mobilya siparişi iptalinde soruun!!

in-trouble

New member
arkadaslar mrb.. kücük kardeşim iki gün önce gitmiş ev için anneme süpriz niyetiyle bellodan bi kanepe siparişi vermiş ödemeyi de yapmamış kücük bi kaparo bırakmış verdikleri kağıtta da tahmini teslim tarihi olarak tam bir ay sonrası görünüyor neyse bugün de bi bakmış babam bi kanepe alıp eve getirmiş bile..... kardeşim sipariş iptali için mağazaya gitmiş ama iptal edemeyeceklerini söylemişler!!

Böyle bişey mümkün mü yani daha ortada teslim alınmış bi mal bile yok hadi malı teslim almış olsak dahi 7 günlük bi cayma süresi varken daha ortada olmayan bi maldan caymak nasıl mümkün olmaz ?? yarın gidip orayı dağıtacam ama mesele kafama takıldığı için bi araştırma yaptım kesin bişeye ulaşamadım birde burada paylaşmak istedim

degazor35

TÜRK oğlu TÜRK
karşılıklı imzalanmış bir senet var mı?

Yada bu işin en doğrusu,kaymakamlığa gidip tüketici haklarından akıl almaktır.Unutmayın,öfke ile kalkan zararla oturur.

in-trouble

New member
sadece sipariş sözleşmesi var.. alt kısımda da bazı maddeler var ve birinde diyor ki;

Modelini, ebatını, beğenerek ve bilerek aldığım ve/veya siparişini verdiğim ürün/ürünlerin tarafıma teslimi anında herhangi bir ayıp olmadığı sürece iade ve değiştirme hakkım olmadığını taahüt ve kabul ederim.

yazıyor..

in-trouble

New member
ilgili tek madde bu ve bundada işaretlediğim gibi ürünün teslim anından bahsediyor ki dediğim gibi ortada ürün yok..

degazor35

TÜRK oğlu TÜRK
öyle bir maddenin tüketiciyi bağlayacağını sanmıyorum,zira maddeleri görmeden sipariş sözleşmesi olarak imzaladığını ve hatta böyle bir bağlayıcılığın bulunduğunu bilmediğini söylediğin zaman suçlu duruma düşerler.Tıpkı bankaların kredi sözleşmelerindeki karınca duaları misali.En güzeli,sakn kafayla durumu adamlara anlat,artık ihtiyacının olmadığını izah et.Eğerki yola gelmiyorlarsa hakem heyetine gideceğini bildir ve hakikaten git.En iyisini onlar biliyor ve hatta sözleşmeni götür.Bu hakem heyetleri gerçekten tüketici tarafındadır hatta teslim edilmemiş bir malzeme için çok fazla uğraşmazlar çabuk hallolur.

degazor35

TÜRK oğlu TÜRK
Sonucu merak ediyorum ,bilgilendirirsen sevinirim,bu arada küçük kardeşim demişsin.Yaşı 18 üstünde mi? Reşit mi?

in-trouble

New member
19 yaşında... sorunu çözdüm, resmen adama göre muamele yapıyorlarmış heralde tüysüz kardeşimi görünce:biggrin: gözlerine kestirip tokatlayacaklarını sandılar beni görünce hiç uzatmadan elbette dediler sipariş iptal edildi