malesef burası TÜRKİYE...:(

samdem

New member
Utanç Sınıfı!
--------------------------------------------------------------------------------

İstanbul Gazi İlköğretim Okulu’nda velisi bağış yapamayan çocuklar "gariban" sınıfında toplanıyor...

Skandal çocuklardan birinin babası olan Özcan Sancar’ın okul müdürü Cevat Şahin’le yaptığı bağış pazarlığını amatör kamerayla kaydetmesiyle orataya çıktı. İşsiz olan Özcan Sancar para veremeyeceğini söyleyince, müdür şu karşılığı verdi: “O zaman çocuğunu iyi sınıfa yazdırmam.Sadece okuma-yazma öğrenir, öylesine gider-gelir.”

İşte Utandıran Diyalog

MÜDÜR: Çocuğun senin için kıymetliyse o bağışı yapacaksın. 100 milyon liradan aşağı olmaz.
VELİ: Başbakan bağış vermeyin, isteyeni şikayet edin diyor.
MÜDÜR: Git kardeşim, şikayet et o zaman.
VELİ: Devlet size almayacaksınız diyor.
MÜDÜR: Devlet bana bildiğin gibi yap diyor.
VELİ: Para yoksa okutamayacak mıyız çocuğumuzu?
MÜDÜR: Okutacaksın. Ama sadece okur-yazar olacak.
VELİ: Para verenlerin eğitimi farklı, diğerlerinin farklı mı olacak?
MÜDÜR: Mecbur, ne yapalım.

İŞTE BÖLE Bİ EĞİTİM SİSTEMİNDE OKUCAZ OKUTUCAZ DİYE ÇABALIYORUZ.BÖLE İNSAN MÜSVETTELERİ DE BU SİSTEMDE BULUNDUKÇA BİZİM İLERLEMEMİZ SADECE BİR HAYALDİR VE HAYAL ÜRÜNÜ OLARAK KALMAYA MAHKUMDUR..:mad:

serdar141

New member
çok kötü bişey yaw eğitimci insanların bile böle bişi yapması(müdür) biz türkler için utanç verici bir durum:mad: :mad: :mad:

ksakbulut

New member
işte neden türkiyemizde kapkaççı,hırsız,katiller oluşuyor bu yüzden okuyamayıp kötü yollara düşüyorlar daha doğrusu kötü yola düşürülmek zorunda kalıyorlar.....İşte türkiyemizin bugünde bu durumda olmasının tek nedeni devlet,eğitim,öğretim........vs vs gibi birçok neden sayabilirim......

osiris_cemo

New member
Müdür ne yapsın okulun hademeye ihtiyacı var milli eğitim kontenjan vermez kışın odun kömür vermez verilen hemen biter çünki ögretmen yetmez maaşla devlet okulu özel öğretmen tutmak zorunda kalır :mad: milli eğitim bakanı utanmazsa müdür neden utansın adam okulu çevirmeye çalışıyo cebini doldurmaya değil :mad:

man utd

New member
Siyasetçilerin ikiyüzlülüğü..okula istediğini yap diyor diğer taraftan parasız eğitim naraları atıyor.Kabul edelim ki müdürlerin çaresiz kaldığı anlar var ama bu kadar kö..ği de ilk kez görüyorum

samdem

New member
osiris_cemo' Alıntı:
Müdür ne yapsın okulun hademeye ihtiyacı var milli eğitim kontenjan vermez kışın odun kömür vermez verilen hemen biter çünki ögretmen yetmez maaşla devlet okulu özel öğretmen tutmak zorunda kalır :mad: milli eğitim bakanı utanmazsa müdür neden utansın adam okulu çevirmeye çalışıyo cebini doldurmaya değil :mad:
arkadaşım haklı olabilirsin ama öle bi söledin ki sanki bunu yapan adam amcanmış gibi yaran vardıysada gocunduysan bilemem...adamın parasızlara yardımcı olması da lazım ne demek ya parasızlar sınıfı kurupta ordakilerin eğitimini sallamak..sen şimdi bunları söleyen adama haklı mı diyosun:eek: :mad:

Cash_13' Alıntı:
bu haber ne zamanın ve kaynak nerden ?
vatan gazetesi mayıs-2005

The Squealer

Special Effects expert
gerçekten çok üzücü eğitim e para biçilmez siyasetçilerin iki yüzlülüğü

HoCuSPoCuS

Supernatural
Süper Moderatör
Burda Suclu Olan Mudur Degil Sistem Adama Devlet Cuzi Bi Miktar Para Yolluyor Okulun Ihtiyaclari Oyle Boyle Degil Gercekten Cok.. Karsilayamiyor Adamlar..

Tabii Ki Yanlis Velilerden Kayit Yada Bagis Adi Altinda Para Alinmamali
Bu Hersehirde Nerdeyse Her Okulda Yasanan Manzara

Ama Bunu Saglamasi Gereken Devlet

Mudur Degil

Gєηco

Altın Üye
yazık gerçekten.

_-_FeTisH_-_

FoRuM FeTisHi
Allahın ne kadar Öküzü Ne kadar Dallaması warsa Dewlette yer bulduğu Sürece Değişen Bişey olmııcak...

osiris_cemo

New member
samdem' Alıntı:
arkadaşım haklı olabilirsin ama öle bi söledin ki sanki bunu yapan adam amcanmış gibi yaran vardıysada gocunduysan bilemem...adamın parasızlara yardımcı olması da lazım ne demek ya parasızlar sınıfı kurupta ordakilerin eğitimini sallamak..sen şimdi bunları söleyen adama haklı mı diyosun:eek: :mad:

Ben sadece durumun vehametini anlattım yazdıklarımı dikkatli okursan görürüsün canım kardeşim..

Niye yaram olsun gocunayım okul müdürü değilim öğretmen değilim :D müdürün yaptığı saçmalık tamamda o adamcağızı bu yola düşüren siyasetçiler miili eğitim ? bakanları nın hiç mi sorumluluğu yok.Asıl suçlu okula inkan sağlamayanlar değil mi?

sbrsrn

New member
müdürlerinde elleri kolları bağlı biraz velilerden desteğe ihtiyacı var ama ayrımcılık yapmak hoş değil.buradaki müdürün konuşması hoş değil ama genel düşünürsek okul idareleri güç bela o okulu döndürüyorlar.( çok genelleme yapmıyorum özellikle ilköğretim okulları için konuşuyorum bence ortaöğretimde kaynaklar çok daha farklı)

Uykusuzhergece

New member
Arkadaşlar o müdürlerde, öğretmenlerde, görevlilerde istemezmi dört dörtlük bir eğitim olsun, herşey mükemmel olsun, bırakın para almayı, ihtiyacı olanlara yardım etsin.... ama yok işte, okulların bir ton ihtiyacı var, o vermezse bu vermezse (devlet zaten vermiyor) ne yapcak adamlar?

Tabi durumu olmayanlardan istemekte abes ama mecburiyette var ortada...

firatay

>>>> ALESTA
osiris_cemo' Alıntı:
Sonuna Kadar Haklısın Dostum Sakın Müdür Kendisine Alıyor Zannetmeyin Onuda Bu Şartlar Zorluyor. M.E.B. Hem Yeterli Ödenek Vermez Hemde Müdüre Kötü Sicil Verir, Okulu İyi Yönetemedi Diye.:Sopa

HTML