Maalesef yılbaşı kazandı

p@r@dox

New member
Arkadaşlar bayramda tabii eğlenmek lazım ama bence alkol ve diğerleri!!! aşırı kaçıyor.Ve bayramda böyle şeyler yapılmaz diye düşünüyordum ama batı kültüründen gelen yılbaşı kutlamaları maalesef kendi kültürümüzdeki bayramı yendi.:hhuzgun

.:CHECHEN

Banned
ne yazıkki bende aynı şeyleri düşündüm ama artık biçok insanında bayramlara değer vermediğini düşünüyorum eskiden bayramın bi tadı bi heyecanı vardı bayramdan bi gün önce büyüklerimiz giydirmiyor die kıyafetlerimizi gizli gizli giyerdikte şeker toplamaya çıkardık kalmadı artık o değer ve zevk..galiba şimdiki nesil (yaşı büyük olanlar ) çok şanslıydık çünkü zamanında değer verilen bayramı ve onun zevkini sevincini gördük....yazık çok yazık halbuki çocuklar int.cafeye gitmek yerine şeker toplasalar anlıcaklar zevkini ama nerde..neyse

ErGeNeKoN_GFB

New member
Ben buna kendi kültürünü kaybetmiş ve yozlaşmaya yüz tutmuş yanlışlıklar olarak yorumluyorum.Bende içki içen bi insanım ama sabah namaz kılıp ondan sonra ibadetimi yani kurbanımı kesip akşam içki içecek bi tarzda yetişmedim.Şimdi farkına varıyorum ki yavaş yavaş her şeyimizi kaybediyoruz.Dinimize olan inancımızı insanlara karşı olan zaafiyetimiz git gide artıyor...Bunu drdurmanın da zor olacagını biliyorum...Herkes kendinden sorumludur fakat hepimiz insan isek ve aynı çatı altında aynı kültür altında yetiştiysek...Bazı şeylerin farkına varsak çok iyi olacak diyorum...
Herkese saygılar...

.:CHECHEN

Banned
öyle tabiki herkez kendinden sorumlu ama bi bakıma yılbaşının bayrama denk gelmeside kötü oldu adam aylarca beklemiş ogün gelincede bakıyor bayram:D sallamıyor çünkü hem kültüre hemde dine verilen değer çok düşük ne yazıkki.

ManigatöR

PlaYboY 69
evet bide okadar çok yalancı türemişki hepsi içmem ben kesinlikle nayram diyor bi indik caddeye herkesin eline votkalar biralar valla çoğu kişinin umrunda değil gerçi artık kim umursuyorki bayramı seyranı yavaş yavaş kendimizi kaybediyoruz farkında değiliz

HTML