Ne Mutlu Mustafa Kemal'in Neferlerine !...

Vtnsvr

New member
Ne Mutlu Mustafa Kemal'in Neferlerine !...

Ne Mutlu bana, Mustafa Kemal ile başlatılan " Aydınlanma Devrimi " nin bir parçası olan" Ana Dil " ile ibadet fikrini savunan, bu fikri dile getiren dostlar, yazarlar, kalemdaşlar var. Evet ne mutlu bana.. İşte " ... iki kişiden biri ", " ... yola devam " safsatalarının yattığı cehâletin kırılması için başlatılması gereken hareket. " Ana dilimiz ile ibadet !... " Evet sayın Fevzi MORAY, evet sayın Şebnem ÖZBEK, " Aydınlanma Devrimi " nin vaz geçilmez ögesi olan " ana dil ile ibadet " başlar başlamaz bitirilmiş veya geç kalmış bir devrimdir.

Aslında geç kalmış değil...
Birileri tarafından bilinçli olarak savsaklanmış, zaman içerisinde unuttutulmağa çalışılmış bir gereksinimdir.
750 yılında Türk ulusuna " İslâmiyeti " benimseten ve kabul ettirenlerin en büyük hataları, Türk ulusunu " Arap Kültürü " bataklığına bırakmalarıdır.
Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal, pek çok yazgının ulusumuzun makûs talihinden çıkarmak için gerekli çalışmaları başlatmış.
Ancak O'dan sonra, birileri tekrar eski düzene dönüşe müsaade etmişlerdir.

Ey halkım,
Ey yüce Türk ulusu,
Soruyorum size, " Her yerde hazır ve nazır olan Yüce Allah " " bismillâhirahmanî Râhim " sözcüğü yerine " Allah'ın adı ile başlıyorum " tümcesini kullansak bizi anlamaz mı ? Oysa bizlerbiliyoruz ki, Yüce Allah, bizim zihnimizden oluşacak düşünceyi okumağa kadirdir. O halde, neden üç beş çıkarcı, rantiyeci zındığın sözleri ile kandırıldık yıllarca; çünkü kandırılmamız ve cehâlet içinde kalmamız, onların daha rahat hareket etmelerini sağladıda onun için...

Eğer bizler aydınlanmış olsak, Yüce İslâmiyeti kendi dilimiz ile öğrenmiş olsak bizi kadıramazlar.
Bizi kandıramayınca da kurdukları tezgâhlar bozulur.
İşte bu yüzden mutluyum sevgili dostlar.

Ahmet Selçuk ACUNSAL

HTML