Mimari Programların Karşılştırılması ve Beklentilerimiz

bobcad

New member
Merhaba arkadaşlar umarım bu konu yararlı olacaktır.
Ben İdecad mimariyi 2.0 versiyonundan beri takip ediyorum 5,51 versiyonuna kadar bayağı bi değişiklik yaptılar ama hala yeterli değil
İdecad sadece bi örnek ..
Bir mimari programı kullanırken %100 isteklerimizi karşılamıyor, mutlaka ikinci bi programa ihtiyacımız oluyor (örneğin autocad) bu da çok zaman alıyo r nerdeyse projeyi yeniden çiziyosunuz layerler tutmaz blokları tanımaz pafta çıktısı alamazsınız kesitler uymaz vs gibi
Reviti hiç kullanmadım onda bu tür şeyler oluyo mu bilmiyorum.
ama mesala allplanda detaylı metraj alma özelliği varmış 2*3*4=24 gibi verebiloyormuş.
ama onunda kullanımı zor gibi geldi bana
İdecad çok kullanışlı ama hala çok eksiklikleri var allplandaki metraj modülünün aynısının olması ne iyi olurdu mesala.

İleri yıllarda beklentimizi karşılayacak tam teşekkülü(tüm modüller barındıran) bir program çıkar belki.................
Yorumlarınız için teşekkürler...

eccen

New member
Her programın kendine göre eksikleri var.Ayrıca programların kabiliyeti kadar kullanıcının kabiliyeti de önemli.

Bir de Archicad i deneyin isterseniz ?

isayuksel

New member
Her programın kendine göre eksikleri var.Ayrıca programların kabiliyeti kadar kullanıcının kabiliyeti de önemli.

Bir de Archicad i deneyin isterseniz ?
Ben hem ide hemde archicad kullanmaya çalışıyorum.
Kullanmaya çalışıyorum diyorum çünkü ne yazıkki her iki programda konuyu açan arkadaşımızın dediği gibi beklentilerimizi tam karşılayamıyor.

Mutlaka bir kaç program kullanmak ve autocad ile gözden geçirmek zorunda kalıyorum.

Archicad ile ilgili türkçe döküman da bulamadığım için çoğu sorunu çözemiyorum. En basit cephe çalışmalarını bile yapmanın kolay bir yolunu archicad de bulamadım ne yazıkki

realite

New member
merhaba. bende revit kullanmaya yeni başaldım. revit ten autocad'e sorunsuz aktarma gerçekleşebiliyor. idecad teki sorunları revitte yaşamazsın...

kent38

New member
Merhaba arkadaşlar eğer mimari çizim programı öğrenmek istiyorsanız benim size tavsiyem allplan,archicad yada revit öğrenin. Bunları kendi içinde değerlendirdiğimiz zaman inşaat piyasasında mimari çizim programı olarak en eskisi allplan özellikle çoklu kullanımlarda yani birden fazla kişinin aynı projede çalıştığı durumlarda çok avantajlı, Archicad'te kaliteli program ancak revitin biraz daha geliştirilmesi gerekiyor. Şunuda unutmamak gerekir her programın üstün olduğu yanlar vardır, programın kalitesini ise kullanıcı belirler. Program kullanıcıya ne kadar hitap ediyorsa ve karşılaşılacak olan sorunlara ne kadar piratik çözümler üretebiliyorsa o program kaliteli programdır. Bir de kullanıcının programa ısınması gerekli bence öğrenmede en önemli faktör bu...
Ayrıntılı bilgiyi üç program hakkında da bilgi bulabileceğiniz www.mimcad.com dan öğrenebilirsiniz.

strangew

New member
arkadaşlar ben şuan son sınıf öğrencisiyim 4 yıllık okula hayatım boyunca archicad kullandım ama diğer arkadaşlarımın da söylediği gibi her programın bir sürü eksiği var. sunum hazırlarken autocad,archicad,photoshop, sketchup vs birsürü program kullanma ihtiyacı hissediyorum. bu ihtiyaç hem kullandıım programları %100 gibi bir başarı ile kullanamadığım için hemde programların eksikliğinden kaynaklanıyor.

HTML