Meraklısına geometri. (Öss ye çalışan arkadaşlar için tehlikelidir.)

siamo

New member

ABC bir eşkenar üçgen.
(DCB)=6
(DBC)=12 derece ise (DAB)=x kaç derecedir.
Hadi bakalım bir uğraşın yaparsanız banada gösterin sevinirim. :hhdil

Giovane

Altın Üye
Resim acılmıyor ..
resmi yeniden editle bakayım ..
burada geometri ustası duruyor yani ben :)

siamo

New member
crazyboy_9999' Alıntı:
saçmalamışsın
Hocam bu sana göre değil fazla takılma bu sayfaya aşar seni kapasite meselesi...
Bu arada GяєєηdєνiL dostum cevap 18.Ben 8 tane falan üçgen çizdim arkadaş yok abi 14 tane felan çizilip çözülüyormuş dedi tükürürüm dedim bıraktım. :hhdil

DeRSaaDeT

Islambol
siamo' Alıntı:
Hocam bu sana göre değil fazla takılma bu sayfaya aşar seni kapasite meselesi...
Bu arada GяєєηdєνiL dostum cevap 18.Ben 8 tane falan üçgen çizdim arkadaş yok abi 14 tane felan çizilip çözülüyormuş dedi tükürürüm dedim bıraktım. :hhdil
siamo' Alıntı:
ABC bir eşkenar üçgen.
(DCB)=6
(DBC)=12 derece ise (DAB)=x kaç derecedir.
Hadi bakalım bir uğraşın yaparsanız banada gösterin sevinirim.
ben makine mühendisliği öğrencisiyim bu 1
şekil vermemişsin 2 şekil verde bakalım

edit:d noktası üçgenin içindeyse 18 dışındaysa 20 çıkar ;) ama şekil verirsen daha iyi olacak

Sagopa_K

Banned
abi resim açılmıyor ki çözelim boşuna uğraşmayın geometri benden sorulur ama bide resim açılsa işte...:(

angel_ina

Altın Üye
hyr kesınlıklee
______18 _____
D noktasından A C dogrusuna bir dik cızdığımızde cıkıoo herseey :goz:

apppiahh

New member
bu soru çok zor günlerce uğraştık yapamadık ama sonunda hocamız buldu inanın anlatması bile çok zor.Ben daha lise 2 yim senin anlaman zor olur kafan karışır dedi anlatmadı.Hoca sabahın 5 inde bulmuş cevabı..........

AIKON

New member
60 derece eskenar üçgende acılar degişmezki hemde zaten dcb ve dbc üçgenin açılarını vermiş böyle bi üçgenmi var

ahmet6445

New member
herkesi meraklısına geometri başlığı adı altında elinde bütün dokümanlarını paylaşmaya davet ediyorum şimdiden hepinize teşekkürler

HTML