Makyajı mutlaka temizleyin...

SAHRANİL

Altın Üye

Doğru Makyaj Malzemeleri Seçmek Kadar Cilt Temizliğine de Özen Göstermek Gerekiyor.

Göz bölgesinin daha fazla bakım ve özen istediğini anlatan Göz Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Mahmure Borlu, kadınlara şu önerilerde bulunuyor: "Gözler için bilinçli bakım son derece önemli.

Göz sağlığının ve güzelliğinin anahtarları; makyajı temizlemeden yatmamak ve doğru göz kremi ile makyaj malzemelerini kullanmaktır. Bu noktalara dikkat edilmediğinde alerjiden göz enfeksiyonuna kadar birçok tehlike göz sağlığını tehdit eder.

Kullanılan malzeme gözde kızarıklık, sulanma, batma gibi yakınmalar yaparsa doktora danışmak şart. Yoğun yağ içeren kozmetik malzemelerinden de uzak durmakta fayda var. Çünkü yağ direkt gözyaşına karışıp bir tabaka oluşturarak görmeyi puslandırıyor."

JoNeRR*

L![se]L!
kızlar için yararlı bi bilgi olmuşşş..
sevgililerine güzel gözükücekler diye resmen boya kutusunu başlarında aşağıya geçiriyolar:durdurun

SAHRANİL

Altın Üye
ay bende makyaj yapıyorumm çok:durdurun:durdurun.ama öle rengarenk diil:goz:.ama olsun nasıl yapılırsa yapılsın mutlaka gün bitiminde temizlenmeli.çok zararlı.gece makyajla uyuyanlar var sakın ha.cildiniz çabuk yaşlanır.:vur:vur

FeryaL

~ÖğretmeN~
teşekkurler yararlı bilgiler
ama ben fazla makyaj yapmam :D yapınca cıkaramıyorum ya sonra bi rimel için iki gun panda gibi gezmek hiç hoş olmuyor :D

KıRmızıKız

Kayıp üLkenin Prensesi
bende her gün yapıorum.mutlaka..

işten geldikten sonrada temizliorum.yatarkende kremlerimi sürüorum .bitti :D

gerçekten makyajlı yatmayın hanımlar. sonra yüzünüz mayın tarlası gibi olmasın :D

sonsuzluğa

Moderator
bende her gün yapıorum.mutlaka..

işten geldikten sonrada temizliorum.yatarkende kremlerimi sürüorum .bitti :D

gerçekten makyajlı yatmayın hanımlar. sonra yüzünüz mayın tarlası gibi olmasın :D

sana bir şey demiyorum kırmızım. :D

ben bu konuda çok ihmalkarlık yapıyorum sanırım. :saskin

bilgi için sağol sahracım. özellikle rimellerin gözlere ciddi zarar verebileceğini biliyorum. üstelik kimi rimellerin içerisinde dayanıklılı ve parlaklığı artsın diye vernik bulunduğunu duymuştum. :saskin aldığımız ürünlerin kalitesinden emin olmamız gerekiyor.