mavi ekran :(

panter1988

New member
Benim bi sorum olucak bilgisayarı açtığımda tam windows açılacakken ekranda bi mavi ekran belirip ardından reset atıyor bu zamanlarda çok yaşamaya başladım bu olayı bana yardım ederseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler...

61acemi61

New member
Kardeş ram leri bi kontrol et. Slotundan çıkarıp tekrar yerine tak.
eğer birden fazla ram kullanıyorsan ram leri tek tek bilgisayara takarak dene.

gorgoroth)

New member
işletim sistemini engelleyen ya da aykırı gelen donanım,program,driver, vs. herşey olabilir eğer sistemi açabiliyorsan saydıklarımı ontrol et ya da F8 den güvenli mod'a gir Başlangıç seçenkleri durduğu için daha rahat olursun ha birde başlangıçta çalışan bi program yapıyor olabilir...

kardeş sen teknik servise götür kesin çözüm herkez birşey der sen işi bilene götür...

hemenyardim

New member
Bilgisayarını uzun süre önce kurduysan artık bir format ve yeniden kurulum zamanı gelmiş gibi görünüyor. Açılışta otomatik olarak başlayan, tam ve doğru çalışmayan programlardan kaynaklanıyor gibi. Yok daha yeni kurmuşsan ramlar öncelikli olmak üzere harddisk te de sorunu arayabilirsin. Tabii sağlam ve hatasız bir kurulum yaptığını kabul ediyorum.

ring_77

New member
Arkadaşım aynı sorunu bende yaşadım format atmayı en son ihtimal gördüm ve bütün yolları denedim fakat düzelmedi.Eğer fanlarını ve diğer arkadaşların dediklerini uygulayıp çözüm bulamadıysan format at kurtul derim benim gibi...

moder

New member
arkadaşım bunun 3 nedeni ola bilir 1.artık bi format zamanı gelmiştir dene olmadı ram leri çıkar ramlerin ayaklarını sarı yerleri bir silgi yardımı ile iyice temizle oda olmadı power sap güç yetmezliğidir powerın içini aç ve kondastörlerde şişik olup olmadığına bak mutlaka çözersin sorunu olmadı ekle beni beraber çözelim

hemenyardim

New member
Bu forumda dikkatimi çeken şey tafsiye edilen çözüm yollarının işe yarayıp yaramadığının bilinememesi. Sorunun sahibi kişiler en sonunda şunu denedim sorunu hallettim gibi bir cevap yazarlarsa bundan sonraki aynı soruna sahip olacak arkadaşlar içinde iyi olur kanısındayım.

hemenyardim

New member
arkadaşım bunun 3 nedeni ola bilir 1.artık bi format zamanı gelmiştir dene olmadı ram leri çıkar ramlerin ayaklarını sarı yerleri bir silgi yardımı ile iyice temizle oda olmadı power sap güç yetmezliğidir powerın içini aç ve kondastörlerde şişik olup olmadığına bak mutlaka çözersin sorunu olmadı ekle beni beraber çözelim
Ramleri Cıkart Ve slota giren yerini silgiyle sil ... geri tak
Önerine tşk ler fakat birkaç cevap yukarıda senin önerin verilmişti.

panter1988

New member
arkadaşlar öneriniz için teşekkür ederim fakat benim anlmadığım bıos un güncellenmesi filan diyor belki biraz daha yardımcı olursunuz çünkü tam emin olmadan bişey de yapmak istemiyorum daha beter yapmayalaım bilgisayarı :)

HTML