msn e engel?

mirsehan

New member
arkadaşlar ,işyerimde çalışanlarımın kullandığı pc lerden msn e çıkışı engellemek istiyorum.yolunu bilen var ise yazarmısınız lütfen.bağlantı ayarlarındaki gelişmiş ayarlarda 1080 port numarasını değiştiriyorum yne çıkış yapıyor.başka bir yolu olmalı bunun.teşekkürler

teome

New member
arkadaş milletin iş yerinde bir muhabbet edecek msni var sizde onu onuda almayın elinden, yaaa isteyen istediği yere bağlanır siz ne kaışıyorsunuz nerde özgürlük neder sınırsız iletişim..........

sonzuxxi

New member
Güvenlik Merkezi/Güvenlik Duvarı/Özel Durumlar sekmesinde sanırım msn ye verilen izni kaldırırsan bağlanmayı önleyebilirsin
tabi aynı yeri eski haline getirerek tekrar bağlananlar olacaktır :)

fatu

Banned
Bende teome'ye katılıyorum..! :) ciddiyim..!

Eğer bu işinizi aksatıyorsa ona göre işini aksatmayan birini bulmalısınız..!

Kurulmuş sistemi söylerseniz daha iyi yardımcı olabiliriz belki..! Komple interneti kesebilirsiniz mesela..!

Bir bilgisayar belirleyin; mesela en güvendiğiniz personeliniizin bilgisayarına bir tek internet izni verin..! Herkes internet ile işini o bilgisayar üzerinen yapsın..!

Öteki türlü personel bir yolunu herzaman bulup istediğini alacaktır bence..! Heleki benim giibi biri çalışıyorsa o işi halledip herkesi de tekrardan inerneti kullanmasını sağlayıp msn açmasını da sağlar. bu iş biraz psikolojik ve yneticilik ile alakalı bence..!

İyi forumlar..!

HAŞAVRİ

Braveheart
fatu' Alıntı:
Bende teome'ye katılıyorum..! :) ciddiyim..!

Eğer bu işinizi aksatıyorsa ona göre işini aksatmayan birini bulmalısınız..!

Kurulmuş sistemi söylerseniz daha iyi yardımcı olabiliriz belki..! Komple interneti kesebilirsiniz mesela..!

Bir bilgisayar belirleyin; mesela en güvendiğiniz personeliniizin bilgisayarına bir tek internet izni verin..! Herkes internet ile işini o bilgisayar üzerinen yapsın..!

Öteki türlü personel bir yolunu herzaman bulup istediğini alacaktır bence..! Heleki benim giibi biri çalışıyorsa o işi halledip herkesi de tekrardan inerneti kullanmasını sağlayıp msn açmasını da sağlar. bu iş biraz psikolojik ve yneticilik ile alakalı bence..!

İyi forumlar..!
fatu yemınle söluyorum en kral programı vermışsın sen eyvallah : Eğer bu işinizi aksatıyorsa ona göre işini aksatmayan birini bulmalısınız..!

mirsehan

New member
aitrties kablosuz ağ var arkadaşlar.bir çözüm öneren olursa sevineceğim.eleman kaybetmek çok kolay.kazanma taraftarıyım.evine ekmek götürüyor bu çocuklar.suya sabuna dokunmadan bu arkadaşların msn e çıkışlarını engellemek istiyorum.yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden minnettarım.güvenlik merkezinden engelleme sorunu çözmüyor malesef.

samuray77

New member
Arkadaşım ortamda bir Domain Controler ve Firewall yok ise. Yapabileceklerin aşağıda
- Kullanıcının kullanacağı tüm programları yükle ve kullanıcısını User olarak ata.
- Browser'dan girmesini engellemek için ise (sadece web messenger değil) Internet Explorer'dan Araçlar/Internet Seçenekleri/İçerik
İçerik danışmanını Etkinleştir dersin. Daha sonra Gelen ekranda Derecelendirmelerde AğırDil, Çıplaklık,Seks,Şiddet başlıklarının derecelerini Düzey4'e Getir.
Onaylayacağın site var ise Onaylanan Sitelerden o siteleri gir.
Genel Kısmındanda Parola Oluştur (ipucu gir)
Daha sonra Tamam dedikten sonra olayın çözülmüş olacaktır.

İyi çalışmalar

Not: Kimsenin Internet özgürlüğünü kesmek değil amaç ama kullanıcılar amacını aşarak dikkatsizce davranmaları durumunda işletmeleri zor durumda bırakmaktadır. Bu sebepten dolayı bazıları engellenmeyi hakketmektedir. Çok ihtiyaçları var ise sadece izin verilen sitelere girişleri sağlanır. Böylelikle bütçesi düşük olan IT departman amirlerini zor durumda bırakmamış olur.

ysk

New member
tarih ayarını değiştir tamamdır :D

Cakiin

New member
walla bende ögrensem iyi olucak...
gerçi internet sorununu içerik danışmanında
hallettikte birde msn i çözsek daha iyi olcak...
yaw yönetilebilir switch den portu kapasak olmasmı bu iş....
şu mac adresli pc nin şu port çıkışını kapa
gibi
bi yerlerde duymuştum...
ama nasıl yapılıyor bilmek lazım....

crazyarif

New member
walla bizim okulun lablarında yasak itü bilgi işlem her türlü engeli koyuyor ama bi şekilde aşıyoruz yani yavuz hırsız meselesi

blackwolf

uid=0(root)
ISA server kur :D:D istediğin herseyi engellersin millete istediğin kadar internet verebilirsin mesela 2 saat girsin su saatten su saate kadar girebilsin :D download yapamasın vs vs

Doppler

New member
ISA server olayını anlatan biri olsa çok iyi olacak.

Bende bir kurumun bilgi işlem sorumlusuyum..

Kısıtlı kullanıcı grubu vs işlemleri için bir ana server kurduk. Linux server ile, kullanıcı grupları tanımladık. gov tr, gazeteler, bankalara vs girebiliyorlar..

Ama msn açamıyorlar.. Bunu Linux server bilen birine yaptırdık..ama nasıl yaptığını bize göstermedi..

ISA server veya baska bir yöntem bilen varsa, mesela ana serverden izin verilen MAC sifreleme gibi, anlatırsa memnun oluruz..

Saygılar..

ulugbey

New member
emincantur' Alıntı:
arkadaşım 1080 port numarasını değil 135-136 portlarını kapatıcaksın.Başarılar...:Sopa
nasıl kapatıldıgını anlatırmısınız biriniz.
herhangi bi portu nasıl kapatıcam.

Uzunefe

Altın Üye
bu okul programarını denesen ???? diğer bilgisayarlarda msn engelleyebilirsin bi arkadaş istemişti benden çok da güzel program

HTML