mtu 1364 hatası yardımmm

drxxx87

New member
arkadaşlar bende modem olarak ttnetden aldığım huawei 521 diye bir modem var ...
kablosuz bir modem..
geçenlerde xbox 360 aldım internete bağlanmak istedim gerek laptop aracılığıyla gerekse direk modemden ethernet atarak bağlandım ama ikisinde mtu 1364 diye bir hata veriyor lütfen yardım edin .... be yapabilirm güncellenmeyince hiç iyi olmuyor

HardRhymeR

Çǿκ کε√díκ طę ∂طí
Sanırım modemin xbox ile uyumlu değil. Başka bir modemde dene (senin kullandığından daha yeni bir modem olsun.) Eğer denediğin modemde çalışırsa yeni modem almanın yolu gözüktü demektir..

drxxx87

New member
teşekkürler ilgin için kardeş ya başka çözümü yok mu ya yeni modem de hayli masraf hiç yok yere zaten bu xbox a yaptık o kadar masraf.....nerden aldım ya?offffff

HardRhymeR

Çǿκ کε√díκ طę ∂طí
Xbox ile interneti unut derim o zaman :)

speclyzer

New member
mtu (maximum transport unit) değeri ethernet standardı için 1518 türk telekom için 1500 dür sanırım xbox 1364 değeriyle uyumlu çalışıyo. tabi bu değeri girersen modeme internetin dzgün çalışırmı onu bilemem. bu noktaları google a sorabilrisin muhakkak aynı sorunu yaşayan vardır

drxxx87

New member
araştırdım kardeş internet den de bulamadım ya açık bir çözüm...başına gelip çözen varsa diye hackhell a yazdım...

HTML