Modem ayarlarına giremiyorum..

kenzz_

New member
Merhaba arkadaşlar dün kopya olan windows SP2yi forumdaki arkadaşların yardımıyla orjileştirip explorer 7 sürümünü yükleyip windows media player11 yükledim mıkrosoft sitesinden başatan hiç bir problemim yoktu ama ertesi gün internete giremedim asus 4 port adsl ayarlarına da giremiyorum hata veriyor komut hatası yada adres yanlış hatası veriyor
modeme reset atacam ama modeme ayarlarına giremedigim için reset atmıyorum bunu neden yapar virüsten dolayımı yoksa yaptıgım güncellemelerden dolayı bu hatayı verebilirimi pc nin arakasındaki eternet kablosunu çıkarıp tekrardan taktıgımda kablo baglı diyo ve ag baglantılarında gelen ve giden rakam görüyorum yani herşey normal ama internet yok . beni bu konuda bilgilendirriseniz sevinirim şimdiden herkese TEŞEKKÜRLER...

Ya arkadaşlar seçeneklerinden ıp elle girdigimde skype baglanıyor ama otomatik ıp al dedigimde baglantı kısıtlı yada yok diyor ünlem işareti çıkıyor ayarlarada giremiyom modemin sizce virüsmü????

rcpsng

New member
internet ayarlarından TCP ayarlarını değiştirdiysen onu eski haline getir.. DNS leri otomatik al yap.. baktın yine düzelmedi modeme reset at... modeme reset atmak için modemin arkasında bir yerde toplu iğne ucunun gireceği kadar bir delik olur... o deliğe topluiğne yada ataç yardımıyla bastır.. modemi aç kapa.. fabrika ayarlarına dönmüşündür... benden bu kadar..

jrblue

New member
bence ilk aşama da windows üzerinden site geri yükleme yöntemiyle bilgisayarı çalışan bir tarihe geri yüklemek gerekir... çünkü windowsun bazı güvenlik günvelleştirmeleri bu şekilde geçici bir hataya neden olabiliyor.. eğer bu işe yaramazsa modem başka bir bilgisayarda denenmelidir ki sorunun modemde mi, bilgisayarda mı yoksa ethernet kartındamı olduğu anlaşılabilsen... arıza belirlenince zaten gerekli işlemi yapılır...

zeki_ce

New member
Bağlantı kısıtlı dedğizi zaman Başlt-çalıştır a cmd yaz
Çıkan ekranda ipconfig/renew yaz.
Çözüm olur sanırım.
Ayrıca Modemi yazılımla değilde.Modemin arkasındaki küçücük deliğe bi kalem yada iğne yardmıyla basıt 5-6 saniye basılı bırakarak reset atabilirsin.

HTML