Mahkemede Görülen Tuhaf Dava..

dj_hayalet

New member
DAVA : Gürültü Ettiğim Gerekçesi ile Adıma Kesilen Cezanın İptali

Davacı: Hakim bey dava ortadadır…Ben mahallede cam kırıldı diye adıma idari yaptırım cezası verildi..Cezamı henüz ödemedim .İşte ceza kağıdı..Şimdi bana bu ceza verilirken ben gürültünün boyutunu sordum..Sen gürültü , gürültünün boyutu olmaz sana bu cezayı vermemiz gerekiyor dediler..

Hakim : Olabilir..Demek gürültü yapmışsın kesilmiş.

Davacı : Ama şahit yok.Ve bende gürültü yapmadım..Sadece oda içersinde yaşanan kazadan dolayı kapıyı iterken yarım metrekare cam kırılmasından çıkan gürültüdür..Ve komşulardan biri 155 i aramış emniyet görevlisi gürültü yapılıyor diyerek kesilen cezadır..Ortada şahitte yoktur..Kesinlikle apartmanda bizi çekemeyen komşunun ve emniyet görevlisinin hiçbir dayanağı olmadan egolarını kullanmalarıdır..

Hakim : O sizin yargınız sayın M-D ..Konuyu saptırmayın ..Emniyet görevlisi yazmayı uygun bulmuşsa yazar..Yazmış ise mutlak bir bildiği vardır..

Davacı : Efendim altı üstü küçük bir gür…

Hakim : Sayın M-D sizi dinledim altı üstü gürültü demekte ne demek yaşadığınız toplumda insanlar gürültü çekmeye mecbur değiller hepsinin işi gücü var , rahatsız olmuşlar ki siz bu cezayı hak etmişsiniz.. Ve toplumun huzuru çok önemlidir..Mahkemeler vb..gibi kurumlar bunu engellemek için bulunur..

Hakim : Yaz kızım.M-D gürültü yaptığından dolayı adına kesilen cezanın iptali olmaz ve mahkeme cezanın ödenmesini ön görmüştür…..

Hakim : Sayın M-D cezayı ödeyeceksiniz. Çıkabilirsiniz..

Hakim : Sıradaki

Katip çağırır..Sayın M-D ( Yine aynı kişi..)

Hakim : Sizin öbür davanız ne ile ilgili..?

Davacı : Yine gürültü ile ilgili.

Hakim : ( içinden dilekçeyi okur.)

Dava şöyledir;

:saskinDAVA : Havayolları Şirketleri

Ben X Mahallesi X Sokak X numara X dairede ikamet etmekteyim
Her sabah saat 05: 00 sularında hemen bizim çatının üzerinden, alçaktan uçan hangi hava yollarına ait olduğunu bilmediğim uçaklar çok gürültü yapmaktadır…Geceleri bu gürültü ile uyanmakta ve rahatsız olmaktayım..Hatta bizim bütün apartmanda rahatsızdır ..Bununla ilgili olarak bizim 40 dairelik apartmanda 1 kişi hariç hepsinin imzası dilekçemiz ekindedir..
Bu uçakların güzergahlarının değiştirilip , yüksekten uçmalarının sağlanması , gerekirse havaalanlarının il dışına taşınmasını ve bu gürültü yapan uçaklara idari para cezası kesilmesini talep etmekteyim.Herhangi bir tazminat talebim yoktur.
Gereğinin yapılmasını arz ederim..Saygılarımla..

HTML