Mavi Ekran Hatası Veriyor

crazyasi42

New member
merhaba arkadaslar makıanm uzun suredır mavi ekran hatası vermeye basladı donanımları test ettım herhangı bır sorun yok.yazılım olarakda wındows xp sp3 kurdum gene bır sıkıntı yk.Mavi ekran hatası su stop error 0x0000008E with win2k.sys hatasını verıyor bu neden olabılır

ayhanuysal

New member
bende de oluyor ama ben usb aygıtlarına buluyorum, usb webcam var mutlaka odur diyorum. hem o da microsoftun zx6000 web cam bi dünya da para verdik

crazyasi42

New member
bırde onu denıyım kardeş bakalım tşkler

şimdi mavi ekran verdi bu sefer beklemeden dırek reset atıyor.neden olabılır arkadaslar yardım istiyorum.

adensar

New member
Marka model yada donanım bilgisi verirseniz daha kolay olur.

Yine de..

- Bios güncelmi kontrol edin.
- Varsa bluetooth aygıtını devre dışı bırakmayı deneyin. Sorun çıkmazsa sürücüyü kaldırıp en son sürümünü yükleyin.

kolay gelsin

007DRAGON

New member
slm arkadaşlar benim bilgisayarımdada mavi ekran hatası veriyor dell marka dizüstü bil. windows 7 kopy kurdum bilgisayarcıya götürdüm normal bir şekilde çalıştı bir sorun yok gibi ama evde tekrar aynı sorunu yaptı yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkür ederim.

adensar

New member
Ram sorunu gibi görünüyor seninki. Bence bir ram testi yap. win 7 için;

bilgisayarını yeniden başlat
F8 tuşuna bas
karşına boot menü çıkacak
ESC tuşuna bas ( gelişmiş menü için)
TAB tuşu ile araçları seç ve ram testine gir ve sonuçlarına bak.

Yada farklı programlarla dene.

kolay gelsin

007DRAGON

New member
slm günaydın arkadaşlar benim DELL MARKA DİZÜSTÜ bil. var 2-3 gündür mavi ekran hatası veriyor.
0X00000124 hatası hata kodu:1055
Dumpiy memory diyip %100'e kadar doluyor her 15-20 dk'da bir reset atıyor.
marka: Dell 1525 inspiron (win7 kopy) çözümünü bilen veya yardımcı olabilecek varsa şimdiden teşekkür ederim.

adensar

New member
Çözüm şu olabilir; senin laptop modelin win 7 yüklendiğinde wista driverları kullanmak durumunda. Yani sen driver uyumsuzluğu problemi yaşıyorsun. Bunun için detaylı bilgiyi;

Dell - Support

adresinden alabilirsin.

Kolay gelsin

mrtcnadn

New member
arkadaşım o mavi ekranın gelip reset atılması işlemci veya da ram lar yerinden oynarsa oluyor bendede olmuştu hepsini sök temizle tak ama işlemciyi takarken dikkat et pinleri tam denk gelsin...

HTML