Maildan İp Nasıl öğrenilir

• Konbuyu başlatan AngeL
  • Başlangıç tarihi
A

AngeL

Guest
Hotmailden IP Öğrenme:

Hotmail hesabınız açın sırasıyla options > Additional Optionstan Mail Display Settingse > Message Headers kısmına gelin ve Full u işaretleyip ok e tıklayıp inboxa geçin, gelen maile tıklayın. Mail açıldığında yazan kişinin IP adresini mailin üstünde ki yazılardan görebilirsiniz.

hotmail türkiye için
seçenekler\\posta\\posta görüntü ayarları\\
İleti Üstbilgileri\'ne \'\'Gelişmiş\'\' işaretleyin.

Yahoo Mailden IP Öğrenme:

Yaho mail hesabınıza girin inboxa gelin > okuyacağınız maili açın > ve sağ üst köşede Full Headers yazısına tıklayınca. Maili yazan kişinin IP adresini görebilirsiniz.

Pop3 Maillerden IP Öğrenme :

Gelen e maili farklı kayıt edin yada outlook penceresinde farenizle tutup masa üstüne atın.( masaüstü kolay olur ) > sonra uzantısını *.eml den *.htm ye çevirin ve açın. Sayfa açıldığında yazan kişinin IP adresini mailin üstünde ki yazılardan görebilirsiniz.

(alıntı)

PEACE

New member
hatred' Alıntı:
Karsidaki kisi proxy kullaniyorsa mail headers'da proxy'nin IP'si gorunur :(
:D benim için sorun yok çünkü tanıdığım hatunlar proxy kullanmıyolar. Proxy denen melettin ismini bile duymamışlardır bugüne kadar ;)

adres63

New member
sağol angel...

Sheriff

New member
ya ben baktım bende seçeneklerde posta die bi seçenek yok ne kenardakilerde ne içinde bulamadım hiç bir yerdeeeeeeeeeee
bu çok da lazım bana lütfenn yardımmm
bu arada benim messenger 7.5 acaba ondan mıdır

Yedikaranfil

New member
msn ile alakalı bir olay değil bu mail ile ilgili :)

asserkan67

New member
saol kardes te
bunu bılıyordum da
mynet den gelen maıllerın ıp lerını nasıl ogrenecez bu gerekıyor
bılen var sa yazarsa sevınırım
saygılar

asserkan67

New member
Vay Bee
Mod Larin Hepsi Cevrimdisi Nasil Olacak Bu Is
Bi Sey Sormustuk Ama Bi Yardimci Olan Olmadi
Neyse

serselcuk

New member
eyvallah dostum çok iş görüyor

MaΨèŔcİķ

Altın Üye
daha önce verildi bu daha dikkatli olalım bide bişi sormak için modlara gerek yok online gördüğüne sormak çok mu zor geliyo kardeş

muscel69

New member
live hotmailde ip görme

simdi arkadaslar bende live kullanicisiydim ve ip yi goremiyordum bugun butun gun ugrastim ve sanriim nasil goruldugunu buldum kendi baska bir hesabimdan mail yolladim ve kendi ip mi gordum live hesabimda gelen maillerinizdeki ip yi gormek icin oncelikle yapmamiz gereken klasik surumse tam surume gecin tam surumde inbox umuz 2 ye ayrilmis gozukuyor sol tarafta gelenleri goruyorsunuz uzerine tıklayinca sag tarafta aciliyor siz uzerine tıklamadan acmadan sol tarafta sectiginiz mailin uzerinde mouse ile sag tıklayın en altta " kaynağı goster " seceneği var buraya tıkladiginizda yeni bir pencere aciliyor orda veriyor ip yi hizmetin iplerinide veriyor ama kafaniz karismasin
ilk bastakiler degil nezamanki kendi mailinizin adini gordunuz onun ustunde
Received: from [88.233……..] <<<<< bu benim ip im
by web45502.mail.sp1.yahoo.com via HTTP; Tue, 20 Nov 2007 03:12:29 PST
X-Mailer: YahooMailRC/818.27 YahooMailWebService/0.7.157
Date: Tue, 20 Nov 2007 03:12:29 -0800 (PST)
From: magic sycena*@**.com<<< bu mailden yolladim
Reply-To: magic <sycena*@**com>
Subject: deneme
To: sycena*@**com<<< bu mailime yolladim
yukarıdada gordugunuz gibi ip im cikti
yani kisaca yahoo mailimden hotmail live mailime yolladim ve ip mi verdi dedigim gibi sizde denerseniz goreceksiniz...
MIME-Version: 1.0
Content-Type: multipart/alternative; boundary="0-339103031-1195557149=:84363"
Message-ID: <[email protected]>
Return-Path: sycena*@**com
X-OriginalArrivalTime: 20 Nov 2007 11:12:31.0846 (UTC) FILETIME=[3EB05060:01C82B66]