micro atx anakart atx kasaya olur mu?

zelcuk

New member
asus ta230 atx form kasaya sahibim, upgrade yapacağım fakat micro atx anakart almayı düşünüyorum ( sadece pci exp. ekran kartı kullanacağım, başka pci kart olmayacak.), uyar mı? kısaca cevaplarsanız sevinirim...:001_unsure:

W

WoLF

Guest
olmaz heralde ama kasanın içi,metal kısmı micro atx e göre delinebilir galiba.

ama kasanın güç kaynağı uygun olurmu bilemem.

zelcuk

New member
wolf, demek istediğin anakartın kasaya oturduğu yerler uymayabilir, doğru mu? yoksa micro atx ve atx form kasaya oturma noktaları aynı da arasında sadece pci yuvası sayısı farkı mı var? kesin bişeyler söyleyebilirmisin? hızlı cevap için de ayrıca teşekkürler.

W

WoLF

Guest
wolf, demek istediğin anakartın kasaya oturduğu yerler uymayabilir, doğru mu? yoksa micro atx ve atx form kasaya oturma noktaları aynı da arasında sadece pci yuvası sayısı farkı mı var? kesin bişeyler söyleyebilirmisin? hızlı cevap için de ayrıca teşekkürler.
evet uymayabilir ama o önemli değil kasanın içi dediğim gibi micro ya göre delinebilir ama o zamanda micro atx kullanımının bi anlamı olmaz.

micro atx de yer tasarrufu için bazı şeylerden ödün verilmiştir.pci yuvaları gibi mesela.

bence eğer normal kasa kullanıcaksan normal atx al anakartı çünkü micro nun amacı dediğim gibi yer tasarrufudur.

yani micro daki fark boyut ve pci vs gibi yuvaların giriş sayısı olabilir.

M.H.Orhan

New member
Ben delik yerlerinin aynı olduğunu, Atx deki delik sayısının kartın uzunluğundan dolayı daha fazla olduğunu sanıyorum, emin değilim ama emin olan bir arkadaşın vereceği bilgi doğrultusunda micro atx de alabilirsin sanırım.

HTML