Mühendislik Bilimleri

Hangi okul sizi okuyacağınız mühendislik biliminde sektöre daha iyi hazırlar sizce?

• Kullanılan toplam oy
    61

memduhank

New member
Mühendislik için sence hangi okul?

Arkadaşlar hangi okulun sizi sektöre daha iyi hazırlayacağını düşünüyorsunuz? Hatta eğer vaktiniz varsa anketten sonra sebeblerinide sıralarsanız sevinirim, katılan ve fikirlerini paylaşanlara teşekkür ederim...

memduhank

New member
Hocam peki neden sizce ODTÜ, ben bir arkadaştan duymuştum labrotuarları çok büyükmüş. Kampüs ise tartışılmazmış. İçerisinde dolmuş, taksi, hatta otobüs bile çalışıyormuş...

M_Ce

New member
İTÜ mühendislikte 1 numaradır. Üniversitede dersler %100 ingilizce olmadığı için puanları düşüktür. Öss de puanın kalite olmadığını gösteren en güzel örnek. Alanlarında otorite olan öğretim görevlileri, en gelişmiş laboratuarlar, İstanbul' da finans ve iş merkezlerine yakınlığı ile Teknik Üniversite en doğru seçimdir.

sinansec

New member
bir ODTÜ mezunu olarak ben de ODTÜ cevabını verdim bu soruya. kampüs hayatı gerçekten çok güzel. ankara'nın (a)sosyalliği ve çetin kış şartları ise tartışılır. ama şunu itiraf etmem lazım, ODTÜ'de çok iyi bir akademisyen yetiştiriliyor. teorisiyle dört dörtlük. ama okuldan çıkınca gerçek hayatın öyle olmadığını görüyorsun. özellikle de türkiyede. bu konuda bence İTÜ daha iyi, yani sektöre adam yetiştirmede. ama teoride kesinlikle ODTÜ.

thesword

New member
ODTÜ

1. Çıktığın anda iştesin en kötü dereceye sahip dahi olsan yeterki mezun ol
2. Gerçekten sadece teorik değil uygulamayı sonuna kadar hakkını vererek yapan tek üni

Dezavantajı ankaranın bir öğrenci kenti olmaması, yurt düşünüyosan sorunun yok aksi halde zorlanıcaksın, genede illa evde kalıcam dersen sorun olmaz
zaten ankaralı bi arkadaş isen hiç problemin yok

cberg

New member
İTÜ mühendislikte 1 numaradır. Üniversitede dersler %100 ingilizce olmadığı için puanları düşüktür. Öss de puanın kalite olmadığını gösteren en güzel örnek. Alanlarında otorite olan öğretim görevlileri, en gelişmiş laboratuarlar, İstanbul' da finans ve iş merkezlerine yakınlığı ile Teknik Üniversite en doğru seçimdir.
+1000

..........

BY_GiZLi

New member
birincisi mühendislik okunacaksa teknik üniversite olması daha iyi,sonuçta anlayış farkı hatta ders farkı bile var.ikincisi ise ilk hangisini tercih ederdiniz derseniz.ODTÜ derim.

mutangen

New member
arkadaşlar ben bir makia mühendisi olarak söylüyorum herşey kendinizde bitiyor.. okulu boş verin. çünkü bütün dersler 1-1 aynı. farklı hiç bir şey yok.. vallahi bana güvenin arkadaşlar. yeterki kendinizi yetiştirmeyi bilin ve gerçekten ilgilendiğiniz alana yönelin başarıya çok kolay ulaşırsınız.. ben Mustafa Kemal üniversitesi mezunuyum. odtü den ayrılan ve Gazi antep üniversitesi (biliyorsunuz odtünün kolu idi sonradan bağımsızlaştı) kurucusu olan hocamız tarafından anlatıldı bana. ve çok sağlam bir hocaydı...

wisssh

New member
İ.T.Ü bizim bolumde okurken stajda bile 1000 dolar aliyorsun en dusuk 800 dolar aliyorsun.
mezun olunca 4000 usd ile basliyorsun 2 yil sonra 8000 usd 5.yilin sonunda 12000 usd aliyorsun ve de dunya nin her terafina gidiyorsun geziyorsun aklina gelen bilimum eglence nin icindesin.

bu arada aldigin egitimi staj da pratik e dokuyorsun ve meznuniyet ile beraber okulda ogretilen konular ile hasir nesir oluyorsun...

€ISIRAN;3614203' Alıntı:
Karadeniz Teknik Üniversitesi
yapma gozunu seveyim ya

Falcon_38

New member
Bence Hiçbiri eger adam istemesse mühendisliği Odtüde de olsun itüde de hiçbirşey yapamaz ama isterse de hiç üniversite gitmeden de mühendis olur Tarih bunun Örnekleriyle doludur.

HTML