Nasıl VCD oluşturabilirim?

BCityLife

New member
Selam hackhell,

Biliyorum saygısızlık olucak ilk mesajda bir istek ama ben VCD playerda oynatabileceğim bir video cd yapmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

hangi programlar gerekli?

yardım eder misiniz?:melek

TuRK_HaRD

нα¢кιηg αяαşтıямα¢ıѕı
elindeki viedoları vcd formatına mı dönüştürmek istiyorsun?

nero yapıyor bu işi.. eğer video birleştirme, kesme vs de yapacağım diyorsan windows movie maker kullanırsın..

BCityLife

New member
elindeki viedoları vcd formatına mı dönüştürmek istiyorsun?

nero yapıyor bu işi.. eğer video birleştirme, kesme vs de yapacağım diyorsan windows movie maker kullanırsın..
mesela .avi formatındaki bir videoyu VCD playerda çalacak şekilde cdye çekmek istiyorum kısacası bu.

ondan önce tabiki .avi yi .dat formatına çeviricem biliyorum ama VCD player da cd yi çalacak şekile nasıl sokucam onu soruyorum

söylemeyi unutmuşum birde 1 cd 700 mb olduqu için 1 gb lık bir video yu nasıl 2 ye bölücem Ultra Splitter falan mı kullanmam lazım

GERCEKCİ

New member
Valla kardes aynı soruyu bende sordum kimse cevaplamadı ,illa sartmı dat dosyasına cevirmek baska yöntemler yokmu ,,vcd de izlemek için

TuRK_HaRD

нα¢кιηg αяαşтıямα¢ıѕı
vcd'nin standart formatında dat dosyası bulunması gerekiyor.. bu yüzden mecburen elinizdeki avi, mpeg, wmv dosyalarını convert etmeniz lazım..

dediğim gibi, nero bu işi otomatik olarak yapıyor zaten, başka bir programa ihtiyacınız yok..

byvirüs

Banned
arkadaşım benmi yanlış yapıyoru anlamadım defalarca denedim ama nero .avi dosyasını okumadı nero visionda denedim burning romda denedim expresste denedim ama hatalı dosya uzantısı diyor okumuyor bi türlü.Film hatalıdır diye bisürü filmi denedim ama nafile okumuyor okumuyor okumuyor :S:S:S

ALoNe DiAbLo

ŦĦĔ ŚĦĄĐΘŴ ŴĄŔŔİΘŖ
Arkadaşım önce neroyu aç.Daha sonra video CD yarat seçeneğini seç.Sonra senden çevireceği filmi isteyecek.Ekle butonuna basarak bilgisayarında filmi göster.Daha sonra starta bas.Eğer film 700 mb'ı geçiyorsa film bir cd'ye sığmayacaktır.Bunun içinde filmi iki parça yapman gerekecek.Onun içinde sana önereceğim program Total video converterdir.Zaten bu program var ise sende kendisi filmi vcdye çevirip iki parçaya otomatikman bölüyor.Yine takıldığın nokta var ise yaz yardımcı olmaya çalışırız.Kolay gelsin....

HTML