monitore görüntü gelmiyor

jackinside

New member
Eski sistemimi kasa hariç komple değiştirdim ankart MSI K9N6SGM-V SOKET AM2 AMD
işlemci AMD ATHLON 64 X2 DUAL 5200
160gb seagate sata hardisk aldım ve 1 gb ddr2 ram sistemi kasanın içine monte ettim ve bağladım çalıştırdığımda kasa normal çalışıyor gibi görünüyor ancak monitore görüntü vermiyor. kasanın güç girişi 20 pin anakart ise 24 ama kullanma kılavuzunda 20 pinli kullanılabileceği yazıyor nitekim girişlerde uyuyor. herşey normal taktım. ama görüntü yok. monitörü laptopa bağladım görüntü alıyor ama kasa da görüntü yok. bütün herşey yeni iken neden böyle bir şey oldu. atladığım birşey mi var.

yyildirayy

Moderatör
Moderatör
Monütöre elektrik geliyor mu
Ekran kartı çıkışı bağlantısı tam oturmuşmu
bunlarda sorun yoksa monütörü birde başka bilgisayarda dene

shadoworld

New member
kardeş anakartın üzerinde 24 pin dişinda 4 pin cpu beslemesi vardır onu takmadıysan pc görüntü vermez

jackinside

New member
ekran kartı onborard. monitor girşi nin defalarca denedim. monitorü laptopa da bağladım. çalışlıyor. çıkarınca zeten sinyal yok uyarısı veriyor. ama kasaya bağlarken ışığı yanıp sönüyor. anakart üzerinde 4 pinli bir giriş var evet. güç kaynağından gelen bir ucu bağladım diye hatırlıyorum ama cpu fanı biraz döndükten sonra kasa çalışmadı.

denedim yine çalışmadı

shadoworld

New member
psu desteğine baktım sitesinden 20 pin 250w-550w a kadar destekliyor.biosu resetleyip denedinmi bilmiyorum ama yine olmazsa ve denemek için fazladan ram ve psu un varsa onlarlı bi dene olmazsa teknik servise götürüp bi baktırmanda fayda var.kolay gelsin.

<<<DeFThELoG>>>

New member
ekran kartı onborard. monitor girşi nin defalarca denedim. monitorü laptopa da bağladım. çalışlıyor. çıkarınca zeten sinyal yok uyarısı veriyor. ama kasaya bağlarken ışığı yanıp sönüyor. anakart üzerinde 4 pinli bir giriş var evet. güç kaynağından gelen bir ucu bağladım diye hatırlıyorum ama cpu fanı biraz döndükten sonra kasa çalışmadı.

denedim yine çalışmadı
Ramlar bozulmuş olabilir..
Ramlari denedinmi başka pc de...
Oda olmadı...>Dahili ekran kartının bios ayarlarına bak...Resetlemiş olabilir...
Son ihtimal ekren kartın gitmiş harici bir tane ile dene..

jackinside

New member
bütün parçalar yeni ve ilk kez kullanıyorum. eski sistemde aynı hata oluyordu yani kasa normal çalışıyordu ama monitore görüntü gelmiyordu.bios u resetlemek nasıl oluyor. eğer kast ettiğiniz anakart üzerindeki pili çıkarıp takmak yada jumper in yerinin değiştirmek ise yaptım onları da. olmadı. bios ekranı da açılmıyor ki bios tan ayaralama yapabiliyom. büyük ihtimal güç kaynağı problemli diye düşünüyorum. eski sistemin paraçalarıda yeni sisteme uymuyor. o yüzden onlarla deneyemiyorum.
güç kaynağı böyle bir probleme neden olur mu.

shadoworld un dediği 4 pinli girişi taktığımda kasa hiç çalışmıyor. yani 1 sn çalışıp duruyor tamamen. bir kısa devre durumu olabilir. 4 pinl igirşi bağlamadığım zamanda ise kasa da herşey normal çalışıyor ama görüntü yine yok.

shadoworld

New member
bütün parçalar yeni ve ilk kez kullanıyorum. eski sistemde aynı hata oluyordu yani kasa normal çalışıyordu ama monitore görüntü gelmiyordu.bios u resetlemek nasıl oluyor. eğer kast ettiğiniz anakart üzerindeki pili çıkarıp takmak yada jumper in yerinin değiştirmek ise yaptım onları da. olmadı. bios ekranı da açılmıyor ki bios tan ayaralama yapabiliyom. büyük ihtimal güç kaynağı problemli diye düşünüyorum. eski sistemin paraçalarıda yeni sisteme uymuyor. o yüzden onlarla deneyemiyorum.
güç kaynağı böyle bir probleme neden olur mu.

shadoworld un dediği 4 pinli girişi taktığımda kasa hiç çalışmıyor. yani 1 sn çalışıp duruyor tamamen. bir kısa devre durumu olabilir. 4 pinl igirşi bağlamadığım zamanda ise kasa da herşey normal çalışıyor ama görüntü yine yok.
kardeş psu unda arıza vardır madem 4 pini taktığında hiç açmıyor(4 pin cpu beslemesidir onu takmadığın zaman fanlar doner ama görüntü gelmez)psu yu değiştir düzelir.

jackinside

New member
bazen kalvye mouse da kısa devreye neden olabilir. ama onları takmadan da çalıştırdım yine olmadı. bi türlü görüntü alamadım. şimdi monitör de bir yan donanımo lduğuna göre acaba oda kısa devre yapar mı. çünkü monitorün arka kapağını da açmıştım elektrik kaçağı vardı. ama dediğim gibi monitörü laptoap bağladım çalışıyor. bence de sorun psu ama daha yedek bitane bulup deneyemedim.

snaw1

New member
valla aynısı bende de oldu felaket habercisi olmayayım yeni bir ekran kartına kadar gider bu yol:S

HTML