neden söylemiyor??

fulldot

New member
Ülkesine duyarlı aydınların, “paranoya” olarak küçümsenmeye çalışılan tüm uyarıları bir bir gerçek oluyor.
En son, Türkler’in vatanı Türkiye’de Türk bayrağı açmak “Provokasyon” olarak kabul edildi!..
Bitlis’te DTP’nin üç beş kişiyle miting yaptığı alanda “Kahrolsun PKK” diyen ve Türk bayrağı açan bir vatandaş neredeyse lanetlendi!..
Nasıl paranoyaymış ama?..

SESSİZLİĞİN NEDENİ?..
Öte yandan, yerel seçimler yaklaşırken “PKK ve terör” konusu da propaganda silahı oluyor.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı (ve AKP adayı) Melih Gökçek, CHP’nin adayı Murat Karayalçın’ı PKK’lılarla işbirliği yapmakla suçluyor.
İşin ilginci ise, Karayalçın’ın çıkıp da buna çok sert yanıt vermemesi. Vermesi gerekir, çünkü, PKK’yı destekleyen DTP’ye en hoşgörülü parti Gökçek’in partisi AKP...
En son olarak, AKP’nin İstanbul il binasında PKK bomba patlattı. Ama parti yetkilileri açıkça “Terörist PKK” diyerek onları suçlamadı!.. Verdikleri tepki, “Böyle demokrasi aranmaz” türü hafif bir tavırdı.
“PKK’lılar kardeşimizdir” diyen DTP’lilere en çok yakınlık gösterenlerden biri de, eski AKP Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Gül idi. (Kabuller, vs.)
Şimdi gerçek bu kadar ortada iken Atatürk’ün partisi CHP’nin Ankara adayı Karayalçın niçin bunları söylemiyor?..
Ne tuhaf değil mi?.. Türkiye’de neler oluyor?..

kaynak

atn42

New member
hastayım zaten bu ülkedeki politikacıların bindikleri kayığa göre kürek çekmelerine güneşin doğuşuna göre rüzgarın esişine göre yön değiştirmelerine
koltuklarını kaybetmemek uğruna yapmayacakları şey yok
değişmedim diyenleri biliyoruz
değiştik diyenleri biliyoruz
bakın alttaki sözleride sayın r.t.e. söylemişti bugün başbakan
"Dün neysem, bugün de oyum…Değişmedim, değişemem! Siyasete girerken farklı, siyasetten sonra farklı bir yaşam tarzı mı uygulayacağım."
"... Cumhuriyet ilkesinin de zayıfladığı ve işlevini kaybettiğini görüyoruz. Cumhuriyet kavramının aslında artık bizim için çok fazla bir mana ifade etmediğini söylememiz de mümkündür. Cumhuriyet ilkesinin yerini katılımcı bir yönetime devretmesi gerektiği ve nihayet laiklik ilkesinin yerinin İslam ile bütünleşmesinin gerekli olduğu kanaatini taşıyorum. Böylece Türkiye Cumhuriyeti'nin başlangıçta ortaya koyduğu bütün temel ilkelerin, laiklik, cumhuriyet ve milliyetçilik gibi birçok temel ilkenin yerine daha çok katılımcı, daha adem-i merkezi, daha Müslüman bir yapıya devretmesi sorumluluğu ve artık bunun zamanının geldiği düşüncesini taşıyorum…."

..Sandığa giderken egemenlik milletindir. Ama maddede ve manâda egemenlik Allah'ındır. Tutturmuşlar laiklik elden gidiyor diye. Bu millet istedikten sonra tabiî elden gidecek.

Türkiye'de yaşayanların yüzde 99'u Elhamdülillah Müslüman olduğunu söylüyor. O zaman yüzde 99'un "Elhamdülillah Şeriatçıyım" demesi de lazım. Ben elhamdülillah şeriatçıyım. Şeriat İslam, Allah'ın kuralları demektir." TAYYIP ERDOGAN (21 Kasım 1994, Milliyet)

Ben diyorum ki insanlar laik olmaz. Nitekim Anayasamız da "TC vatandaşları laiktir" demiyor, "TC Devleti laiktir" diyor. Müslümanlığın karşısına laikliği oturtamazsınız. (10 Temmuz 1998, Hürriyet)

fulldot

New member
ya zaten adam gelmiş 50 yaşını geçmiş (o sözleri sarf ettiği zaman)

o yaştan sonra değiştim diyene ne kadar güvenebiliriz???

demekki 50 yıl bir karakter oturtamamış, kimin kayığına binerse gitmiş, sonrada bir anda değişmişmiş..

bu düpedüz yalandır, eğer doğruysa çok daha tehlikelidir.

ramo46

New member
"Dün neysem, bugün de oyum…Değişmedim, değişemem! Siyasete girerken farklı, siyasetten sonra farklı bir yaşam tarzı mı uygulayacağım."
Sayın başbakanın yaşam tarzının bir özeti Siyasetten Önce söyledikleri
siyasetten sonra yaptıkları ne kadar aşikar değilmi...Obama için bile aynı
yakıştırmayı yapmadı mı?

luckleon

New member
Ben; siyasetçilerin kürtlerden alabileceği oyu kaybetme korkusu yüzünden, pkk' ya karşı yeterince sert çıkamadığı kanısındayım. Tabiri caizse aynı yavaşakça tavırı akepe de sergiliyor, MHP de sergiliyor, CHP de. Türkiye' deki kürtlerin 3' te biri terörist sempatizanı (yani dtp ve pkk' yı tam anlamıyla destekliyor), geriye kalanların da bir kısmı dtp ve pkk' ya yakınlık duyuyor yani kısmen destekliyor. 10 milyonluk kürt halkının tepkisini karşılarına almak hiç bir siyasetçinin işine gelmez. Gerçek budur. Seçimden sonra hepsi yine milliyetçi, anti-terörist kesilir merak etmeyin.

atn42

New member
ne zaman dağda eli silahli bir tek terörist kalmaz
içerdeki çakalların uluması o zaman kesilir
ne zaman dokunulmazlık kalkar siyasi partiler kanunu ve seçim yasası değiştirilir
ve yiyenlerin ümüğü sıkılır bir daha kimse yemeye cesaret edemez
ne zaman güzel yurdumun güzel insanları uyanır birlik olur
o zaman ceylan derisi koltuklarda oturanlar sadece vekil olduklarını
ne yaparlarsa yapsınlar mutlaka hesabının sorulacağını bilir
ben az kaldı diyorum
bu millet dibe vurmadan uyanmıyor birlik olmuyor
artık battık battık dibe çok az kaldı
nasılmı battık
devletin yani bizim toplam borcumuz 500 milyar dolar
mecliste pkk itlerini alenen destekleyen çakallar
sorumlular oy uğruna her türlü taklayı bile atar durumdalar
kimileri gemiyle götürüyor
kimileri kömür çuvallattırıp milletin hayır duasını bile çalıyor
orduya askere ve Atatürke tarihte olmadığı kadar adi ve şerefsizce saldırılar dört bir yandan geliyor gelmesine müsade ediliyor
anayasamızın değiştirilemez değiştirilmesi teklif dahi edilemez maddelerini anayasanın başındaki adam tartışmaya açmaya uğraşıyor
daha ne olsun ki...

HTML