minicik kalplere kazınan nefret..

jiuzhaiGOu

New member

AYNI MAVI GOKYUZUNUN ALTINDAYIZ

AYNI GUNES ISITIYOR BIZI

GECELERI AYNI AY

NIYE OLDURUYORSUNUZ BIZI..

İsrail'in kuzeyinde Lübnan sınırına yakın bir yerde top mermilerinin üzerine mesaj yazan İsrailli çocuklar. Mesajda söyle yazıyor :

"Sevgili Lübnanlı, Filistinli, Arap, Müslüman ve Hıristiyan çocuklar, Ölümünüz için sevgilerle. İsrailli çocuklar"

Yukarıdaki fotoğraf Agence France Press tarafından çekildi. Pazartesi günü İsrail'in kuzeyinde Lübnan sınırına yakın bir yerde çekilmiş. İsrailli kız çocukları Lübnan'a atılacak bombaların üzerine mesajlar yazıyorlar. ufacık çocukların kalplerine nefreti şimdiden aşılamış durumdalar. minicik eller minicik ellere hiç acımıyor. nerede kaldı sevgiden barıştan söz eden mitingler.. onlar bizim gelecegimiz diyenler.. ne şimdi nede gelecek..nerede kim söz edebilir.. yaşayan biliyor canı yanan hissediyor.. herkes kendi işinde gücünde.. bu resmi gazetede gördüm günler önce, çok etkilendim.. acısı içime oturdu. korkuyorum savaştan silahtan, canı yanan insanların oldugunu bilmek huzur vermiyor bana.. onlar huzur buluyor ama?? ....???

William Shakespeare

vazgeçtim bu dünyadan tek ölüm paklar beni, değmez bu yangın yeri, avuç açmaya değmez. değil mi ki çiğnenmiş inancın en seçkini, değil mi ki yoksullar mutluluktan habersiz, değil mi ki ayaklar altında insan onuru, o kızoğlan kız erdem dağlara kaldırılmış, ezilmiş, hor görülmüş el emeği, göz nuru, ödlekler geçmiş başa, derken mertlik bozulmuş, değil mi ki korkudan dili bağlı sanatın, değil mi ki çılgınlık sahip çıkmış düzene, doğruya doğru derken eğriye çıkmış adın, değil mi ki kötüler kadı olmuş yemen' e vazgeçtim bu dünyadan, dünyamdan geçtim ama, seni yalnız komak var, o koyuyor adama. (Çeviri: Can Yücel)

jiuzhaiGOu

New member
değil mi ki ayaklar altında insan onuru....ödlekler geçmiş başa, derken mertlik bozulmuş...değil mi ki çılgınlık sahip çıkmış düzene, doğruya doğru derken eğriye çıkmış adın, değil mi ki kötüler kadı olmuş yemen' e vazgeçtim bu dünyadan, dünyamdan geçtim ama, seni yalnızdeğil mi ki ayaklar altında insan onuru....ödlekler geçmiş başa, derken mertlik bozulmuş...değil mi ki çılgınlık sahip çıkmış düzene, doğruya doğru derken eğriye çıkmış adın, değil mi ki kötüler kadı olmuş yemen' e vazgeçtim bu dünyadan, dünyamdan geçtim ama, seni yalnız komak var, o koyuyor adama. komak var, o koyuyor adama.

MiKeRiNoS1 insan hayatı malesefler üzerinde duramaz ki:(

CHI€F

Kalpsiz
insanlık israilin yaptıklarına kayıtsız kaldıı için bir gün çok pişman olucak
bu arada jiuzhaiGOu ben seni tanıomuyum

karizma_5

karizmatik
o çocuklara beyinlerine
barışı aşılamak yerine,
savaş tohumları eken önce ailesi-sonra çevresi-ardındanda ülkesi sorumludur,
insanlığın onuru bu resimle yerlerdedir diye düşünüyorum
saygılarımla

jiuzhaiGOu

New member
CHI€F' Alıntı:
insanlık israilin yaptıklarına kayıtsız kaldıı için bir gün çok pişman olucak
bu arada jiuzhaiGOu ben seni tanıomuyum
beni tanıdıgını sanmıyorum CHI€F. daha bu forumda sadece buraya üye yapan arkadaşım dışında kimseyi tanımıyorum saygılarımla...

HTML