Müzik IQ’nuzu belirliyor

EKİN

New member
Dinlenilen müzik insanın IQ'sunu belirliyor.

Amerika'da yapılan geniş bir araştırmada, dinlenen müzik türü ile IQ'nun arasında önemli bir ilişki olduğu ve bazı müzik türü dinleyenlerin, daha zeki olduğu belirlendi...

Buna göre, Beethoven dinleyenler en zeki oluyor. Sonra Radiohead, U2, Bob Dylan geliyor.. En az zeki olanlar ise "Beyonce, Jay Z ve Justin Timberlake" dinleyenler.

Amerika'daki bir doktora öğrencisi Virgil Griffith, sosyal paylaşım sitelerinde insanların seviyorum dediği şarkıcılarla, üniversite giriş sınavlarında aldığı notları karşılaştırdı...

Kaynak

M3T3HAN

New member
get lan neymiş bunlar
cengiz baba-müslüm -orhan-ferdi -burhan--
türk ailesi cosby ailesine gülmezdi kardeşşşş
kenal sunala ilyas salmana gülerdi
pazar paylarını artırmak için saygınlık kazanmak için
önce teknolojiyi şimdi de bilimi kullanıyorlar

bize bizden başka dost olmaz dostum
halk müziği-sanat müziği-fantazi müzik derim
türke ait olan der geçerim

ali06can

Çǿκ کε√díκ طę ∂طí
gayet sacma 1 haber ben şimdi hoşuma giden ritmi hoşuma giden müziği dinliyorum zeka o zaman gidip geliyo benim adamlar uyduracak element bulamıyolar böyle şişirme haberlerle gecinip gidiyolar paylasım için teşekkürler

CounTRy

Gülen Manyak
Bence gayet mantıklı bi araştırma olmuş. Çünkü o yapılan müziklerdeki en basiti nota dizilimi bile o şarkıyı yapanın ve o şarkıyı anlayarak dinleyen insanların zeka seviyesini aşikar olarak gösterir.

Bir arkadaşta demişki: Türke ait olan şeyler. Ama fantezi demiş :D Fantazi müzik (yahut fantezi nerneyse) Eskiden bildiğimiz şu arabesk müzik oluyor. Yani dahada anlaşılır bi dille Arapa özgü olan müzik. Sanat müziği ve Halk müziğine diyeceğim yok.

alicengiz

New member
alakası yok.tamamen ticari ve yanılgı olasılığı çok yüksek..tabii ki müziğin faydası vardır bu kaçınılmaz ama u2 falan filan hikaye..ben house müzik dinliyorum işim gereği.ritme beynim ve kulaklarım o kadar alışmış ki parçanın neresin ne olacağını sanki önceden biliyorum ve ona göre geçiş yapıyorum..neyse u2 la bob dylanla en zeki olunulmaz..

:..asker..:

New member
hehe çocuk 10 zenciye sormuş bunlar gerizekalı diye beyonce demiş onlarda tabi...
papyonlu 10 fransız melezi öğrenciye sormuş onlarda beet demiş...

kısacası anketi yapan gerizekalının önde gideniymiş::D

HTML