Medeniyetler İttifakı...

bahadiryal

New member
Medeniyetler İttifakı...

Medeniyetler İttifakı’nı neden Türkiye ile İspanya yapıyor da, mesela neden Türkiye-Almanya yapmıyor? Veya, neden İspanya-Mısır yapmıyor? Ya da neden Türkiye-ABD değil? Medeniyetleri niye Japonya, Kanada, İtalya yerine, illa İspanya’yla buluşturuyoruz?

*

Belki aklınıza takılmıştır...

*

Temmuz 2005.

İspanya önerdi; Türkiye Başbakanı, Medeniyetler İttifakı’nın eşbaşkanı oldu.

Şubat 2006.

IMF’ye verilen son niyet mektubuna göre, Halkbank’ın satış süreci resmen başladı.

Eylül 2006.

İspanyol Banco Bilbao Vizcaya Angentaria, Halkbank’a talip oldu.

Ekim 2006.

İspanya Ekonomi Bakanı Pedro Solbes, İspanya’yı ziyaret eden Ali Babacan’a "Halkbank’ı almak istediklerini" söyledi. Babacan, "Zaten İspanyol bankacılarla Singapur’da görüştüm, sizi bekliyoruz" dedi.

Ocak 2007.

TBMM tutanağından notlar...

Mustafa Özyürek (CHP): Özelleştirme deniyor ama, yabancılaştırma yapılıyor. Halkbank’ı da bir yabancı alacakmış.

Salih Kapusuz (AKP): Kimmiş?

Özyürek: İspanyollar.

Kapusuz: Parayı bassın, alsın.

Nisan 2007.

Seçimden sadece 3 ay önce...

CHP’den milletvekili adayı olması beklenen Ankara Sanayi Odası Başkanı Zafer Çağlayan, isyan etti, "Halkbank’ın 5 milyar dolar olduğunu söylüyorlar. Halt etmişsin sen! Kime peşkeş çekeceğini biliyorum ben... Halkbank, hem esnafındır, hem de 16 milyar dolardır, 16 milyar dolar... Bu peşkeşe göz yumamayız" dedi.

Ekim 2007.

Esnaf bankası Halkbank, tarım kredisi vermeye başladı... Halkbank’ın Esnaf ve Kobi’lerden sorumlu genel müdür yardımcısı, traktörden seracılığa, 22 milyon çiftçiye uygun kredi vermeye başladıklarını, "bu tür kredi sisteminin en başarılı örneğini İspanya’nın oluşturduğunu, yeni potansiyel ülkenin ise Türkiye olduğunu" söyledi.

Kasım 2007.

Türkiye’nin Madrid Büyükelçisi, "Bizim hükümetimizle, buradaki hükümet arasında bir sinerji oluştu. Halkbank’ı 2-3 İspanyol bankası istiyor, teması artırmak lazım" dedi.

Ocak 2008.

Özelleştirmeler hızlanıyor. Halkbank’ın satışının en geç 2009’da biteceği açıklandı.

Dün...

Medeniyetler İttifakı için İspanya’da bulunan Başbakan, Halkbank başta olmak üzere, kamu bankalarının özelleştirileceğini belirterek, "Biz hükümet olarak, şeffaflık temelinde cazip bir ortam sunacağız" dedi. Başbakan’a İspanya’da, Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan da eşlik ediyor.

Yılmaz ÖZDİL
[email protected]

kaptan61ts

New member
Tarih boyunca catışmış olan medeniyetleri İttifaka zorlayan neden nedir.Yeni Dünya Düzenimi.Yoksa Tek dinli Bir dünyada mı yaşıyoruz.Bunun adı Dinler arası diyologdu sonra tepkiler üzerine medeniyetler ittifakı oldu.Yahu bu dolmayı kim ver tayyip.sen ve Gül.

alpercan32

New member
Medeniyetler ittifakı, bende durup dururken nereden çıktı diyordum.
Durup dururken çıkmamış, ben unutmuşum.

Aslında bu ''''Medeniyetler ittifakı'''' kelimelerinin yerine '
'''Akbabalar ittifakı '''' demek gerekir diye düşünüyorum.
Çünkü bunun açılımı ''''' Siz dışardan biz içerden götürelim'''''
olarak anlam buluyor.

Ülkeyi, vatanı, vatandaşı kimi dışardan götürüyor,
Kimi de içerden.
Önce İtalya ile (AVEAyı) şimdi de İspanya ile (Halkbankı)

Götüren götürene
.:melek:melek

64general1

New member
Anlaşılan o ki Yılmaz Özdil'in verdiği çarpıcı Çaglayan örnegi nedeniyle,bir şekilde emperyalizm,emperyalizme karşı oldugunu söyleyenleri bir bir saflarına çekiyor.Yazık ki çok yazık.

metalic

New member
medeniyetler ittifak yapsın tabiiki.yeni dünya düzeninde yerimizi alalım. başkent wahingtonun emirlerini yeine getirelim. batı refah içinde yüzerken fakir ülkeleri sömürmeye devam etsin. bunun adı da medeniyetler ittifakı olsun.

HTML