MHP li arkadaşlara duyrulur

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

militan42

New member
MHP'li Bölükbaşı: ABD ile anlaşmadan operasyon yapılmamalı

Dışişleri Bakanlığı'nın parlak isimlerinden Deniz Bölükbaşı, 'çetin müzakerelerin diplomatı' olarak tanınıyor. Erken seçim kararıyla birlikte siyasete soyunan Bölükbaşı, MHP listesinden Meclis'e girmek için Ankaralı seçmenden destek istiyor.
ABD ile tezkere görüşmelerini yürüten Bölükbaşı, partisinin 'şahin' görüntüsüne rağmen, Kuzey Irak meselesinde siyasi ve ekonomik yaptırımlara öncelik verilmesini istiyor. Sınır ötesi operasyona ise ihtiyatlı yaklaşıyor: "Irak'ı kontrol eden güç ABD'dir. Amerika ile anlaşmadan askerî harekât yapılması hatadır."

Deniz Bölükbaşı, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin en yakınındaki isimlerden biri. Dış politika başta olmak üzere parti politikalarının belirlenmesinde önemli roller üstleniyor. Türk siyasetine damgasını vuran Osman Bölükbaşı'nın oğlu olan Deniz Bölükbaşı, muhtemel Kuzey Irak operasyonuyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

MHP, operasyon konusunda 'şahin' bir görüntü veriyor. Bahçeli, 'Kandil Dağı'na Türk bayrağının asılması' gerektiğini savunuyor. Bölükbaşı ise siyasi ve ekonomik yaptırımlardan bir netice alınamaması halinde operasyonun düşünülmesi gerektiği görüşünde. Bu kapsamda, Habur Sınır Kapısı'nın kapatılması gerektiğini söylüyor. Böylece, Mesud Barzani'nin dize geleceğine inanıyor. Bölükbaşı, sözlerini şöyle sürdürüyor: "Barzani'nin elektriği kesilmeli, Türk hava sahası üzerinden yapılan uçuşlar durdurulmalı. Birçok ihtiyacı Türkiye üzerinden görülüyor. Bu yollar kapatılınca Barzani yola gelecektir. Kriz yönetimi de budur." Tüm bunlar yapılmadığı için Türkiye'nin kırmızı çizgisi olan bağımsız Kürt devletinin temelinin Türkiye tarafından atıldığı iddiasında bulunuyor. "Bu bir garabettir. PKK'yı tehdit olarak kullanan Barzani'nin altından kalkamayacağı bir sonuca gideceği etkili bir şekilde anlatılmalıdır. Tüm bunlardan sonra ABD de bir tercih yapmalıdır. Ya müttefiki Türkiye'yi tercih edecek ya Barzani'yi. ABD ile konuşulduğunda operasyon için kolayca ikna edilebilir." ifadelerini kullanıyor. MHP kurmayı, K.Irak'a yapılacak bir operasyonun ABD'nin ikna edilerek yapılmasından yana. Bu konudaki tavrı net: "Irak'ı kontrol eden güç ABD'dir. ABD ile anlaşmadan askerî harekât yapılması hatadır. ABD ikna edilerek yapılmalı."

Görevde bulunduğu süre içinde, Başbakan Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ile ilişkilerinin medeni bir şekilde sürdüğünü kaydeden Bölükbaşı, "Siyasî görüşlerim nedeniyle Başbakan ve Gül, bana en ufak bir imada bulunmadı. Gül ile ilişkilerim gayet medeniydi. Devlet işi ayrı, siyasî iş ayrı." diyor. Deniz Bölükbaşı, AB'nin Türkiye'nin önüne koyduğu yol haritasında 'azınlık yaratma hevesi' bulunduğunu da savunuyor. Partisinin AB ile ilişkilerin kopmasından yana olmadığını iddia eden Bölükbaşı, "Ancak, AB 'seni içime almıyorum' derse, yapacak bir şey yoktur. AB kendi yoluna gidecek, değerlendirmeyi tarih yapacaktır." diye konuşuyor. AB'nin bugüne kadar PKK'nın siyasî taleplerini Türkiye'deki sözcüsü gibi aktardığını savunan Bölükbaşı, Avrupa'nın iyi niyetli bir değerlendirme yaparak 'stratejik düşünme' dönemine geçmesini istiyor. "Türkiye AB üyesi olacaksa ikili ilişkileri devam edecektir, değilse kopacaktır." diyen Bölükbaşı, Batı dünyasından bir kopuşun ise söz konusu olmayacağını ileri sürüyor.

zaman 29.06.2007

MHP li arkadaşlar kimseye danışmadan müdahale yapalım diyor ama sayın bahçeliye en yakın isimler öyle düşünmüyor abd den izin almak istiyor

crazy1111

New member
Kardeşim Bölükbaşı Delet Bahçeli'nin en yakınlarından birisi.O abd ye danışalım demedi, abd ile anlaşmamız gerekir dedi.Bu da çok doğru.Kuzey Irak abd nin hakimiyetinde bir yer olduğu için önce onlarla anlaşılmalı.Aksi taktirde abd pkk lılara yardım edecektir ve Türkiye aleyhine müdahelelerde bulunacaktır.Lütfen düşünmeden konuşmayalım ve Vatanını ve milletini seven böyle şahsiyetlri gereksiz bir şakilde yıpratmayalım.

sharpboy

New member
ne anlaşcan atacan kazığı. bak sonra kaç kişi daha atacak abd ye kazık.
yeter her geçen gün abd ye olan nefretim artıyor.

Deff

New member
crazy1111' Alıntı:
Aksi taktirde abd pkk lılara yardım edecektir ve Türkiye aleyhine müdahelelerde bulunacaktır.Lütfen düşünmeden konuşmayalım ve Vatanını ve milletini seven böyle şahsiyetlri gereksiz bir şakilde yıpratmayalım.

Kardeş abd pkk lılara şimdide yardım ediyor...öldürülen pkk lı teröristlerin üstünden amerikan ordu silahları çıkıyor...tamam orası şuanda abd nin kontrolünde..ama terörün kaynağı orası..abd ye ilk önce gereken uyarı yapılır..sonuç alınamadığı taktirde (ki daha önce uyardığımız halde sonuç alamadık) oraya müdahale etme hakkımız doğuyor...abd den izin almak zorunda değiliz...teröre finansal destek sağlayan kuzey ıraktaki kukla ve işbirlikçi kürt yönetimine müdahale etmekte geç bile kaldık...

militan42

New member
serter85' Alıntı:
haberi veren gazeteye DİKKAT mhp den en çekinen partinin gazetesi saygılarımla ...................

zaman demiyor sadece ben oradan aldım gir başka sitelere de bak görürsün Tuğrul Türkeş de aynı şeyi tv den söyledi bu gün samanyolu değil merak etmeyim tv8 deydi...

crazy1111

New member
Deff' Alıntı:
Kardeş abd pkk lılara şimdide yardım ediyor...öldürülen pkk lı teröristlerin üstünden amerikan ordu silahları çıkıyor...tamam orası şuanda abd nin kontrolünde..ama terörün kaynağı orası..abd ye ilk önce gereken uyarı yapılır..sonuç alınamadığı taktirde (ki daha önce uyardığımız halde sonuç alamadık) oraya müdahale etme hakkımız doğuyor...abd den izin almak zorunda değiliz...teröre finansal destek sağlayan kuzey ıraktaki kukla ve işbirlikçi kürt yönetimine müdahale etmekte geç bile kaldık...
İzin almıyoruz zaten. Sadce anlaşılması gerekir diyoruz.ABD ile anlaşmadan kuzey ırak a girilirse ABD ile savaşırız.

Ayrıca Bölükbaşı diyorki: Elektiriklerini keselim, sınır kapısını kapatalım o zamn barzani ile talabani yola gelir diyor.Bu kadar pratik bir iş dururken yüzlerce askerimizin ölmesi deha mı iyi??

muresin

New member
devlet bahçeli bas bas bağırıyor
erdoağan çekil ordunun önünde diye
her mitinginde diyor
o ne derse o olur
haber zaman gazetesinde yayımlanmış
allah bilir konuşmasının neresinden kesip neresine koymuştur
ben sincan da gazeteciyim
bi gazete röportajın istediği yerden koyma hakkına sahip
kim ne derse desin isterse dava açsın
sonuçta röportaja bu kelimeler geçmiştir
ayrıca "rasit.rap" adlı şahsiyeti kınıyorum forumda kuralllara uy. bu ülke için bi din için 5000şehit vermiş bi hareketin mensubuna bu denli hakaretten dolayı seni men eder kınarım

k.d.r.

New member
Satılmış Medyanın Yine Kalleşçe Verdiği Haberler.biz ülkcüler Olarak Böle Ayak Oyunlarına Alısığız.biz Onlara Cevap Verme Tenezülünde Bile Bulunmuyoruz.biz Onlar Gibi Küçülmeyiz.biz Onlar Gibi Küçük Ve Basit Deiliz.

Lan Hocanın Adamları Dek Durun.sizinde Saman Altından Ne Haltler Yediinizi Biliyoruz.siz Sütten çıkmışl Ak Kaşık Deilsiniz.

AKTAS1906

New member
Simdi Senin Takma Da Olsa Adın Militan Haberini Verdiğin Satıllmış ...zaman Bu Habere Milliyetçiler Ne Desin O Zaman

WiTaMiN

Pskolojisi Bozuk
devlet bahçelinin koalisyonunuda gördü türkiye :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HTML