Mustafa Akaydın artık rektör değil! Neden mi?

other4

New member
PKK renklerine ve simgesine müsamaha isteyen Mustafa Akaydın artık rektör değil.
Reklam
HABER AKTÜEL – Abdullah Gül, Akdeniz Üniversitesi rektörü Mustafa Akaydın'ın yerine Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe'yi atadı.

Aynı zamanda Üniversitelerarası Kurul Başkanı (ÜAK) olan Akaydın, Türkiye'de laik rejimin tehdit altında olduğunu iddia edip, AK Parti'nin kapatılması için dava açan Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın 'övünülecek' bir şey yaptığını savunarak halkı gerilime sürüklemeye çalışmıştı.

Bir televizyon programında 'üniversitelerde terör örgütünün siyasi simgelerinin kullanılmasına müsamahayla yaklaşılması gerektiği yönünde' açıklama yaptığı bilinen Akaydın'ın ayrıca, ihale usulsüzlüğünden yargılandığı ve “Rahşan Affı” ile cezadan kurtulduğu da iddia ediliyor. Akaydın bir konuşmasında Akdeniz üniversitesine Museviliğin sembolü olan 'kipa' ile girilmesinde hiçbir sorun olmayacağını belirtiyor.

Akdeniz Üniversitesindeki sağ-sol kavgasında da adı “güvenlik güçlerinin alevlenen tartışmaları yatıştırmak için içeriye girmesine izin vermediği” iddialarına karışan Akaydın, Abdullah Gül tarafından yeniden rektörlüğe atanmadı.

http://www.haberaktuel.com/Mustafa-Akaydin-artik-rektor-degil!-Neden-mi-haberi-144966.html

Ülkemizi kimlerin böldüğü ortaya çıktığını düşünüyorum bu şerefsizler gavur, ülkemizi bölmek için rol almışlar eski hükümetlerce pazarlık yapılıp üniversitelerin başlarına getirildi. köklerini temizliyeceksin bunların.

shamur_80

New member
dostum kızmaya hakkı kimsenin yok. rektörlerin hangi kriterleere göre seçildigini anlatan bir yasa yok. cumhurbaskanın insiyitafine kalmış bir şey. nasıl ahmet necdet sezer 1 oy alanı rektör seçtiyse abdullah gülün istedigini seçmesi kadar normal birşey yok...

LOOPUSED

Altın Üye
adam rektör değil sanki paravakatör gibiydi bir zamanalr.bilimden daha çok miting insanıydı.özgür üniversite den yana değil militarist düzenden yanaydı.bilime ayıracağı vakti beşeri sistemin bekçiliğiüzerine kurmuş ,emin alıcı gibi kubilay olmaya hazır tahrik edici sözlerle kendini hedef yapmaya çalışmış ,maaşını aldığı devletin hükümetine ve işleyişine küfreden bir devlet memuru olduğunu unutmuş bilimden uzak postal tutkunu bir görüntü vermişti. elbetteki her dönem rektör olucak değil,işine dönsün biraz kitap okusun bilimin içind egezsin.tabi başka ek işleri yoksa...

lp_baris

New member
Anlamak Mumkun Degıl Hala Nejdet Sezerle Kıyaslama Yapıyorsunuz....
Adullah Gul Cumhur Baskanı Dır Evet Dogru Ama Gorevını Yerıne Getrmıyor...gectıgımız Gunlerde Meclısten Her Zaman Oldugunu Gıbı Akepe Nın Hazırladıgı Anayasa Degısıklıgını Apo Gul Okumada Kabul Etmıstır.
Anayasa Degsıklıgının ıcındekı Bır Madde ıse Soyledır...
Kamu Sekreterlıgıne Sucsuz Olmayan Atanamaz Boyle Yanlıs Bır Maddeyı Chraskanı Okumadan Kabul Etmıstır... Sız Sezerın Okumadan ıncelemede Bır Maddeye Onay Veya Red Verdıgını Gordunuz Mu Artık Bırakın Sezerı Elesırmeyı Onun Gıbı Bırısı Az Gelır Daha Cmhusrbasknlıgına

XL@rg€

Banned
bu da darbecilerin başarılı olması için çok yırtındı ama ne yazık ki buraya kadar mış

şimdi kara kara yolsuzluklarının deşifre olmaması için dua ediyordur

other4

New member
herşeyi bir tarafa bırakın. sağı, solu, size bir soru ama dürüstçe tamamen ülke menfaatine göre cevap verin; hangi ülkede bir üniversite rektörü işini yapmayıp ülkenin siyasetine karışıyor hatta siyasete yön veriyor? bana bir ülke söyleyin sadece bir ülke bu adamlar ezelden beri ülkemizi kuşatan düşmanların yaptığı anlaşmalar akebinde oldu aynı anayasa mahkemesindeki gibi bu insanlar özenle sabit bir düşünceyi benimsemleri için özenle seçilmiş insanlardır. ne adalet nede eğitim için çalışırlar.

ѕσηυη¢υ

кιℓℓ ƒσя &#
Herkes Akp için ''%47 oy aldı'',''halkın iradesi'',''saygı duyulması gerek'' gibilerinden ifadeler kullanıyordu..Bugün en yüksek oyu almasına ragmen seçilmeyen rektörler için neden bu ifadeler kullanılmıyor?

Habere gelince yine ''iddaa ediliyor'' kavramları yogunlukta.Öyle karalayamassınız insanları.Atın ergenekon çöplüğüne..

Fatih Hoca

Banned
Üniversiteyi terör yuvasına çevirdi, siyasi partilerin arka bahçesi yaptı. Haketti. Defolup gitti işte.

VolkaN

Altın Üye
emrah hakaret ettğin adam Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaskanı yasal suç işlediginin farkındasındır umarım dikkatli hem kendinin hem bizi zor durumda bırakmayın tekrarında uzunca bir süre ceza alırsın

emrah1607

Banned
emrah hakaret ettğin adam Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaskanı yasal suç işlediginin farkındasındır umarım dikkatli hem kendinin hem bizi zor durumda bırakmayın tekrarında uzunca bir süre ceza alırsın
söylediğimde hakaretmi var ki . söylediklerimin hepsi ispatlıdır .yasak suç işlediğim falan yok .benim bu söylediklerimin hepsi gazetelerde tv lerde dahi söyleniyor .hakaret değil bunlar ispatlanmış gerçekler .

bu durumda volkan uzunca bir süre banlancak bir durumum olduğuna inanmıyorum .illa banlanma sebebi sayacam diyosan da bişey demiyorum .bunun sana ispatını bu zamana kadar görmediysen arzu edersen gösterebilirim .o zaman daha iyi görebilirsin bu adamın cumhurbaşkanından çok akp nin noter baş katibi olduğunu ve söylediklerimide ispatlarım

HTML