MHP'li dostlara önemli bir tavsiye

karasuvari

New member
Ben, MHP'nin barajı aşarak Meclis'e girmesini samimiyetle istiyorum. Zira, MHP'nin Meclis'te temsili ile millî meselelerde gösterilen hassasiyet artacaktır. MHP'nin varlığı, AK Parti ve CHP'nin de tutumunu etkileyecek ve dış baskılara mukavemet hususunda Türkiye'ye fayda sağlayacaktır. Irkçı olmayan milliyetçi bir partinin Meclis'te temsili, Türk Milleti'nin millî davalarda teminatıdır.
Diğer taraftan, ırkçı-bölücü, PKK yanlısı DTP'nin bağımsızlar yoluyla barajı delerek Meclis'e girmesi beklenirken, bu militanların karşısında MHP gibi millî bütünlükten hiç taviz vermeyecek bir partinin varlığı, parlamentoda dengenin kurulması bakımından da gereklidir.
* * *
Türkiye'nin son yıllarda maruz kaldığı baskılar ve bunun karşısında yükselen tepkiler, MHP'nin milliyetçi misyonu için uygun bir ortam meydana getirmiştir. AB'nin haksız müdahaleleri, ABD'nin Türkiye aleyhtarı politikası, Kıbrıs davası, Ermeni diyasporasının iftiraları, ırkçı Kürtçülerin düşmanca faaliyetleri, artan PKK terörü ve şehit cenazeleri, normal şartlarda MHP'nin barajı kolayca aşmasını, hatta başa güreşmesini gerektirecek bir atmosfer oluşturmaktadır.
Lâkin, MHP'nin bazı önemli hataları bu tabiî gelişmeyi önlemektedir. Şöyle ki:

1. MHP yönetimi, 'milliyetçilik' ile 'ulusalcılık' arasındaki önemli farkı görememiş ve Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olmaya başlamıştır. Sayıları ihmal edilebilecek kadar sınırlı olan marjinal ulusalcıları saflarına çekmek isterken, Anadolu'nun manevî değerlere önem veren, dindar milliyetçisini ihmal etmiştir.
2. Türkiye'de, son dönemdeki antidemokratik gelişmeler ve dayatmalar karşısında MHP'nin tutumu belli olmamış; Cumhuriyet Mitingleri konusunda destekleyici eğilimleri, milliyetçi-muhafazakâr çoğunluk nezdinde tasvip görmemiştir.
3. MHP'nin CHP ve sol cenahla ilişkilerinin sıcak olarak gösterilmesi, ona ciddî şekilde oy kaybettirmektedir. Bu konuda, 'CHP-MHP Koalisyonu' söylentisi, halkın büyük bir çoğunluğu ve MHP tabanı indinde tepkiyle karşılanmaktadır. Bu durum, AK Parti sözcülerince MHP aleyhinde kullanılmakta; diğer yandan CHP'liler de MHP'yi, iktidara giden yolda 'koltuk değneği' olarak göstermektedirler.
4. Cumhuriyet Gazetesi'nin MHP tabanı nazarındaki olumsuz değer yargısı bilinmekteyken, bu gazeteye seçim ilanı verilmesi ve İlhan Selçuk'un, MHP için yazdıkları, MHP'nin oy kaybını hızlandırmaktadır.
5. Ayrıca, MHP lideri Bahçeli'nin, mutedil kişiliğine ters düşen hırçın konuşmaları ve malûm 'ip olayı' da taban tarafından hoş karşılanmamaktadır.

* * *
MHP'li dostlara tavsiyemiz, kalan son 10 günde -soldan oy alma fantezisini bırakarak- milliyetçi ve muhafazakâr tabanın beklentilerine uygun şekilde davranmaları ve 'CHP'nin yedek parçası' görüntüsünden kurtulmaya çalışmalarıdır. Aksi halde, üzülerek söyleyelim ki, rahatlıkla yüzde 15'ler civarında oy alabilecek MHP'nin barajın altına düşmesi sürpriz olmayacaktır.
Ebu Müslim Horasanî'nin bir sözünü hatırlatmak istiyorum: 'Onlar şerrinden emin oldukları dostlarını kendilerinden uzak tuttular. Düşmanlarını kazanmak için kendilerine yakın tuttular. Yakın tuttukları düşmanları dost olmadı; ancak uzak tuttukları dostları düşman oldu. Herkes düşman safında toplanınca yıkılmaları mukadder oldu.'

Radikal
Hasan Celal Güzel

ozzy_91

New member
Arkadaşınm önemli konulara değiğnmişsin ama bence bazı hatalar var bnde mhp nin ikdidar olmasını gönülden istiyorum ama
1. Anadolunun dindar milliyetcisi bence asla ihmal edilmemiştir bilindiği gibi mhp milliyetçilik üzerine kurulmuş bir partidir ve böyle bi şey yapacağını hiç sanmıyorum
2.MHP Atatürk ve ilkelerine sahip çıkan bir partidir ve cumhuriyetçilikte bir Atatürk ilkesidir ve bunun bence bir sakıncası yoktur MHP yi solcu yapacak vedavasından vazgeçirecek değildir herhalde...
3.Ha meclise 3 parti girecek büyük ihtimalle mhp,chp,akp , mhp nin ''DTP vebağımsızlarla koalisyon yaparız'' diyen akp ylemi yoksa hain olmayan ve milliyetçilik çizgisine daha yakın olan chp le mi koalisyon yapması doğrudur?
4.İlhan selçuğun yazısını okudum ve cumhuriyet gazetesindeki ilan olayınıda duydum bunların mhp ye oy kaybettireceğini sanmıyorum
5. Sayın Başkanımız Bahçeli'nin tavırları son derecedoğrudur ip atma olayına gelince onun manasını bir televizyon proğramında kendi ağzından dinledim ve şöyle diyordu:''Bizim zamanında mecliste yeterli sayımız yoktu ve onca çabaya rağmen asamadık ama senin şu anda yeterli sayın fazlasıyla var eğer ip alıcak paran yoksa al bu iple as'' Ozaman mhp milletvekilleri ve 2 dyp linin dışında diğer bütün milletvekilleri idamın kaldırılmasına EVET demişlerdi...

viroutic

New member
baskın bi şekilde idama karşı çıkmadı seyirci kadı red vermekle idamı infaz edebildin mi edemedin mi? ben burasına bakarım.. red kullanmışsın yada kullanmamışsın beni hiiiiç ilgilendirmez senin verdin red ancak kendi içinde evet anlamı taşıyor;
bunu red kullandım mantığıyla bize yutturamazsın bir kez aldanırım bir daha benden oy çıkmaz sana :)

yani boş tenekenin boş sesi bu yaw
mecliste olsa ya akp gibi olacak yada bir chp gibi olacak yani özlerini kaybediyor
bulundugu partınin yaması oluyor :D ben çaktım davayı

HTML