Network'te Gizlenmeyi nasıl başarabilirim?

Uc_Hilal

New member
Süzgeç takılı bir Networke bağlı bilgisayarım mevcut.Bu süzgeç sayesinde bir çok siteye erişimi kısıtladılar.Ahlaksız siteleri kısıtlamaları çok normal ama olur olmaz bir çok siteye giriş yapılamıyor.Benim merak ettiğim konu şu; ENGELLENEN SİTELERE ERİŞİMİ SAĞLAYABİLİRMİYİZ? BİR BAKIMA BU SÜZGECİ ATLATMA ŞANSIMIZ VARMI? EĞER BÖYLE BİR İMKANIMIZ VARSA NE YAPABİLİRİZ?:saskin

bytan

LinuX GeeK
Moderatör
http://anonymouse.org/anonwww.html

bu tur siteler araciligyla asil gormek istedgn siteye ulasmayi dene.bu da ise yaramazsa vazgec.buyuk ihtimalle suzgec dogrudan site isimlerne bakyrdur.gecmesine izin verilmeyen sitelerden gelen tum icerk engelleniyordur.aynen senn bilgisayarindaki reklam iceriklerni engellemen ve reklamsiz dolasman gibi :goz:

Uc_Hilal

New member
mesela sendeki http://anonymouse.org/anonwww.html isimli siteye bile giremiyorum..
böyle moktan bir şey işte...
site isimlerine ve site içeriklerine bakıyor büyük olasılıkla...
sanırım bağlanırken html kodlarını okuyor sitelerin..
nasıl yaptığını kesin olarak bilmiyorum...
kategorilere ayırmışlar siteleri...
mesela youtube'ye bile giremiyorsun..
hack sitelerinede giremiyorsun ama bizim bu siteye nasıl girebildim hayret yani:)
benim bu soruna site yöneticileri bir el atarlarsa sevinirim...

VaGaBoNdSe

New member
site yöneticisi degilde sen sistemciniz ile arani iyi tutmaya bak yol verir = ) yoksa sistem yöneticisi kullandigin user'e isterse mouse sag tik bile yaptirmaz sag tusa basinca sistem yöneticinize basvurun diye uyari verir :D isimi seviyorum ya :)

Uc_Hilal

New member
anlaşılan kadere razı olup boyun eğmekten başka çaremiz yok :vur
birde merak ettiğim konu şu..
bu web filtre cihazı büyük ihtimal firewalleri açıp olması gereken portlar dışındaki portların açılmasına müsade etmiyor...
biz bu portları el atından açabilirmiyiz?
bir türlü bu cihaza girmenin yolu yordamı yokmu?
yada en kestirme yolu server odasına girip balyozla mı halletmek lazım :durdurun

enginmetuu

New member
süzgeç takılı olayına çok güldüm.

yapılan filtreleme içerik + port bazlı olarak yapılır, firewall a uzaktan bağlantı yapabilirsin ama teorik olarak bağlanmaya izni olan kullanıcılar dışında kimseyi almaz içeri (şifreyi bilsen bile) ayrıca bu tarz denemelerin logları tutulur ve bir gün sistem yöneticiniz yada patronunuz gelip sen böyle böyle yapıyosun deyip sıkıntıya sokabilir.

mesela biz de firewall kullanıyoruz şirkette ve kim hangi siteye girmeye çalışmış kim paylaşım programı kullanıyor vs gibi bilgilere ulaşıyoruz, iletişimi aksatacak bi durum olştuğunda telefon açıp yada bizzat ziyaret edip olayı çözüyoruz.

umutufuk

New member
Arkadaşım ISA Server üzerinde yapılan kısıtlamalarla girmeye çalıştığın belli sitelere girmiyor olabilir. Yüm özellikler ISA nın varsayılan ayarlarında yasaklanmış olarak gelir. İnternet erişimi dahi. Ancak sistem yöneticisi daha sonra istemci(client)bilgisayarların girmelerine kurallar oluşturarak izin verirler. Muhtemelen sizin firmanızda kullanmış olduğunuz hem ISA Server hemde buna ek olarak bir 3.parti firewall yazılımı ve girdiğiniz kelimeler site içeriğinde olsa dahi siteye istemci bilgisayarların girişini engelliyor. Sorunu aşmak için yapabileceğin birşey yok gibi görünüyor. Üzgünüm:)

Uc_Hilal

New member
Arkadaşım ISA Server üzerinde yapılan kısıtlamalarla girmeye çalıştığın belli sitelere girmiyor olabilir. Yüm özellikler ISA nın varsayılan ayarlarında yasaklanmış olarak gelir. İnternet erişimi dahi. Ancak sistem yöneticisi daha sonra istemci(client)bilgisayarların girmelerine kurallar oluşturarak izin verirler. Muhtemelen sizin firmanızda kullanmış olduğunuz hem ISA Server hemde buna ek olarak bir 3.parti firewall yazılımı ve girdiğiniz kelimeler site içeriğinde olsa dahi siteye istemci bilgisayarların girişini engelliyor. Sorunu aşmak için yapabileceğin birşey yok gibi görünüyor. Üzgünüm:)
FORTINET şirketine ait FORTIGUARD diye bir filtreleme sistemi...
aklıma bir formül geliyor.ama ne kadar geçerli olur bilemiyorum...
ağ içinde gizlenme şansımız olursa, bu filtre cihazına müdahalede bulunsak bile yakalanma riskimiz oldukça düşer sanırım...
tabiki bu formül yapılabilir birşey ise, uzman olan arkadaşlardan yorum bekliyorum...

nzmynn

New member
Değerli Arkadasım Fortinetin Fortiguard diye bir yazılımı yok, Fortigate var oda yazılım değil. Bu arada Nazmiye hanıma belirtin yanlış yerlerde çözüm aramasın. Bünyucuğum...

ersinguven

New member
TakeOne cevabını merakla bekliyorum. Hemen belirteyim utrasörf bizim sistemde proxy server olduğu için çalışmıyor.

HTML