Modem ethernet çıkışına download sınırı? Arkadaşım çok fazla download yapıyor!!

İSKETE

New member
Airties-rt 206 modemim var. Modemimin tek ethernet çıkışı var ayrıca kablosuz modem. Arkadaşımla ortak kullanıyoruz. Arkadaşım ethernetten ben ise kablosuz bağlanıyorum. Ancak arkadaşım bugün ağustosun 2si olmasına rağmen 3gb lık indirme yapmış. Bu durum canımı sıktı. Ben modem ayarlarına girerek ethernet çıkışında hız azaltması ya da download sınırlandırması getirmek istiyorum bu mümkün mü? Modemin 192.168.2.1 adresinden çıkan menüsünde hangi ayarları yapmam gerekiyor? Şimdiden teşekkür ederim.

M3T3HAN

New member
böyle bir ayar yok modem uapılandırmasında
sadece modem şifresi değiştirerek arkadaşının girmesine engel olabilirsin
sınırsız paketi seçin derim ....yada free olarak kendin kullan sadece paylaşma yani..

DarthErim

Altın Üye
Arkadaşın kablo ile sen kablosuz bağlanıyorsun.
O senin bağlantına istediğini yapar sen ona dokunamazsın:

İSKETE

New member
Teşekkür ederim arkadaşlar bu sınırlama işi pek mümkün gözükmüyor sanırım. En iyisi arkadaşımla adamakıllı konuşmak. Aslında tarifemiz şu NET LİMİTSİZ tarife. 8mb sınırsız ama 15gb indirme sınırını geçince senin hızını o ay sonuna kadar 512kb a indiren tarifeden. Adam ne indiriyor o kadar bilmemki.
Başka tavsiyesi olan arkadaşım varsa tavsiyelerini okumaktan mutluluk duyarım. Saygılar.

eml18

New member
darthErim in dediği doğru arkadaşn sana hükmedebilr sen bişy yapamazsn.ama cisco firmasının network magic programı var onun öyle bir özelliği olması lazım.daha olmadı biraz hackerlık yap :) mimsc + Winarpspoofer053 programını kullan..ne işe yarıyor? dersen..ben geçen gün int cafede 19 pcnin net çıkış hızını düşürdüm bütün net hızı bana kaldı download hızm 800 ü görmüştü :) hani en azından onun net i yavaşlar sinir olur download ı bırakır desem doğru olur mu acaba dostm? :) süper bişey

__crazy

New member
Eğer sen kabloyla arkadaşın kablosuzla bağlansaydı modemin WLAN özelliğin kapatarak engelleyebilirdin

HTML