Mustafa Akaydın'dan utanç verici ilan!

byramic

New member
'Menderes kardeş neden ayran içiyor'

BİR gazetenin Antalya baskısında yayınlanıyor. "Menderes kardeş neden ayran içiyor" başlığı ile. Eski deyimle, o meş'um (uğursuz) ilan şöyle:

"Menderes Türel iyi içicidir. Antalyalı bilir, bir oturuşta bir büyük rakı içer, bana mısın, demez. Hayatı her anlamıyla dolu dolu yaşayan, ehli keyif bir insandır.

Ama şimdi bakıyoruz, AKP'li dostlarıyla sofradayken ayran içiyor. Menderes Türel neden ayran içiyor?

Çünkü, bu ayran dünyanın en karlı ayranıdır. Bu ayranı içen köşeyi döner.

Bu ayranın arkasında beş yılda bu kenti 1 milyar lira (eski parayla bir katrilyon veya 600 milyon dolar) borca sokan sorumsuz, plansız ve vizyonsuz bir yönetim var.

Bu ayranın arkasında rantkartların, ihalelerin, kirli paraların, esnafı yok edecek hatalı projelerin organize teşkilatı var.

Mesele ayran meselesi değil. İki yüzlülük ve sahtekarlık meselesi."

İlan daha sonra Antalya'da belediye başkanlığını kazanırsa, CHP adayının ne yapacağınıanlatıyor.

MUSTAFA AKAYDIN

Seçimden önce yayınlanan bu ilan kimin? Tahminde zorlanırsınız. Koca bir profesörün,aydın bir bilimadamının.

Prof. Dr. Mustafa Akaydın.

CHP'den Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen, seçildiği için, pek çoğumuzusevindiren Mustafa Akaydın'a ait. Rakibi AKP'li Büyükşehir Belediye Başkanı MenderesTürel için, "Hoca" bu ilanı veriyor.

Kampanyasında kullandığı slogan, "Yaparsa Hoca Yapar". Bu ilanla Hoca, amacına ulaşmak için, neler yapabileceğini gösteriyor.

Utanç verici bir ilan.

İMAM VE CEMAAT

Utanç verici, çünkü:

1- CHP, AKP'ye hep, "yaşam biçimimize karışıyor" diye yükleniyor. Diyelim ki, Menderes Türel bir oturuşta bir büyük içiyor ve ehli keyif biri, onun yaşam biçiminden size ne? Başkasının yaşam biçimine karışarak, şikayet ettiğiniz şeyi şimdi siz yapmıyor musunuz?

2- Bu çifte standart hangi siyasal ahlakla bağdaşıyor?

3- Böyle bir ilan hangi siyasal ahlakla bağdaşıyor?

4- Belediye başkanı böyle yaparsa, orada halk ne yapmaz? Ayıplarla dolu böyle bir ilanı vermeye göze alan biri, belediye başkanı olarak halka güven aşılar mı? Bu ilan kendisine zarar vermez mi?

"Yaparsa Hoca Yapar." Bu ilandan sonra, "Kanıtlarsa Hoca Kanıtlar".

İlanda söylediklerini kanıtlamak için Menderes Türel, Mustafa Akaydın'ı mahkemeye veriyor. Bir büyük mü içer, ehli keyif biri mi, sahtekar mı, artık orasını Hoca kanıtlar.

Yapma be Hocam, insanların yüreğine su serpen aydınlık tavrını bu kadar ucuzlatma. Kazandın ama, bu hiç yakışmadı Hocam

Yalçın DOĞAN

kaynak:http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/haber.aspx?id=11395557&yazarid=91&tarih=2009-04-09

srcndrk

New member
Menderes türel çok çalışkan birisidir.medenidir,içeceği yeri de bilir,konusacağı yeride.Yeni antalya belediye başkanına hayırlı uğurlu olsun,ayranla değil likörle paranın gözüne vursun...o zaman sarhoştum,hatırlamıyorum der heralde...

zerkli

New member
bence ilanın utanç verici tarafı antalyanın şantiye değilde antiye olarak görülmesinde

başbakan son padişah son halife 1. recep tayyip erdoğanın 26 kere gitmesinde bir hayır vardır

muratcolez

New member
AKP'li ne yapsa kabahat olur.Antalyayı en iyi antalyalı bilir.Demekki hizmetinde kusur olmuş yeterli görmemişler Türeli.Hür irade seçimini kulandı ve tercihini yaptı.Kimsenin diyecek bir sözü yoktur.

Camiye gitse kabahat, içki içse kabahat

doktor_13

New member
ayranda icer sarapta icer kime ne :D bos muhabbetlerle gundem yaratalım işsizlikten ağır vergilerden akaryakıtın ucuzlamamasından sozeden yok .......

osmanxx

New member
Bir Antalya'lı olarak ve tarfsız ve hiç parti mensubu olmadan söyleyebilirim ki arkadaşında dediği gibi Antalya'yı biz biliriz... 5 yıl önceki ve şimdiki halini kıyaslarsanız şehir daha önce kıyı ve tatillik yerleri hariç köy gibiydi. Şimdi ise alt geçitli kavşaklardan, raylı sisteme, yeni meydanlar ve alt yapı çalışmları olmuştur benim gözlemlediğim ve daha bir çokşey ayrıca ilk olarak Kent Müzesi yaıpılmıştır. Ücretsiz belediyenin meslek kursları açılmıştırve daha ilk bu kurslara kayıt dolar bilgisayardan takıya, ingilizceden arapçaya kadar eğitim vardı kurslarda bunlar böyle...

HTML