Mantık Soruları

Kb24.com

New member
1)Vakti zamanında çok zengin bir iş adamı uçakla uzun bir seyahate çıkmak ister Tam bu niyetle şirketten çıkarken şirketin gece bekçisi onu durdurup kesinlikle uçakla seyahate çıkmaması gerektiğini çünkü kendisinin rüyasında uçağının bir dağa çakılacağını, gördüğünü söyler Bizimki bunu pek kafaya takmaz ama yine de içinde bir şüphe kalır ve seyahatten vaz geçer Gerçekten de ertesi gün kendi gideceği yere yolculuk yapan uçağın dağa çakıldığı haberini alır ve hemen gece bekçisine yüklü bir miktar para verip işinden kovar Hayatını kurtardığı için gece bekçisine para vermiştir

Soru:Bekçi neden işinden kovulmuştur?

Soru2
Yağmurlu bürgünde bir evde parti düzenlenir Partinin ilerleyen saatlerinde Ahmet Bey'in olmadığını farkederler Ertesi gün mahkemeye gidip olanları anlatırlar Hakim sorguya alınacaklarını söyler Bahçıvan şöyle anlatır:"Hava
yağmurluydu Kulübemde oturuyordum İçim sıkılmıştı hava almak için dışarı çıkım köke doğru köşkün bir camından içeriye bakmak için cama doğru yaklaştım cam buharlanmıştı camı sildim ve Fahrettin Beyi cinayeti işlerken gördüm der Sonra hakim yalan söylüyorsun ve katil sensin der Sizce neden hakim böyle söyledi?

Hadi BkLm beyler Kolay gelsin

unutbeni

New member
1)bekçi uyumadan rüya göremez nihayetinde uyuduğu için işten kovulmuştur
2)köşkün dışından camın buharı silinemez..içerden silinir buhar yağmurda deneyin :)

ketencelia

New member
cinayeti fahrettin işler fahrettin hakimdir......................aptala malum olur inancıyla bekçinin işine son vermiştir

HTML