Ne Zaman Başlanmalı ve Ne Kadar Kalınmalı?

AngeL Of Death

Wishmaster
Dil kursuna başlayacağınız en uygun zamana ve hangi program uzunluğunun en iyisi olacağına karar verirken, uzun vadeli akademik ve profesyonel hedeflerinizi başarmanız için gerekli olan seviyeye karar vermelisiniz. Daha iyi bir öğrenim için akademik program mı istiyorsunuz? Ya da iletişim ve konuşma becerileriniz ile ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?

Kısa dönem programlar
Dünyanın her yerinde çok iyi kısa dönem programlar vardır. Bazıları tatildeki öğenciler için yaz döneminde düzenlenmektedir, diğerleri öğrencilere hem akademik alanda hem de konuşma becerilerini geliştirecek alanlarda pratik vermek amacıyla düzenlenmektedir. Bu programlarda öğrenciler kısa bir dönemde dil becerilerini geliştirmenin yanısıra yabanı bir ülkede yaşamanın tadını çıkarabilirler.

Uzun dönem programlar
Bazıları bir dönem süren (14 haftadan 16 haftaya kadar), bazıları da 4 haftadan fazla süren programlar da vardır. Bu kurslar üniveriteye devam etmek isteyen ya da belirli akademik hedefleri olan öğrenciler içindir. Uzun dönem kurslar öğrencilere İngilizcelerini pekiştirmeleri için daha fazla zaman vermektedir.

Üniversite çalışmaları için hazırlık
Amacınız eğitiminizin bitiminde bir üniversite programına devam etmekse o anki TOEFL sonucunuz ve kabulde gerekli sonuç hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Birçok okul daha yüksek bir sonuç elde edilmesine odaklı bir zaman diliminde eğitim verir. Tabiiki finaldeki sonuç sizin çabanıza ve ilginize bağlıdır.

Popüler dönemlerde yurtdışında eğitim planı
En çok talep gören dönemlerde yurtdışında eğitim almayı düşünen öğrenciler kayıt olmak için iyi bir zamanlama yapmalıdırlar. Bu dönemlerde açılan kurslar hemen dolar ve derslerin başlamasından aylar önce kayıt dönemi kapanır. Örneğin Temmuz ve Ağustos dönemi yurtdışında eğitim için çok popüler zamanlardır. Kayıt döneminin çabuk kapanmasına rağmen, bu dönemde kaydolan öğrenciler çok çeşitli ülkelerden gelen sınıf arkadaşlarına sahip olacak ve birçok ilgi çekici aktiviteler ile karşılaşacaklardır.

Ders ücretleri
Tabiiki ders ücreti tercihinizi etkileyecek etkenlerden biridir. Farklı programların ücretlerini karşılaştırın ve sizin için en uygun olanı bulun. Bazı programlar daha kısa ama yoğundur bu bakımdan ders ücreti sadece programın süresi ile ilgili değildir. Ayrıca okulun bulunduğu çevreyi de dikkate alın. Eğer okul şehirdeyse yaşam standartları daha yüksektir.