Mustafa filmi müzikleri hakkında

ssttaaggee

New member
(Filmin müziklerini, Atatürk gibi Balkanlardan yetişmiş uluslararası bir müzisyen olan Goran Bregoviç besteledi.) alıntı

Arkadaşlar eleştri olsun diye ya da art niyetli düşünerek değil gayet samimi bir şekil de soruyorum ülkemiz de bu filmin müziklerini yapacak kimse yokmu allahınızı severseniz,bence Atamızın film müziklerini bedavaya yapacak bir sürü müzisyen bulabilirlerdi.Ben henüz izleme fırsatı bulamadım,eminim güzeldir müzikler fakat neden kendi içimizden biri değil de bi başkası hem sponsor yok deniyo hem de uluslarası müzisyene tonla para ne bileyim ben böyle düşünüyorum ve size soruyorum

CounTRy

Gülen Manyak
Atatürk'ün çocukluğunuda rum bir çocuk oynuyor.

Atatürk nereli : Selanik. Bregovic nereli: Saraybosna. Baştan aşağıya Rumeli kokan bir film... Kaldıki ülkemizde böyle bir belgeselin müziklerini yapabilcek seviyeye ulaşabilmiş bir müzisyenimiz olmamakla birlikte, Goran Bregovic gibi bir ismin bu müzikleri yapması bu belgeselin dünya tarafından ilgisini çekecektir.

kurtweb

New member
Filme gitmedim bu yüzden iyi-kötü bir şey diyemem.

Ama yapılan eleştirilere dayanarak şunu söyleyebilirim.

Film kesinlikle harika.

Çünkü Atatürk'ü oynayan çocuğun Yunan olması eleştirildi.

Ayrıca çocuğa Atatürk'ü oynadığı söylenmemiş, söylese kargaları öyle mi kovalarmış..

Tabii, ileride Atatürk olacağını Atatürk bile 8 yaşındayken bildiği için kargaları daha başka türlü kovalıyordu.

Zaten inceleyin, bütün liderlerin diğer aciz fanilerden farklı bir karga kovalayış biçimi vardır.

HTML