Milyoner (Slumdog Millionaire)

SAHRANİL

Altın Üye

Orjinal Adı: Slumdog Millionaire

Yönetmen: Danny Boyle
Oyuncular: Dev Patel, Freida Pinto, Ayush Mahesh Khedekar, Azharuddin Mohammed Ismail, Feroz Abbas Khan

Senaryo: Simon Beaufoy
Görüntü Yönetmeni: Anthony Dod Mantle
Kurgu: Chris Dickens
Müzik: A.R. Rahman
Tür: Dram / Suç / Romantik
Süre: 120 dk.
Yapım: 2008, İngiltere

Gösterim tarihi: 27 Şubat 2009

Editörün Notu: 10 Dalda OSCAR Adayı. Kim Milyoner Olmak İster? yarışmasında 20 milyon kazanan fakir genç.

Konu: Programın sunucusu Prem Kumar, sıfırdan zengin olacak bu sokak çocuğunun tüm soruları bilebilme ihtimaline inanmaz ve onu hile yaptığı iddiasıyla polise ihbar eder. Şova ara verildiğinde, polisler Jamal’ı hile yapmak suçuyla tutuklarlar.

Gece boyunca sorguya çekilen yarışmacının karşısına soruları tekrar çıkarırlar. Jamal her sorunun doğru cevabını nasıl bulduğunu anlatmaya başlar. Bunun sonucunda, genç çocuğunun inanılmaz yaşam hikayesi gün yüzüne çıkar.

Jamal’ın hikayesi, modern Hindistan’ın hikayesi. Mumbai şehirinin gecekondu mahallesinde büyüyen Jamal’ın annesi çıkan bir din çatışmasında gözlerinin önünde katledilir. Bu olaydan sonra Jamal, abisi Salim ve tek aşkı yetim Latika’yla birlikte sokaklarda yaşar.

Şehrin en fakir bölgelerinde sokak çeteleri içinde geçen çocukluğu Jamal’ın iyi huylu yapısını hiç bozmaz. Ama kardeşi Salim güç ve paraya açtır. İki kardeş arasındaki gerilim ve çekişme yetişkin birer kişi oldukça artar. Ve bir gece yaşanan bir olay Jamal’ın kardeşinden tamamen kopmasına ve gerçek aşkı Latika’yı kaybetmesine neden olur.

eiffel

Forumun Kulesi
İlginç bir konusu var..İzlemek lazım..

SAHRANİL

Altın Üye
bu kadar ödüllü film güzeldir mutlaka

mchasso

New member
Herkez çok konuşuyor bu filmi nedense bende merak ettim en yakın zamanda çıktıgında ızlemem lazım elıne saglık Sahranil

melliibo

New member
ben izledim yok böyle bi film kesinlikle izlemeniz lazım filmin sonuna kadar merakla ve heyecanla izledim tavsiye ederim

de_fans

New member
odül almış filmlere karşı bi on görüm vardır ama bu film digerlerine oranla daha iyiye benziyo

artos19

New member
Arkadaşlar...ben Filmi Geçen Hafta Sonu Seyrettim, Olağanüstü Bir Kurgu,amatör Insanlardan Beklenmiyecek Bir Oyunculuk Gösterisi,muhteşem Bir Görüntü Yönetmeni,sonuna Kadar Peşine Takan Bir Senaryo Ve En Nihayetinde Ortaya çıkan Sinema şaheseri... Tavsiye Ederim...bu Sene Oscar Adayı Olan Filimlerin Milk Hariç Hepsini Seyrettim Bence Sıralama
1- Slumdaog Mıll...
2- Reader
3- Benjamın Button
4- Racthel Getting Marrıed

Zeytin

Zeytin&Limon
izleyin tabi =) yaşadığım ülkeyi anlatıyor =)
eğrisiyle doğrusuyla hindistan görmek isteyenler kulaktan doğma bilgilerle hareket edenler gerçekleri bu filmde bulabilirler =)

HTML