Mouse'un ve Usb Veri YoLunun Verimini Artırmak

oFfSpR!nG

O şimdi ASKER!
Farenizi overclock edebilmek için birkaç program mevcut. Size göstereceğim metodu uygulamak için Mouse Rate Checker ve USB Mouserate Switcher yeterli olacak.

download : (Mouse Rate + UsbRate + dx_mouse_timer_dialog)

https://rapidshare.com/files/2407655418/mouse_rate_ayar.rar

rar şifresi :

hhportal.com

Şimdi faremizi overclock etmek için adım adım ilerleyelim:

1- İlk olarak faremizin mevcut performans seviyesini öğrenelim. Mouse Rate Checker faremizin yenileme hızını ölçer. Başta 100 ile 250Hz arası bir değer gözükecektir. Bu açıkça yeteri kadar iyi bir değer değildir.

2- Bu durumda hemen USB Mouse Rate Switcher devreye giriyor. Bilgisayarınızı güvenli moda yeniden başlatın, sınırlı kullanıcı hesabı değil administrator hesabı kullanıyor olmanız daha iyi olur. Windows açıldıktan sonra programı çalıştırın ve Patch butonuna basın ve sihir başlasın.

3- USB Mouse Rate Switcher, Windows'un standart değeri olan 125Hz/8ms yenileme oranına üç farklı overclock seçeneği sunuyor. İlk seçenek olan 250Hz/4ms seçeneği yeterince güvenli fakat size çok fazla bir kazanç sağlamaktan uzak. 500Hz seçeneği de çokça güvenli sayılırken 1000Hz seçeneği daha az güvenilir ve gerçekten riske değmeyecek kadar gereksiz bir seçenek. 500Hz seçeneği bizim işimizi gören seçenek olacak.

4- Fareniz haricindeki diğer USB bağlantılarında bulunan cihazlarınızı çıkarın ve Windows'u yeniden başlatın. Mouse Rate Checker'ı çalıştırın ve sonuçları görün. Umarım sonuçları hissetmeniz de mümkün olur. Son olarak diğer USB cihazlarınızı da takın ve çalışıp çalışmadıklarını görün. Eğer çalışmıyorlarsa 3. adımı tekrarlayın fakat bu sefer 125Hz seçeneğini seçin.

RE

şems ile pervane
mouseye bıle oberlok yaptın yaw helal olsun :) benıım webcame de olurmu :) sakası bır yana guzel paylasım bıde bu mouse ne gıbı ozellık eklıyo daha hızlımı hareket edıyo daha hızlmı hareketı kavrıyo ?

free!

artık yok...
Windows XP/2k3 USB Mouserate Switcher
-------------------------------------

Operating System : Windows XP

ERROR: Could not find a valid sequence!
Please use Windows' original "usbport.sys"!

böle işte, hatalar hatalar :D saol yinede :S

edit:
sendeki c:\windows\system32\usbport.sys dosyasını upload edermisin ordan alalim patchlenmiş dosyayı???

yada C:\WINDOWS\system32\drivers içinde olabilir

oFfSpR!nG

O şimdi ASKER!
REman said:
mouseye bıle oberlok yaptın yaw helal olsun :) benıım webcame de olurmu :) sakası bır yana guzel paylasım bıde bu mouse ne gıbı ozellık eklıyo daha hızlımı hareket edıyo daha hızlmı hareketı kavrıyo ?

dpi yükselio yani mouse u daha hassas kullanabiliorsun..

freemitnick said:
Windows XP/2k3 USB Mouserate Switcher
-------------------------------------

Operating System : Windows XP

ERROR: Could not find a valid sequence!
Please use Windows' original "usbport.sys"!

böle işte, hatalar hatalar :D saol yinede :S

edit:
sendeki c:\windows\system32\usbport.sys dosyasını upload edermisin ordan alalim patchlenmiş dosyayı???

yada C:\WINDOWS\system32\drivers içinde olabilir

dai bn daha yapmadım bunu =)

normal usbport.sys dosyasını yollamam bi işine yaramaz hrld dimi ? :vur

oFfSpR!nG

O şimdi ASKER!
evet kardeş usb mouselar için..

sende nasıl bi mouse war ki? p2 mi ? com girişli mi?

VAVRULU

Banned
Yapan varmı ya bunu deneyen falan =)
Osman sen yaptınmı la eğer yaptıysan vede çalışıyosa bizede söle bizde bi deneyek :D

mehmet1919

New member
kardeş ler ben kasayı degiştirdim usb girişi var sadene normal girişli mause degil
usb li taktım
oda sağ köse sanki bir karış -daha uzunmus gibi mause sağa gidiyo
zor buluyorum.sanki ekran 30 cm daha sağa uzun gini mause icin çözümü ne

babafingo101

New member
kardeş ler ben kasayı degiştirdim usb girişi var sadene normal girişli mause degil
usb li taktım
oda sağ köse sanki bir karış -daha uzunmus gibi mause sağa gidiyo
zor buluyorum.sanki ekran 30 cm daha sağa uzun gini mause icin çözümü ne
birden cok monitör layını devreye sokmus olabilirsin masaüstünde sağ klik özellikler de orda ayarlar ordan kontrol et tek e indir gitmez sağa mouse :goz:

godmonarch

New member
Kardeş iyi güzelde linki neden protector yaptığını sen benden daha iyi biliyorsun dikkatli ol bari kendi adamlarına yapma......

Yeşil Gözlü

Altın Üye
benim sensyviti (herneyse işte) zaten en düşükte :) özel oyun mause u var zaten çok hassas bide bunu yaparsam hiç oynayamam (Pc deki fare hızını bile düşürdüm oynamak için genede hızlı :) )