Motorlu Araçlar Hakkında Sorularınız/Sorunlarınız

atakan3444

Uploader Team
MERHABA HERKEZE ARKADAŞLAR

malatyaya gideceğimde istanbul malatya arası 1115km yol 2004 model kangoo tipi aracım var ama güvenmiyorum pek merete:w00t: o yüzden araç kiralayıp öyle gitmeyi düşünüyorum sağlam uzun yol için ideal ve en önemlisi ucuz ve az yakan bir araç önerebilirmisiniz diyorum

ben 2006 model Focus 1.6 Ghia düşündüm yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

FARKLI BİŞEY BULDUM ARKADAŞLAR BU ARADA ARAÇLARIN BENZİNLİ VE DİZELİNİ KARŞILAŞTIRIYORUZ BURDAN

http://www.otokritik.com/benzinli-dizel-karsilastirma

Fatih Hoca

Banned
Sakın focus düşünme. Benzinliyse tabii, ama dizeli bile hayvan gibi yakıyor.

Mutlaka dizel ve küçük bir araç kirala, yoksa ocağına inciri diker, rahat bir araba olsun istersen fiat linea, grande punto olabilir, eğer ekonomik bişi dersen fiat albea olabilir. Peugeot olabilir. Aman diyim benzinli alma.

Not: Kendi arabam dizel, 1 depo mazot ile (eurodiesel) 65 LT ile yani, 1400 km uzun yola gidiyorum. Sadece uzun yol.

atakan3444

Uploader Team
Sakın focus düşünme. Benzinliyse tabii, ama dizeli bile hayvan gibi yakıyor.

Mutlaka dizel ve küçük bir araç kirala, yoksa ocağına inciri diker, rahat bir araba olsun istersen fiat linea, grande punto olabilir, eğer ekonomik bişi dersen fiat albea olabilir. Peugeot olabilir. Aman diyim benzinli alma.

Not: Kendi arabam dizel, 1 depo mazot ile (eurodiesel) 65 LT ile yani, 1400 km uzun yola gidiyorum. Sadece uzun yol.
65 mi kardeş araba ne senin ya öyle ondan alalım valla

bide dediğim focus arkadaşımın abisi istanbuldan karsa 250tlye gidip gelmiş çok iyi geldi bana valla

GebzeLi

Altın Üye
Uzun yol için silindir hacmi büyük araçlar daha avantajlıdır. Misal şehir içinde dur-kalk halinde giden bir araç için 1.2 cc ideal bi tercihtir fakat 1000 küsür km. gibi uzun transit yollarda şüphesiz 1.6 cc ve üstü araçlar daha ekonomik bir seçim.
Az yakmasını istiyorsan 1. husus bu silindir hacmi, 2.husus ise kesinlikle dizel olmasıdır.

Ek olarak Ford Connect'i önerebilirim. Özelikle 1.8 GLX modelinde hiç sıkıntı çekmezsin. Şuan bende 2010 Connect 1.8 LX var ve 90lık. Arabanın İstanbul-Gümüşhane arası görmüşlüğüde var yani :) Dağ, taş bayır demiyo valla affetmiyo =) Fazla da yakmadı. Kendim kullandıgım icin öneriyorum sana.

~~~~
Başlık sabite alındı.

AnGeLFaCe_

New member
ArkadaŞlar benİmde bİr motor sikintim var e30 kasa 3.16İ 1984 model bİr bmw buldum almayi dÜŞÜnÜyorum aracin motor bloĞu Çatlak 3 seÇenek var kaynak blok deĞİŞİmİ vede sifir motor atmak hangİsİnİ tavsİye edersİnİz bİrde motor atsak kaÇa patlar bİlgİsİ olan yardim ederse sevİnİrİm teŞekkÜrler

atakan3444

Uploader Team
ArkadaŞlar benİmde bİr motor sikintim var e30 kasa 3.16İ 1984 model bİr bmw buldum almayi dÜŞÜnÜyorum aracin motor bloĞu Çatlak 3 seÇenek var kaynak blok deĞİŞİmİ vede sifir motor atmak hangİsİnİ tavsİye edersİnİz bİrde motor atsak kaÇa patlar bİlgİsİ olan yardim ederse sevİnİrİm teŞekkÜrler
araclarda değişim yaparken parça blmak kadar bela bişey yoktr kardeşim temiz çkmayd bilmem neyiydi sana tavsiye sfr motor taktr kafan rahat eder emin ol başka türlü yaparsan sorn ayni yine karşina çikacak fiyat ne olr bilemem ama

ISIran_

New member
Arkadaşlar araba alacamda 2 araba arasında kararsız kaldım ilgilenirseniz sevinirim.

1. Vw Polo 1.2 TDİ 75PS Blue motion
2.Opel Astra Classic III 1.3CTDİ 90PS

Sizce hangisini almak daha mantıklıdır 2 side 0km 2011

Ali Sahin

Hackhell Forever!!!
Arkadaşlar araba alacamda 2 araba arasında kararsız kaldım ilgilenirseniz sevinirim.

1. Vw Polo 1.2 TDİ 75PS Blue motion
2.Opel Astra Classic III 1.3CTDİ 90PS

Sizce hangisini almak daha mantıklıdır 2 side 0km 2011
blumotion modelleri gercekten tasarufludur yakit bakimdan opele oranla
ama ben opel al derim sonucta ikiside kokluyor yakiti + astra daha genis ve biraz daha güclü bir motora sahip........

ercan0011

New member

çatlak motor bloğunda kaynak randıman vermez her an başına iş açabilir. onun için alırken motor bloğunu değiştireceğini düşünerek almalısın. İyi bir motor yenileştirmeci bulursan temiz toplatabilirsin. Toplatmaktan korkma derim. Ama her şey iyi işçiliğe bağlı.

Depthdeep

New member

çatlak motor bloğunda kaynak randıman vermez her an başına iş açabilir. onun için alırken motor bloğunu değiştireceğini düşünerek almalısın. İyi bir motor yenileştirmeci bulursan temiz toplatabilirsin. Toplatmaktan korkma derim. Ama her şey iyi işçiliğe bağlı.
Biraz geç olmuş :)

ercan0011

New member
Alıntı:
ercan0011 Nickli Üyeden Alıntı

Biraz geç olmuş

geçmiş olsun

garipler

New member
merhaba arkadaşlar almayı düşündüğüm bir araç var nissan 200sx 1.8 turbo s13 sanırsam aracın 4. piston delik alıp yaptırmayı düşünüyorum ama merak ettiğim piston neden delinir tamirden sonra ilerde aynı sorunu yaşarmıyım bilgisi olan arkadaşların yorumunu bekliyorum teşekkürler