Mehmet Aurelio : Para için gitmedim..

нешет

ву.иєѕєт
Mehmet Aurelio içini döktü! Fenerbahçe ile yollarını ayıran yıldız futbolcu Betis'e gidişi ve ayrılığı sırasında yaşananları ilk kez dile getirdi! "Dönersem bu takım F.Bahçe olur" diyen Mehmet, bazı yöneticilerle yaşadığı sorunları da anlattı! Öte yandan Bayram Tutumlu da bomba açıklamalar yaptı!

Fenerbahçe'den ayrılarak İspanya'da Real Betis takımına transfer olan Marco Aurelio, Lig TV'nin deneyimli muhabiri Ömer Güvenç'in sorularını yanıtladı.

Özel programda Güvenç, Bayram Tutumlu ile de bir röportaj gerçekleştirdi. İşte Ajansspor.com'un derlediği açıklamalar;

-AURELIO: "BAZI ÇALIŞANLARLA SORUN YAŞADIM"-
“Fenerbahçe’yi çok seviyorum. Ayrılmamım nedeni sadece para değil. Fenerbahçe’yi paraya değişmem. Kulüptekilerin dışında taraftar da beni çok sevdi. Fakat ne zaman ayrılmak istediğim konusu çıkınca herkes bu konuda bana cephe aldı ve nedeni de para olarak aldılar, oysa ki bu doğru değil.”

“Fenerbahçe’de mutlu günler geçirdim. Fenerbahçe’de olduğum sürece tüm gücümle faydalı olmaya çalıştım. Olduğumu da sanıyorum. Çünkü Fenerbahçe’nin büyüklüğünü, formasının önemini kavramıştım. Fakat kulüp içinde bazı çalışanlar tarafından son zamanlarda saygı görmez oldum. Futbol bu. Bazen böyle kararlar da almak lazım. Ne diyeceğimi bilmiyorum. Seyircimizi unutmayacağım. Sorunlara değinmeyeceğim. Kimseye kırgın değilim.”

“Son olarak kulüp doktoruyla beraberken başkanla karşılaştım. Bana, ‘Duyduklarım doğru mu? Başka takım var mı? Kaç para teklif edildi?’ gibi sorular sordu. Ben de ‘Evet, futbol bu teklifler var’ dedim. Zaten duymuştu ve ben de doğrulamış oldum. Menajerim Bayram Tutumlu bana teklif geldiğini ilettiğinde düşünmeye başladım. Bayram, benden başka kimseyle konuşmamıştı. Ben de Bayram’a, ‘Bunu hemen duyurma... Kolay değil karar vermek. Çünkü ailemle birlikte Fenerbahçe’de çok mutluyuz’ dedim. Fenerbahçe’de teklif edilen paraya yakın rakam teklif edilseydi kalırdım. Çok az fark için bunu yapmazdım.”

“Fenerbahçe’de kimseye kırgın değilim. Çalışan bir kaç kişi hariç. Aramızda bir iki olay geçti onlarla. Fakat tüm samimiyetimle söylüyorum kimseye kırgın değilim. Yeni bir hayat var önümde. Fenerbahçe’de herkesi çok sevdim. Yeni takımımda da mutlu olacağımı düşünüyorum.”

“Türkiye hakkında hep olumlu şeyler ve anılar var aklımda. Türkiye bundan sonraki hayatımda da hep hayatımda olacak.. Fenerbahçe’de çok şey yaşadım ve hiçbirini unutamam. Ama maalesef Fenerbahçe ve ben birbirimizi kaybettik.”

“Fenerbahçe’de 5 yıl geçirdim. Bu az bir süre mi. 5 yılda da çok mutluydum. Fenerbahçe sevgimi anlatamam size... Dünyadaki tüm Fenerbahçelileri çok seviyorum. Başarımızın da onlarla geldiğini düşünüyorum. Fenerbahçe’de benim alternatifim oyuncular var. Selçuk, Deniz, Maldonado gibi. Diğer futbolular da onlara yardımcı olacaktır.”

“Futbolda hiç bir tahminde bulunamazsınız. Sadece sağlığınız için dua edersiniz. Allah’ın eli hep üstünüzde olsun istersiniz. Betis’le 3 yıllık sözleşmem var. Takımdaki diğer futbolcular gibi ben de elimden geleni yapacağım. Ama bir gün tekrar Türkiye’de oynayacak olursam, bu takım tabii ki Fenerbahçe olacak, olmalı da.”

“Türkiye’de teknik direktör olarak en çok Fatih Terim'i sevdim. Samet Aybaba da Trabzonspor'dayken bana kendimi çok iyi hissettirirdi. Daum ve Zico da mükemmeldi. Deivid, Carlos, Edu, Lugano Türkiye’deki en iyi oyuncular bence. Semih’i de çok beğenirdim. Her sıkışıklıkta Semih oyuna girecek ve gol atacak derdim, O da beni yanıltmazdı. Taraftar da onun gol atacağını biliyordu.”

“Aragones Fenerbahçe’ye Avrupa şampiyonu bir hoca olarak geldi. Getirdiği Güiza da milli takımın oyuncusu. Gol krallığı yaşamış biri. Gerçekten kaliteli ve Fenerbahçe’ye çok yardımcı olacak. Fenerbahçe başarılı olacaktır; ben de bunun için hep dua edeceğim.”

-TUTUMLU: "AURELİO'YU POLAT İSTEDİ!"-
Bu arada programda yorumlar yapan Aurelio'nun menajeri Bayram Tutumlu ise, yıldız futbolcunun Real Betis'e transferinde şu ana kadarki en az komisyon ücretlerinden birini aldığını ifade etti.

Tutumlu Aurelio’nun Fenerbahçe’den ayrılmasının perde arkasını ise şu şok sözlerle anlattı;
“Her zaman Fenerbahçe Cumhuriyeti diyorlar, Benim Fenerbahçe Cumhuriyeti’nden Marco’yu kaçırmam mümkün mü? Herkes çok iyi biliyor; bilmeli; Marco Fenerbahçe’de kalmak istiyordu. Fenerbahçeliler’in basiretsizliği Marco’yu Fenerbahçe’den kaçırdı. Fenerbahçe tek taraflı sözleşmeyi uzattığında bunun geçerli olmayacağını söyledik. Avukatları biliyordu. Hatta Şekip Mosturoğlu, ‘Yeni kanuna göre geçerli değil’ dedi.
Aziz Yıldırım, Marco ile konuşmuş; ne konuştuğunu açıklasın. Samet de ordaydı, Volkan Ballı da. Ben de burada büyük başkana lütfen diyorum, o konuşmanın içeriğini açıkla! Marco’ya milli takıma elçileri göndermek ayıp. Eğer Marco milli takımda konsantre bir şekilde oynamışsa Marco’nun, Terim’in ve benim etkimle olmuştur. Milli takım dönüşünde Marco ile tartışacağınıza Marco’ya bir hediye verin, bravo seninle gurur duyuyoruz deyin. Bu işleri Ali Şen yapardı. Uche’nin hanımına Limusin gönderdi İngiltere’de. Adnan Polat bana hâlâ kırgın; sen niye Marco’yu bana getirmedin diye. Marco’yu herkes istiyor. Beşiktaş istiyor. Ben Aziz Yıldırım’a kötü gününde darbeyi vurmuyorum. Kötü gününde darbeyi Juan Figer vuruyor şu an onunla çalışıyorlar.”

-"AURELİO BARCELONA'YA GİDER"-
Başarılı futbolcunun büyük bir profesyonel olduğunu ve 37-38 yaşına kadar futbol oynayabileceğini ifade eden Tutumlu, henüz genç olan Aurelio'nun yakında Barcelona veya Real Madrid gibi bir takıma gideceğinden de emin olduğunu ifade etti.

Tutumlu Güiza için Fenerbahçe'nin verdiği ücretin çok olduğunu da kaydederken, "Fenerbahçe 10 milyon euro daha verse Mallorca'yı satın alabilirdi çünkü ekip 25 milyon euroya satıldı" dedi.

Aragones'in ise sert yapısının Fenerbahçe ile uyuşmayacağını kaydeden Tutumlu, İspanyol teknik adamın soyunma odasına babasını bile sokmayacağını ifade ederek, basında sık sık soyunma odasına girdiği konuşulan Aziz Yıldırım'a da mesaj göndermiş oldu.

Tutumlu Aragones'in yeri geldiğinde sokaktaki bir adamı bile takıma sokabileceğini fakat formda bir Maradona'yı bile yedek bırakabiklecek yapıda olduğunu dile getirdi.

Kaynak

..єЯDєM..

Çǿκ کε√díκ طę ∂طí
dısardan gorundugu gıbı degıldır belkıde mehmet de haklı olabılır

oLdness_07

The Darkness
ßen ßizi sattığını düşünmüyorum adam uzun yıLLardır ßizde,Kaç tane oyuncu bu kadar uzun KaLdı takımda onunda muhasebesini yapmak Lazım Gelir...

HTML