Network üzerindeki msn yazışmalarını izleyen programları nasıl durdurabilirim?

gokceke

New member
Sizlerinde bildiiği gibi üç beş tane boyutları 1mb civarında network ağ üzerinde msn messenger yazışmlarını adresleriyle birlikte kayıt eden yazışmaların görüntüleyen 2'inci 3'üncü kişilerin msn yazışmalarını ağ üzerinden toplayan bu küçük yazılımları nasıl durdurabiliriz her türlü öneriyi yazabilirsiniz.

ΜεтάĻïڪţ

^_^-/!ηєω ѕнι&#10
network üstünden engellemen biraz zor olur ama yaparsin...

öncelikle pc'nde keylogerin kurulu olup olmadığını kontrol et Sağlam bi virüs taramasi yap

sanirim bi işyeri orasi network üstündeki pc lere paylaşımın açıksa kapat uzak masaüstü bağlantisi vs. o tür paylaşımlarin hepsini kapatman gerek Ama senin karşında olanlar ne kadar profesyonel bilemem tabi... forumu biraz daha detayliaraştirirsan bu sorunun detayli cevabını bulabilirsin...

wiseman

New member
keyloggerle alakası yok bu ısın. yada uzaktan yardımı kapatmakla durmuyor. msn ızleme olayı cok farkı. yanı ag baglantısındakı butun ag gorusmelerını gosterıyor sana. bunun ıcın bende cok ugrastım ama yınede ızlenebılıyor. hatta ag uzerınden ekranını bıle gorebılırler.

ΜεтάĻïڪţ

^_^-/!ηєω ѕнι&#10
keyloggerle alakası yok bu ısın. yada uzaktan yardımı kapatmakla durmuyor. msn ızleme olayı cok farkı. yanı ag baglantısındakı butun ag gorusmelerını gosterıyor sana. bunun ıcın bende cok ugrastım ama yınede ızlenebılıyor. hatta ag uzerınden ekranını bıle gorebılırler.

:) naPtin sende dostum ne ekrani görebiliyor... Biraz zeki olursan hiçbir kaydını tutamazlar...

cafe deki programlardan kullanıyosa bile iptal edebilirsin istediğini yaparsin..

Sen açık portlarini kapat... Ağda paylaşıma izin i kapat bi de şifrelersen görim :D

Mahirtek

New member
msn kayıtları şifreleme olmadan gidiyor. bu nedenle ilk başta hub yerine switch ile ağ kurman gerekir. böylece, msn kayıtlarını izlenmesi için arp saldırısı gerekir hale gelir. arp saldırısını engelleyemezsin ancak unix tabanlı bir bilgisayarı ağa bağlarsan, saldırıyı gerçekleştiren kişiyi tespit edebilirsin.

HTML