Mevlanayla ilgili bir gercek olay daha

Karavigor

New member
Sizin bildiklerinize birtanede ben ekleyim .,

Afyonda okumaktakta oldugu sure icinde bir dostumu ziyarete gitmistim , velhasili kelam bunun birde Konyali ev arkadasi vardi , isim suan vermiyorum iste bu cocugun bir tane tekinsiz , Hayirsiz bir abisi vardi yani diger bir deyisle sahtekarin teki bir adamdi... Bu eleman bir gun parasiz kaliyor ve buyuk bir vurgun yapmaya karar veriyor, Mevlananin dergahini gidip soymak icin planlarini yapiyor kendi gibi 3 tane daha arkadasini ayartiyor , planlarida soyle : Bekcileri etkisiz hale getirip geceyarisindan sonra mekani soyacaklar.

Her neyse bir hafta boyunca mekani turist gibi gidip inceliyorlar filan gozlerine kestiriyorlar araklayacaklari seyleri filan derken bir tanesi iyice abartiyor , Mevlananin NAASININ bulundugu yeride bulup yoklayalim belki altin elmas filan buluruz gibi bir dusunceye kapiliyor. Her neyse haftasonu sozlesiyorlar ve gece yarisi Muzeye dogru yol aliyorlar.

Ilk eleman evinden cikip gelirken tam kapilarinin onunde bir ihtiyar oturmus ; ona ters ters bakmaktadir . Kapidan cikip sokaga dogru yol aldigindada ihtiyar bunu takip etmeye baslamis ve adam killanmis sonunda tam donmus hesap sormaya PIT diye kaybolmus, eleman korkudan tabi biraz daha hizli adimlarla giderken bu arada cevresindeki sokak kediler, kuslar filan bunu takip etmeye ve hepside cok nefret dolu buna bakmaya baslamislar ve bu en son kosmaya baslamis korkusundan bizim arkadasin abisini aramis ben gelemiycem haci yaptigimdan pismanim siz iki kisi gidin filan demis kapatmis ama nafile o panik icinde caddeye daldigi icin bir araba buna vurmus ve bir ayagi topal kalmis cocugun ve o kazadan sonrada Tovbe edip kendini islamiyete adamis.

Oteki elemanin ise yasli bir anneannesi varmis ve gidip torununa , Oglum dungece ruyama Mevlana oldugunu zannetigim cok nurlu bir ihtiyar girdi ve bana , senin ona karsi cok buyuk bir gunah islemek uzere oldugunu ve bu meleklerin hosuna gitmedigini ve devam edersen oteki alemlerin cok buyuk HISMINA ve siddetine ugrayacagini soyledi , gunahinin ne oldugunu demedi ama Mevlana Hazretleri senin icin dua edecegini ve o gunahi islemekten vazgecersen senin hayrina olacagini ve hayatimizin duzelecegini vaadetti filan demis. Neyse bu elemanda vazcayiyor olaydan cunku Anneannesini cok seviyormus bu cocuk ve onu kirmak istememis hemde korkmus nasil olabilr boyle birsey diye ve oda Tovbe etmis yapmayi dusundugu seye ve hatta 3. elemanida aramis onada durumu anlatip vazgecirmis, ve bu eleman ilk yilbasinda oynadigi piyangoda buyuk ikramiyeyi kapip istanbula yerlesmis akabinde ve cok iyi bir is kurmus simdilerde ise paraya para demiyormus , tabi Mevlana turbesinide unutmayip orayada hatri sayilir bir bagis yapmis restorasyon yapilabilsin diye

Ve arkadasimin abisi dedigim elemanada durumu anlatip vazgecirmek istemisler ama nafile... Cocuk kendisi tek basina gitmis ve nasil yaptiysa iceriye kadar girmis... Ilk bizim arkadasin ablasi evde ders calisirken fenalasiyor ve ciglik atmaya basliyor, evdekiler kostuklarinda kizin bembeyaz olmus baygin bedeneni buluyorlar direk hastaneye ve hastaneye giderken bindikleri taksinin tekeri patliyor yolda baska taksiye biniyorlar ve oda arizalaniyor iyce korku sariyor bunlari ve hastaneye yuruyerek gidiyorlar tam o esnada yine ayni ihtiyar cikiyor ve onlara Arkadasin abisinin yapmakta oldugu seyi soyluyor ve ilk inanmak istemiyorlar ama sonra dusunuyorlar cocukta zaten supheli bu mevzularda diye neden olmasin filan deyip polise haber veriyorlar, turbeyi basan polisler iceriye girdiklerinde Elemanin korkudan safti kaymis cesedi avcundada tukenmez kalemle yazilmis Allahim beni affet yazili ibretlik bir not ve tam yanibasindada minik bir kedi yavrusu uzanmis uyuyor ...

Cocugun cenazesi gomulecegi vakitte imamin burnu kanayip durdugu icin namaz kilinmadan gomuluyor ve uzeri kapatildiktan sadece iki gun sonra kocaman bir kaktus cicegi mezarinin ustunde yetismis sekilde bulunuyor...

Ben bu hikayeyi dinledigim vakit tuylerim diken diken olmustu ve cok etkilenmistim... Mevlana hazretleri hakikattende rahatlatici bir adammis cunku bazen geceleri bana karabasan geldiginde bu hikayeyi ogrendikten sonra aklimdan onu gecirip yardim et ne olur derim ve karabasan aninda yokolur. Bu onun ne kadar hikmet sahibi bir insan , bir ermis oldugunu gostermezmi sizce ?

HTML