Malİye Bakani Unakitan: Hepsİnİ SatacaĞim

osmanboran

New member
Tüpraş, Seydişehir Alüminyum, Telekom, Ereğli Demir-Çelik ve son olarak Petkim. Hepsi de Türkiye’nin altın yumurtlayan stratejik kuruluşları. Ve hepsi de AKP Hükümeti döneminde birer birer satıldı. Hem de birkaç yıllık karları fiyatına. Binlerce işçi işinden oldu. “Babalar gibi satarım” diyen Maliye Bakan Kemal Unakıtan ise seçim çalışmalarında “özelleştirilmedik yer kalmayacak” diyor.

AKP Hükümeti döneminde devletin milyarlarca dolarlık servetleri birer birer satıldı. Tüpraş’tan Telekom’a, Seydişehir Alüminyum’dan Petkim’e devletin kasası olarak nitelenen kuruluşlar satılmaya devam ediyor.

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, seçim çalışması için gittiği memleketi Edirne’de yine “babalar gibi satarım” dedi. “Bu çiftliklerin hepsini özelleştireceğim” diyen Unakıtan, bunların içinde Boğaziçi ve Fatih Sultan mehmet köprüleri dahil bütün otoyolların da olduğunu söyledi.

Kaynak : http://www.ulusalkanal.com/

viroutic

New member
o ulusal kanal zamanında ulusalcı olsaydı bunların hiç birini gerek kalmayacaktı. ama suçu kendinizde arayın

yehovan

Banned
petkim yılda 500 milyon dolar kar eden bir kuruluş. Satılan miktar 2.5 milyardolar. Pekim 5 ayda çıkarıyor parasını.

Telekom cabası....

Hadi özelleştirdin. Bu milyar dolarlar nereye gidiyor ? IMF den aldıgın dunyanın en yuksek faizli borcuna. toplam borç 400 milyar dolar. aylık 1 milyar dolar faiz ödüyoruz.

KOrkuyorum satacak mal kalmıyacak. Artık Babalar gibi neyi satacak merak ediyorum...

işte ozaman ben ona derim ki Ana yurdunu sattığın gibi ana.. sat.

K£ĿWΪNAТǾЯ

New member
İmf'ye borcumuz 400 milyar dolar değil 4 tirilyon dolar olması lazım sen yanlış biliyorsun.

Dtp nin sitelerinde borç 380 milyar dolar yazıyor birde Türkiyenin büyük haber sitelerine girin kendiniz bakın.

İmf'ye borcumuz 2002 yılında krize rağmen 23 milyar dolarken, şu anda imf'ye olan borcumuz 8,5 milyar dolara indi. Özelleştirilen işletmeler Akp döneminde kar etmeye başladı ve hepsi değerlerinin üzerinde satıldı. Bu satışları beğenmeyen muhalefet kesimi diğerleri memnun.
Kendi personelinin maaşını ödeyemeyen, rekabet gücü olmayan, hiçbir yatırım yapamayan teknolojisini yenileyemeyen bu işletmeler 5-10 sene sonra piyasadan silineceğine değerlerininde üzerinde satılmasının neresi kötü. Hiçmi ileriyi göremiyormusunuz.

yehovan

Banned
http://www.imf.org/external/np/fin/tad/exfin2.aspx?memberKey1=980&date1key=2007-07-16

http://www.imf.org/external/np/fin/tad/extforth.aspx?memberKey1=980&date1key=2007-05-31&category=FORTH&year=2007&trxtype=REPCHG&overforth=F&schedule=exp

rakamlarda herkes bir şey söylüyor. imfnin sitesinde sanırım ayrıntıları ile borçlar yazılmıştır. İngilizcem olmadığı için gerekli bilgiye ulaşamadım ingilizcesi iyi olan biri tercüme ederse sevinirim.

ki kaldki o söz Malİye Bakani Unakitan'a söylendi. Başbakanın yüzü şehide kelle apoya sayın derken kızarmıyor ceza almıyor. Ananı al git derken çiftçiden utanmıyor. Arınç kendine zerzenişte bulanan kişiye ben meclis başkanıyım diyip sert çıkıyor. Bunların yaptırımı yok. Başbakanla aynı dilden bakanları hakkında konuşunca iceri girmen an mesele. Telo lo lo loy kibar yarim esmerim....

Ki kaldıki bu peşkeşleri ileriyi görüp yapıldığını savunmak akıllara zarar.şuan 2 önemli kuruluştan 1 i özel Telekom. 2.si petkim özelleştirildi. Sen bu kurumların değerini hangi rakamla ölçebilirsin ? Bırak maddi değerini sen ülkemizin strajedik bel kemiği kuruluşlarından söz ediyorsun. Bunlar ne sokağımızdaki bakkal nede süpermarket.

osmanboran

New member
viroutic' Alıntı:
o ulusal kanal zamanında ulusalcı olsaydı bunların hiç birini gerek kalmayacaktı. ama suçu kendinizde arayın
Ulusal kanal hakkında bildiklerinle bilmediklerini kıyasla tabi bunun için bir araştırma yapman gerekiyor ne olup ne bittiğini nerede olduğunu nerden konuştuğunu hangi dünyada yaşadığını daha iyi anlarsın . ve son olarak ben suçlu olduğumu biliyorum başbakanlık makamındaki bir insanı aşağıladım ancak daha vahim bir durum varki kimileri polyanacılık oynuyor ciddiyetten uzak ve bu oyunda kendine rol arıyor gelecek adına karamsar olacak ancak sizlersiniz utanarak sıkılarak caddelerde gezdiğinizi görüyorum siz onlardan değilsiniz .

Mephisto

R€B€L
LoNGBoWMaN hangı partııden olursa olsun kısılere argo hakaret ıceren yorumlarda bulunmuyoruz.Zaten ban cezası almıssında bu konudan dolayımı bılgım yok

osmanboran aynı sekılde sende bunda dıkkat etmelısın,

mirrorer ortalıgı karıstırmak ıcın mesajlar atmıyoruz.Konulara yorum yapıyoruz

İlgili yerler duzeltıldı veya mesajlar sılındı

A_K

New member
K£ĿWΪNAТǾЯ' Alıntı:
İmf'ye borcumuz 400 milyar dolar değil 4 tirilyon dolar olması lazım sen yanlış biliyorsun.

Dtp nin sitelerinde borç 380 milyar dolar yazıyor birde Türkiyenin büyük haber sitelerine girin kendiniz bakın.

İmf'ye borcumuz 2002 yılında krize rağmen 23 milyar dolarken, şu anda imf'ye olan borcumuz 8,5 milyar dolara indi. Özelleştirilen işletmeler Akp döneminde kar etmeye başladı ve hepsi değerlerinin üzerinde satıldı. Bu satışları beğenmeyen muhalefet kesimi diğerleri memnun.
Kendi personelinin maaşını ödeyemeyen, rekabet gücü olmayan, hiçbir yatırım yapamayan teknolojisini yenileyemeyen bu işletmeler 5-10 sene sonra piyasadan silineceğine değerlerininde üzerinde satılmasının neresi kötü. Hiçmi ileriyi göremiyormusunuz.

puhahahahah sen once mılyar dolarla tirilyon dolar arsındakı farkı bıl sonra oraya yorum yaz 4 tirilyon dolar borcumuz varsa vahhh vahhh 70 mılyon tc vatandasını ozellstırsek anca oderız o parayı ıyıkı sen malıye bakanı olmamsıın gerce sımdıkının senden farkı yok bak senın anlıyacagın sekılde 4 tirilyon dolar demek 4,000,000,000,000 dolar demek bırde 400 milyar dolar ıse 400,000,000,000 dolar demek aralarındakı farkı bu anladınmı ozman akp hukumetınde borcumuz artmıss bu kadar ozellstırme adı altında cok onemlı stratejık oneme sahıp fabrıka ve yerlerı sattıgımız halde. gelde bu ısın ıcınden cık

leke900

New member
Ya bırakın bu işleri işiniz gücünüz gelip buraya bunlar yalani haha güler geçerim gibi saçma yorumlar yazmak.İlerde çocuklarınız baba bu güzel kurumları niye satıldı kimler satttı niye hiçbir Türk kanı taşıyan çıkıp birşey demedi sen naptın dediğinide suratında ifadeyi görmek isterim.

mai

New member
K£ĿWΪNAТǾЯ' Alıntı:

neye istinaden borcun 8,5 milyar dolar olduğunu söylüyorsun nerden biliyorsun sadece boş konusup milletin kafasını bulandırıyorsun...hazine.gov.tr'gir öğren 2006 yılında alınan para miktarı 12,6 milyar $ 2007 ilk altı ayında alınan miktar 9,3 milyar $ nasıl oluyor da toplam borcumuz 8,5 oluyor söylermisin bana...özelleştirilen hangi kuruluş hazineye eskisinden daha fazla kar ettirdi.işçi maaslarını ödemediği için mi işçiler grev yaptılar demek ki orda calışanlar geri zekalı parasız calıştıkları biryer satılırken aclık grevi yapıyorlar...benim bildiğim tek sey bu ülkenin satıldığı gençlerin geleceğinin satıldığı dahası yok..ama zamanı gelir geri alınır artık ak parti nasıl öderse borcunu............................

ozzz64

New member
bak canım arkadaşım KELVİNATOR, YA GERCEKTEN GERCEKLERİ GÖREMİYORSUN YA DA GERCEKTEN ZEKA YAŞIN BUNA ŞU AN ELVERİŞLİ DEĞİL.seni suçlamıyorum, ancak geleceği görebilecek bi öngörüye sahipsen eğer, fazla değil 4 sene sonra neler olacak gör.
hükümetin bir dış politikası bile yok ya sen neden bahsediyosun,ihalleler için uzun vadeli planlar yapılmıyo bile,oldu bittiye getiriliyo ya. Şu an senin destelek olduğun tayyip, kendi arkasını o kadar sağlama aldı ki ne işçiyi ne de çiftçiyi görmüyor,sen köylü ne halde bilirmisin ya da bi memur....? ya GEÇ BUNLARI,AÇ GÖZÜNÜ BİRAZ kardeşim.....

HTML