konuyu iice anlayıp sindirdiysen işte bu iilik ,şöleki eğer kadında bilsydi şuanda kadınlık gururu ayaklar altında olmazdı,ha illa bunu uygulayarak olsun demiorum ben, zaten örf we adet kaldırmaz ben sadece temsili misal öle dedim yani eğreti damat dedim bişiler anlatmak için ki akharis kardeşim bunu baya ii açıklamış tekrar tekrar teşekkürlerimi sunuorum ona ki ben herkesden böle bişi duymak isterdim ama insanlar direk bana yüklendiler yani siz aptal genelleme...alıp konuyu ewirip çewirip nası anlamak istiosanız o hale sokmuşsunuz.we beni tanımadan yaptıınız eleştiriler we ithamlarr çok ağır arkadaşlar lütfen silkinin we kendinize gelin ha lakayt bi üslupla anlatmış olabalirim ama bu yine de sizin bana hakaret edeceeniz anlamına gelmez ..keşke bi ornitorengim olsaydı inanın:cool: sizden daha ii anlardı bu anlattıklarımı...neyse arkadaşlar toplu bi cewap werdim ama benim zamanım olmadıı için bu kadar geç kaldım umarım herkes kendine bi pay çıkarmıştır herkes cewabını almıştır..we bu konuyu sadece 1 kişi(akharis)adam gibi anlamış abi tekrar saolasın..
:cool:

burockthebat

New member
kelimeler, ben de anladıydım walla :(

:D

ama o adamın yaptıgı daha cok kadının bilmemesinden değil adamın hayvanlığından, tabi kadının da bilmesi için teorik egitim olabilir (aslında her iki cins icin de)- evlilik öncesi ilişkiler de aslında öğreticidir ama işte pek hoş karşılanmıyor.

en iyisi okullarda bi ara verilen (bilmiyorum hala var mı) cinsel eğitim dersleri-belki biraz daha detaylı hatta.

HTML