Media Center Sorunu

osilis

New member
Arkadaşlar forumda aradım ama benim derdime tam bi çözüm bulamadım.... benim problemim window media center 2005 işletim sistemini türkçe yapmak değil..sistem zaten türkçe media center'ın kendisini türkçe yapamıyorum :durdurun henüz böle bir yama bulamadım.. windows movie maker'dada aynı sorun vardı ama onu çözümledim... windows media center'ın kendisini nasıl türkçe yapabilirim? şimdiden yardımlarınız için tşk ederim..:clap

STINGER

New member
bir yerde yanlışlık var media center cd ler 2005 ingilizce olarak çıktı ve 2 cd olarak paket halinde sunuldu daha sonra güncelleştirmelerle yapılarak dvd haline getirildi ve o dvd inin içerisinde locazion pack yanlış hatırlamıyorsam 5 adet kurulum var son kurulum yani 5. kurulum media centeri türkçe yapıyor

Boschwer

M€SHGUL
MEDIA CENTER 2005 türkce yapmak

ilgilenebilecek olan yok mu?

Hemen hemen çogu kisinin korktugu tek sey ingilizce isletim sistemi olanlar pc içerisinde elini kolunu baglayan program ve dosyalardan dolayi format atip Türkce yapamamalari. :vur

Ama artik bununda çözümü bulundu.:durdurun
Asagidaki vermis oldugum linkten programi indiriyorsunuz;:victory

rar dosyasini açtiktan sonra, MUISETUP.EXE dosyasina çift tiklayip kuruluma geçin.:clap

programi çalistirdiktan sonra Accept License Agrement' isaretleyip Continue tusuna basin

English seçili geliyor siz Türkçe'yi seçip Select language kismindan da Turkish'i seçin ve Ok deyip kurulumu baslatiyoruz.

Gerisini program kendi hallediyor kurulum birkaç saniyede bitiyor..:goz:

kurulumun herhangi bir aninda hata oldugunu ve devam edip etmemenizi sordugunda evet deyin, yani devam edin.
bu, firewall veya antivirüs programindan kaynaklanabilir, önemli degil..bunlari kurulum öncesi kapatirsaniz daha iyi olur..:victory

Son olarak, denetim masasi/ regional and language options'a giderek, english olan dil tercihini türkçe yapin, ok deyin pc yi yeniden baslatin..

Burdan>>http://rs19.rapidshare.com/files/8254136/Windows_XP_Multilingual_User_Interface_Pack.rar
:biggrin:biggrin:biggrin

osilis

New member
hocam 1.'si bu işletim sistemi zaten türkçe... içinde kurulu olan media center ve windows movie maker ingilizce idi..ben movie maker'ı türkçeleştirdim ama sadece windows media center'ı türkçeleştiremedim... bana sadece windows media center'ı türkçe yapacak bir yama lazım..bu arada 5. yama dediğin bende yok benim kurulum cd'lerimde 4 yama var bu yüzden olmama ihtimali var eğer elinde olan arkadaşlardan birisi bu 5. yamayı paylaşırsa denerim. ilgilendiğiniz için teşekkür ederim....

not: batandiken, dostum paylaşımın içinde ayrıca teşekkür ederim..iyi bir çalışma olmuş, emeğine sağlık

HTML