Nasıl Domain Alınır?

hakkarealy

New member
Kendime ait bir domaini nasıl satın alabilirim?

Ne Türkiye'den ne de dünyanın başka yerinden hizmet veren bir hosting firmasından değil sadece benim kontrolümden alınacak bir domain ismi istiyorum.

Yok mu bu internetin domainlerinin satın alındığı ana kaynağı? Misalen tr uzantılı bir domain lacaksak ODTÜ'den alacaz bu domaini ama internetin isim satan ana domain merkezi adresi ne, işte onu çok merak ediyorum veya var mı böyle bir yer?

Host firması istemiyorum zira zırt pırt site kapanıyor, içeriğe karışıyorlar. Adam akıllı bir hizmet alamıyoruz... Hem para veriyoruz hem de paramızla rezil oluyoruz.

Sitem 3 gündür kapalı acayip sinirliyim... Dediğim yönde domain alabileceğim, içinde kontrol paneli 1 GB yer olan ve tamamen benim yönetebileceğim bir yöntem var mı merak ediyorum.

Gerçi şu var sanırım iş domaini almak ile bitmiyor. Yer'i Kontrol Paneli'ni falan da ayarlamak gerekiyor ama bazı sitelerde "host şirketimizle olan anlaşmazlık sonrası kendimiz domain aldık" diyen bir sürü site var...

Ben bunu nasıl yapabilirim?

(Lütfen Host Firması Tavsiye Etmeyin)

privateboy

New member
Arkadaşım ben de senin gibi düşünüyorum.Benim de sitem hosting firması yüzünden kapalı kalmıştı.
www.domaintools.com diye bir site var bi ara oraya bakmıştım.Orada bişeyler var gibi,istersen bir göz at.

HTML