MHP:301 le İlgili Hazırlıkları Dehşetle İzliyoruz

Turanizma

New member
Hükümet yeni yılın önemli gündem maddelerini, 301. madde, 221. madde ve yeni anayasa taslağı olarak belirlerken muhalefet de, hem 301 hem de 221. maddeyle ilgili tartışmalara sert tepki gösteriyor. MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, 301. maddenin yeniden gündeme getirilmesine tepki göstererek "301'le ilgili değişiklik hazırlıklarını dehşetle izliyoruz. 301'in değiştirilmesini isteyenler kimliği ve niyeti çok açıkken bunu değiştirmek isteyen AKP anlayışını millete şikayet edeceğiz" dedi.

AKP'nin yeni yılın önemli gündem maddelerini TCK'nın 221. maddesinin esnetilmesi, 301. maddede yapılacak değişiklikler ve yeni anayasa çalışmaları olarak belirlemesinin ardından, bugüne kadar hükümete Meclis'te verdiği üstü kapalı destek nedeniyle eleştirilen MHP de önümüzdeki günlerde AKP'ye karşı sert muhalefete hazırlanıyor. MHP Grup başkan vekili Mehmet Şandır, ANKA'ya yaptığı açıklamada, 221. maddeyle ilgili olarak "sonucun sorgulaması"nı yapacaklarını belirterek "bu maddenin gevşetilerek, esnetilerek, genişletilerek ortaya konulacak açılımların PKK terör örgütüne affa dönüşmesine karşı çıkacağız. Ayrıca PKK'nın silahsızlandırılması karşılığında etnik bölücülüğün siyaset zeminine taşınmak istenmesine de karşı çıkacağız" dedi.

-"301'LE İLGİLİ HAZIRLIKLARI DEHŞETLE İZLİYORUZ"-

Hükümetin önümüzdeki süreçte bir başka önemli gündem maddesi olacak olan 301. maddede değişiklik planlanması konusunda ise Şandır, "301. maddeyle ilgili değişiklik hazırlıklarını dehşetle izliyoruz. Kendisine, cumhuriyete, devlete hakaret edilmesini içine sindirebilecek zihniyeti ibretle ve dehşetle takip ediyoruz" dedi. 301. maddede değişiklik isteyenlerin kimliği ve niyetinin çok açık olduğunu savunan Şandır, "Değişiklik isteyenlerin kimliği ve niyeti ortadayken 301. maddeyi değiştirmek isteyen AKP anlayışını millete şikayet edeceğiz" diye konuştu.

-MHP ANAYASA TASLAĞINI BEKLİYOR-

Şandır, AKP tarafından yeni yılla birlikte gündeme getirilmesi beklenen yeni anayasa taslağı konusunda ise "henüz ortada tartışacağız bir metin yok, önce taslak açıklansın bakıp göreceğiz ve ona göre bir değerlendirme yapacağız" dedi

Albayrak

Can Feda
MADDE 301. - [1] Türklüğü, Cumhuriyeti veya Türkiye Büyük Millet Meclisini alenen aşağılayan kişi, altı aydan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. [2] Türkiye Cumhuriyeti Hükûmetini, Devletin yargı organlarını, askerî veya emniyet teşkilatını alenen aşağılayan kişi, altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. [3] Türklüğü aşağılamanın yabancı bir ülkede bir Türk vatandaşı tarafından işlenmesi hâlinde, verilecek ceza üçte bir oranında artırılır. [4] Eleştiri amacıyla yapılan düşünce açıklamaları suç oluşturmaz.

Gül: 301. madde değişmeli
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türk Ceza Kanunu'nun 301 maddesi nedeniyle Türkiye'ye haksızlık yapıldığını, bu nedenle maddenin değiştirilmesini desteklediğini söyledi.

Karar alınmış. 301.maddeyi ne hale getirecekler bilmiyoruz.

asas1453

New member
ulen herhangi biri yurtdışına gidip ermeni soykırımı yoktur dese tutuklanıyor..türklüğe söven şerefsiz lere bişi olmuyo....yazık

utkutan81

New member
evet aynı zamanda apdullah gülü cumhurbaşkanlığı seçimlerinde destekleyen mhp utansın.görün işte ülkemizi ne hale getirdiklerini atatürkçülük,cumhuriyetçilik milliyetçilik laiklik benim için türban ve başörtüsünden daha önemli bu akp partisi din üzerinden siyaset yaparak mhplileri yanına çekiyor.mhpnin kanayan yarasıda ve zaafıda bu işte...

winriver

New member
durumu iyi anlatmışsın.adama demezler mi sen miting meydanlarında biyerlerini yırtıyordun elinde iple.dün akp ile bir oldun gülü cumhurbaskanı yaptırdın.şimdi akp nin istediği her yasa 10 dakikada gülden geçiyor.''biz böyle olacagını düşünemedik'' gibi dar görüşlü bir politikanız oldugunu da söylemeyeceksiniz heralde..

sycoraxian

New member
evet aynı zamanda apdullah gülü cumhurbaşkanlığı seçimlerinde destekleyen mhp utansın.görün işte ülkemizi ne hale getirdiklerini atatürkçülük,cumhuriyetçilik milliyetçilik laiklik benim için türban ve başörtüsünden daha önemli bu akp partisi din üzerinden siyaset yaparak mhplileri yanına çekiyor.mhpnin kanayan yarasıda ve zaafıda bu işte...
Sana sonuna kadar katılıyorum.ve %47 içindeki saf insanlara sesleniyorum:UYANIN ARTIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

vizyon55

New member
MHP desteklemedi bazı olayları doğru okuyun meclise girdi kendi adayını destekledi. önceki krizlerde chp topluca niye istifa etmedi

memcos

New member
MHP desteklemedi bazı olayları doğru okuyun meclise girdi kendi adayını destekledi. önceki krizlerde chp topluca niye istifa etmedi
euehueh meclise girerek akp'ye destek oldu iste tam destek vermesede yandan yundan destek verdi akp'nin uzlasmasına bile gerek bırakmadı bi parti secimlerden 10gun sonra
nasıl bu kadar degisir anlamadım zaten...301'e de destek verirse sasırmam... ama bu 301i kaldırmamalıyız aynen bu sekılde durmalı yeter artık bırakın avrupasını yerler ya nedır bu avrupa manyaklıgı hic bir zmn anlayamadım...iki yuzlu avrupadan ne zaman hayır geldi ki simdi hayır gelsin...

HTML