mavi ekran hatası donanımsal

Bpeace

New member
watchdog.sys 0x0000008e mavi ekran hatası

2 gün önce pc ye format attım yüklemelerini yaptım ancak ekran kartı yüklemelerinde bir kaç tane sorun gösterdi fakat kurdu buraya kadar iyi videolarda falan bi problem yok ancak facebook veya netten her hangi bir videoyu izlemek istediğimde kilitliyor ve mavi ekran hatası veriyor neden olabilir.
anakart :gigabite GA-MA69GM-S2H
işlemci :amd 5000+
ram :kingston 2 gh 800 mhz
e.kartı :asus EAH 2600 PRO
formattan önce böyle bir sorun yoktu sadece pc bayağı bi yavaşlamıştı.
asus un sürücülerini güncellemeyi denedim o da olmadı.

Bpeace

New member
hata kodları stop 0x0000008e
watchdog.sys olarak görünüyor
birde oyun kurarak deniyeceğim......
Colin.McRae.DiRT-RELOADED kuruyorum hiç sorunsuz oynuyor
lütfen yardım

Bpeace

New member
yokmu yardım edecek flash player dediler onu da kaldırdım tekrar kurdum
oyunlarda bi numarak yok gayet iyi ounuyor..???
???

Bpeace

New member
ben kurmadım ancak xvid mpeg-4 video codec diye birşey var p.ekle kaldırda
birde e. kartını kurar iken KB888111 WXPSP2 SETIP EROR diye bir hata veriyor

Zeytin

Zeytin&Limon
ekran karti driveri sanki isletim sisteminizle uyumsuz, codec i kaldirdiktan sonra isletim sisteminize uygun ekran kartini kurarsaniz sorun hallolacak gibi duruyor.

isletim sisteminiz ve ekran kartinizi yazarsaniz daha fazla yardimci olma sansimiz var.

Bpeace

New member
İŞLETİM SİSTEMİ XP SP3
EKRAN KARTI ASUS EAH 2600 PRO

şimdiden teşekkür ederim.
hata ise xp sp2 diyor sanırım neden acaba

japonarme

New member
XP SP3 - ATI Radeon HD 2400. Aynı hatayı alıyorum. Firefox'ta video oynatmaya çalıştığım zaman alıyordum bu hatayı. IE'de sorun yoktu fakat sonradan burada da başladı. Ne yapmam lazım ACİL DESTEK! :(

Zeytin

Zeytin&Limon
Codeclerden olabilecegini dusunmustum ancak birkac kiside daha benzer problem yasanmis, windows update yaptiktan sonra oldugunu yazmislar ve herhangi bir cozum suanlik bulamamislar.

Takip ediyorum bir cozum yolu uretebilirsek size donus yapacagim.

gkatlav

New member
arkadaşlar bilgisayarınız win 7 yi kurtarabilecek güçte neden win 7 kurmuyosunuz ne güzel sorunsuz çalışıyoo artık microsoft bile win 7 ye yükleniyoo. Win 7 sp1 çıktı dikkatinizi çekerim

Bpeace

New member
şu anda win7 ye kaynak ayıramam ancak tt netten aldığım laptop gelince belki onun cd sinden kurmaya çalışırım.

Bpeace

New member
sqook arkadaşım denemdiğim kalmadı amd asus hatta bi yer daha vardı hepsini indirip kurdum kaldırdım sorun u çözemedim.son çare format win 7 yi tavsiye ederseniz sistemi kasmaz derseniz onu da deniyeceğim.

Bpeace

New member
benim büyük ihtimal ekran kartında veya e.kartı nın asus sürücülerinde problem var bütün sürücüleri kaldırdım. ekran tepkileri yavaşladı fakat face deki videoları izletmeye başladı donanımlardan ekran bağdaştırıcıları yüklenmemiş gürünür iken ne zaman asus un cd sini takıp ekran bağdaştırıcılarını yükledim tekrar kilitlemeye başladı.

HTML