Müslüm Gürses'ten Fazıl Say'a nasihat !!!!

blank&jones

New member
Şarkıcı Müslüm Gürses, piyanist Fazıl Say'ın, bir Alman gazetesine yaptığı açıklamalara ilişkin, ''Fazıl Say rahat olsun; endişelenmesine gerek yok, memleket yerli yerinde duruyor'' dedi.

Müslüm Gürses, tatil için gittiği Zürih'ten İstanbul'a dönüşünde, Atatürk Havalimanı'nda, Fazıl Say'ın kamuoyunda tartışılan sözlerini değerlendirdi.

Kimsenin yanlış duygulara kapılmasına gerek olmadığını belirten Gürses,
"Memleketimiz, cennet vatanımız yerli yerinde duruyor, hiçbir şey olmaz. Atatürk'ü seviyoruz, izindeyiz.

Endişe edilecek bir şey yok. Her şey güzel. Fazıl Say rahat olsun; endişelenmesine gerek yok, memleket yerli yerinde duruyor" diye konuştu.

Timur Selçuk Türkiye'yi terk etme fikrine karşı

Türk operasının ilk kadın sanatçılarından Saadet İkesus Altan'ın cenaze törenine katılan Timur Selçuk, Fazıl Say'ın son dönemde gündeme gelen eleştirilerine benzer bir şekilde, gidişatın iyi olmadığını söyledi, ancak Türkiye'yi terk etmek fikrine karşı çıktı.

Opera sanatçısı Altan'ın bugün Teşvikiye Camii'ndeki cenaze törenine bir avuç insanın katılmasına çok üzülen Selçuk, "Önemli olan gönüllerde doğru yaşatmak, sanatı ve sanatçıyı. Malesef biz, ticareti ve siyaseti gönüllerimizde sözüm ona yaşatıyoruz. Bilim, sanat ve felsefe olmadan uluslar çağdaş uygarlık düzeyine gelemezler, çok yazık" dedi.

Eleştirilerinin dozunu artıran Selçuk, "Gidiş hayırlı bir gidiş değil" sözlerinin ardından Fazıl Say'ın "Türkiye'yi terk etmek" düşüncesiyle ilgili soruyu "Hayır, ben sisli hava severim, puslu hava severim. Ben Kurt'um. Kavgayı severim. Onun için şimdi benim için kavga günleri başlıyor. Tüm bu cenaze törenlerinden enerji alıyorum ben, yeni kavgalar için" yanıtını verdi.

http://www.cnnturk.com/YASAM/DIGER/haber_detay.asp?PID=223&haberID=412603

HTML