Makina Reset Atıyor

crazyasi42

New member
Merhaba arkadaşlar benim makina oyundan çıktıkdan sonra reset atıyor sorunu bir türlü bulamadım.

Bilgisayar Özellikleri:
İşlemci:pentium 4 631 Socket 775LGA 3.00Ghz
Anakart:Asus P5KPL-VM Chipset p35/g33/g31
Ram:512 Mb DDR2 533mhz + 1 Gb ddr2 667 Mhz(512 mb olan ram 8 chipli 1 gb olan 16 chipli)
Ekran Kartı:X550 512 Mb 128-bit Pcı-e
Hdd:80 gb samsung sata
160 gb samsung sata
750 gb ssamsung sata
Diğer Donanımlar:LG DVD-RW IDE
KART OKUYUCU
PC CAMERA

bunlar benım bılgısayarımdakı olan parcalar ve özellikleri reset atma neden olabılır yardımcı olursanız cok sevınırım arkadaslar.Şimdiden Teşekkür Ederim

D@rk

New member
sadece oyundan çıktığı zamanmı reset atıyor ısınmaktan kaynaklanabilir

Fuat

New member
Bir çok sebebi var dostum reset atmasının.

Eğer oyunda ve belli bir süreden sonra atıyorsa , pc inden çok ses geliyorsa fanlar tozlanmış yeteri kadar sogutamıyor demektir işlemcini ve resetliyordur korumak için işlemci yanmasın diye.

Virüs girmiştir,reset atabilir pc ye.

Donanım çakışması olabilir pc reset atabilir.

Sen nasıl olduğunu söylemelisin.Oyunda mı,durup dururken mi,bir programı açtığında mı vs ?

crazyasi42

New member
Mesela Oyundan çık bırseye tıkla direk reset atıyor onceden mavi ekran verıyor sımdı dırek resetliyor.

Zeytin

Zeytin&Limon
Resetle beraber herhangi bir mavi ekran kapandiktan sonra acilmama sorunu veya baska gorunur bir hata varmi?

hdd ram ve islemci isinmasi diyeyim psu yetmemesi de yapar.

chearleade

New member
Ram lerinden kaynaklanıyor. Muhtemelen birisi yada iki varsa ikisi bozulmuş. Belleklerini boşaltamıyordur. Üzerine bir şey yazmak istediğindede sıkıntı veriyordur. Ramlerden 1 ni cıkar ( eer dual ram var ise ) öle bi dene bakalım ne olcak ... eer ramlarini teker teker taktıında yine sıkıntı cıkarırsa o zaman bana özelden bi msj gönder konu ile tekrar ilgileneyim...

HTML