nasıl olur?

patrich

New member
67 kilo bir insan düşünün savaşta her biri yarım kilo olan 3 topu aynı anda cepheye taşımak zorunda. cepheye geçmek içinde köprüyü kullanmak zorunda ama köprü sadece 68 kg kaldırabiliyor yoksa çöker. bu adam cephaneyi cepheye nasıl taşır? (önden topu yuvarlar fln demeyin köprü hafif dik :)

ynsbigboy

New member
e tamam zaten 3 yarım kilo topu 67 yle toplayınca 68.5 ediyo taşıyabiliyomuş 68.5 yanlışmı anladım dostum:)

patrich

New member
yok dstm ben yanlış yazmışım ya dikkatsizlik düzelttim sanırım şimdi birzdaha karmaşık oldu:)

ynsbigboy

New member
yaw ilk önce ikisini alır köprünün sonuna koyar sonra öbürünü dönüp alır ama hepsini aynı anda cepheye getirir

yanlışmı anladım dostum:eek:

nitromania

New member
ynsbigboy' Alıntı:
yaw ilk önce ikisini alır köprünün sonuna koyar sonra öbürünü dönüp alır ama hepsini aynı anda cepheye getirir

yanlışmı anladım dostum:eek:
arkadaşa katılıyorum madem köprü böle cinslik yapıo,
önce iki tanesini götürür,sonra döner sonuncusunu alır devam eder...
ama..
sanki sorunun cevabı bu değilmiş gibi gelio..
daha zor bişey olması lazım gelir..
yada soru yalnış yazılmış....
:eek:

soda

New member
tek seferde geçecekse eğer köprüyü, palyonçolar gibi topları havaya atıp tutarak geçebilir, bu esnada hep bir top havada olacağından köprüye fazla yük binmez,

ama toplardan birini düşürürse işte o zaman naçar :))

ynsbigboy

New member
yaw arkadaşım köprü bittiği gibi cephe war demio o yüzden dedim ilk önce ikisini alır koyar sonra birini ama hepsini aynı anda götürür bu mantığı kurdum ben anlatabildimmi

patrich

New member
ysoda doğru cevabı vermiş dostum bir jonglör gibi iki top elde bir top hep havada olmak üzere çevirerek geçerse köprüye 1kg fazla ağırlık biner. gayet açık soru kelime oyunu aramayın:)

dj_hayalet

New member
Ama yarım kiloluk bir topu jenglör gibi yapsanız..Havaya 45 cm atması gerekir..Ve yarım kilo bir topunda 45 cm düştüğü zaman 1 kg merkese basınç verir..O zaman köprü yıkılr sakın denemesinler..
Basıncı hesap etsin..

NaRuDRe

Banned
tek seferde geçecekse eğer köprüyü, palyonçolar gibi topları havaya atıp tutarak geçebilir, bu esnada hep bir top havada olacağından köprüye fazla yük binmez,

HTML